Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena reflexa variegata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena reflexa variegata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dracena reflexa variegata
    Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 10:05
Nekako mi ne izgleda presretna, lišće tamni više nego ikad, a neko je i blijedo. Presadit ću je.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 01:31
dracena ti je jako glupa biljka. Ja ju zalijevam svaki dan ali samo malo. tako da nije zemlja stalno mokra ali da ni slucajno ne bude niti suha.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 10:31
A kako mislis da tamni više nego ikad a da je opet i blijedo???
Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 10:39

S vremena na vrijeme, neki list bi potamnio i osušio se, maknem ga i to je to, ali sad ih se skupilo malo više. S druge strane, našla sam na par listova kako su zeleni dijelovi blijedi, nisu više tako izražajne šare zeleno-bijele. Mislim da joj treba veći pitar, malo prorjeđivanja i bit će dobro. Stavim slike danas, jučer sam otkrila i nešto kao cvijet na jednoj grani. Nešto se čudno događa...Wink

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 10:43
Tamni najčešće od previše vlage,u tegli,a blijeda bude od premalo svjetla i pretople prostorije.To se zimi često desi sa biljkama da onaj novi rast bude blijed .Prevruće je pa brzo raste a nema dovoljno svjetla da dobije boju.Moje male dracene su isto puno svjetlije pri vrhu a opet ,na svjetlu su,do prozora(dani su prekratki pa nema dovoljno svjela).Sad u toj sobi gasim grijanje da ne raste toliko.
Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 13:57

Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 13:59

ima dovoljno svjetla, dovoljno vode, nije pretoplo jer se ne grije taj prostor


[URL=http://g.imageshack.us/img152/01022009208fu1.jpg/1/][IMG]
Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:01
Uglavnom, mislim da ću pričekati da još zatopli i onda je presaditi. Muči me taj cvjetić ili što je već, nije ga nikad prije imala. Hvala svima na pomoći.Wink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:56
Ovo je sigurno cvijetić,prvi put vidim cvijet na dreceni,a imam ih par vrsta..Tvoja ne izgleda ni malo bolesno,naprotiv izgleda predivno...Sačekaj proljće pa je presadi.i ne zalijevaj je često ,dracene ne vole previše vode,baš kao ni noline,yuke itd....
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 19:47
Ovo je moja Dracena, stara je tri ili četiri godine. Ljuti me što je toliko otišla u visinu i jako je tanašna.  Ima li netko ideju što s njoj a da se malo razgrana smile39





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 21:12
ksan ova tvoja mi sliči na song of india,
ako želiš da ne bude samo jedna grana, mislim da ćeš je morati odrezati,  nakon nekog vremena čćeizbiti par novih pupova, iz njih će se razviti nove grane

o tome se pričalo na temi o dracenama
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 21:47
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ksan ova tvoja mi sliči na song of india,
ako želiš da ne bude samo jedna grana, mislim da ćeš je morati odrezati,  nakon nekog vremena čćeizbiti par novih pupova, iz njih će se razviti nove grane

o tome se pričalo na temi o dracenama


Bit će da je ta, meni je to sve isto smile42


Ovo je ona kad je bila mala.
 
Idem sad tražiti o tom kidanju vrha  Confused
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 10:55
pozdrav evo kupila sam veliku dracenu i ima još 2 manje u istoj tegli e sad.stavila sam ju na stubište pored stepenica,ima svijetla al sad joj nije ni hladno prek ljeta..zemlja je suha jer mi je rekla teta da ju ne zaljevam prečesto,ali mi se čini da su vrhovi lišća počeli smeđiti pa neznam šta da napravim još dok imam vremena...hvala da ju preselim u boravak,terasu kak da ju zaljevam ?bilo koji savjet ja jako sretna :))..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 11:06
Je li na stubištu propuh? Ako jest, makni je tamo gdje nema propuha. A što se zalijevanja tiče, sad je vrijeme vegetacije pa je možeš češće zaliti, bar jednom tjedno. Probaj prstom malo dublje u zemlju pa po tome ocijeni. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:50
a propuh je ako se vrata stalno otvaraju al ona je na štengama između prvog i drugog kata kuće..a zemlja joj je suha ko barut.stavila sam gore one male kao ukrasne kuglice smeđe možda kaj pomognu..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 22:43
Samo ti nju dobro zalij pa onda pričekaj da se zemlja osuši prije sljedećeg zalijevanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
buba mara30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba mara30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 12:56
neznam dali bi ju smijela stavit u kadu i onak pošteno ju istuširati?? jel vidim da lišće polako smeđi??
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.