Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plavi mak - Meconopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plavi mak - Meconopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 01:24
Volim cvijeće plave boje pa sam tako naletija i na mekonopsis, ali kad sam vidija koje uvjete triba da bi rastao odma sam odustao od bilo kakvog pokušaja da dođem do ovog cvijeća!

Neka jako zahtjevna biljka, a negdi sam pročita da se cvijetni pupoljci odstranjuju prvu godinu da bi biljka ojačala!

Šteta što je tako kompliciran!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 18:53
Jelitto ima vec obradene semenke mekonopsisa koje nicu bez problema,
na sobnoj temperaturi.
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 06:09
Biksi, kaj čekaš? Nije li ti izazov uzgojiti nešto tako čarobno lijepo?
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 14:08
Semenke su vec stigle,javicu kada niknu.
Ne znam kako da postavim slike na vas sajt.
Pozdrav,
biksi
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 02:12
Kupijo sam sjemenke Meconopsisa i sad me zanima, kad ih posijati, na kakvom mjestu držati da proklije (sunce, hladovina, u kući, vani...)
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 10:35
Originalno poslano od člana Marinn Marinn napisao:

Kupijo sam sjemenke Meconopsisa i sad me zanima, kad ih posijati, na kakvom mjestu držati da proklije (sunce, hladovina, u kući, vani...)
 
Ja sam nabavila sjeme papaver somniferum danish flag.Mada on možda ne spada pod ovu temu,ali mislim da ,što se tiče sijanja najbolje je u posudice posijati i pokriti folijom.Posude držim na svijetlom mjestu.Tako mnogo brže klija sjemene Smile
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 15:51
Zdravo,
moj mekonopsis je dobro nikao,posejala sam ih pre dva
meseca ,a jedva su visoki jedan centimatar.
sada mi je problem zalivanje,sa malo vlage se susi,a kada
dobro zalijem pocne da truli.nadam se da ce preziveti
bar poneka biljcica.
pozdrav,
biksi
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 16:31
Ok,za koji dan ću se posijati Mekonopsis, nadam se da nije pre rano, sjeme sam kupija u Engleskoj a na omotu piše da se sije u zimi ili rano proljeće, a kako ja živim u Dalmaciji di su temperature više onda predpostavljam da ga već mogu posijati, u uputama (koje su na engleskom) piše svašta čak i to da se nakon sijanja kontejner stavi u frižider!!?? znači voli hladnoču!
 
eto valjda će nešto niknuti!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.