Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plavi mak - Meconopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plavi mak - Meconopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Plavi mak - Meconopsis
    Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:23
Za ovu sam biljčicu saznala tek nedavno, ali bio mi je dovoljan jedan pogled da se zaljubim u nju.

Evo što sam uspjela saznati o Meconopsisu: To je porodica preko 50 jednogodišnjih, dvogodišnjih i višegodišnjih biljaka.
Meconopsis se sastoji od grčkih riječi mecon - mak i opsis - izgled, dakle ovaj naziv aludira da biljka izgleda kao "klasični" mak.
Višegodišnji plavi mak porijeklom je iz Himalaja. Navodno se jako teško uzgaja iz sjemenki. Najbolje uspijeva u hladu, traži zaklon od ljetnih vrućina i vjetra, dovoljno vlage i humusno, hranjivima bogato tlo, te drenaža, da ne istrune radi vlage u zimskim mjesecima. Mora se rasađivati svake 3 godine i često ga mogu napasti plijesni, a vole ga i puževi.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:48
SilveK ovo je prelijepo i nezaljubio se ćovijek boja mu je fenomenalna još samo da ga nabavimo.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:57
Joj da, držim fige da uspije kod Bake beaSmile
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:59
Krasno je zaljubiti se u tako divne boje ovog maka......ali kad kažeš da ga vole puževi......hvala ne bih volio takvu ljubav od koje će mi srce stalno biti tužno.
A koliko je visok plavi mak?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:02
Plavi mak, fantazija, kažeš da će se moći kupiti kod bake bee, pa to bi zbilja bilo predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:14
LOL Jesam li ja to potakla malo istraživanja?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:28
Ma da, prvo ga je spomenula Gioiaa, pa onda rasprava Horti i Bake bea, a ja luda za makovima, pa red je da se nešto napiše o njemuTongue

Domingo, neznam koliko je visok, ali vjerojatno će netko drugi znati.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:41
Meconopsis grandis: uspravna, duguljastih, blago nazubljenih dlakavih listova koji se pri osnovi stvaraju u rozetama. Početkom ljeta cvate intenzivno modrim čašastim cvjetovima. Visine je 1- 1,5 m, širine 30 cm

Meconopsis betonicifolia: grumenasta trajnica koja krajem proljeća i početkom ljeta nosi modre cvjetove. Listovi su duguljasti, umjereno zeleni i stvaraju se u bazalnim rozetama. Visina 1-1,2 m, širina 45 cm.

Obje trajnice podnose potpunu sjenu i vole vlažno tlo.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 09:59

Silvek, kad ga nabaviš i kad procvjeta eto mene kod tebe jer me baš zanima kako to uživo izgleda jer ovako je nestvaran.

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 01:03
Osim sjene i vlažnog tla,trebaju i kiselu zemlju.Imala sam ga jednom-nestao je.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 08:42
Ima li ko fotografiju toga plavog maka?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 09:56
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 10:08

Nek se ne uvrijede cvjetoljubci ali ovj cvijet mi djeluje nekako umjetno i nestvarno.

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 22:33
Negdje sam pročitala-djeluje mistično.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 09:09
Neka djeluje kako god ali meni je predivan, moramo početi istraživati gdje ga možemo nabaviti.
Da čujemo što kaže Baka Bea....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 10:30
Korijenko obavezno ćemo naručiti kod bake bee i na flori preuzeti, ako ga ona do tada bude imala.
Netko je rekao da djeluje mistično, nestvarno, pa neka - samo neka je stvarno ovako plav, a još moće i u sjenu - idealno za jedan dio mog dvorišta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 17:53
Svaki put" odvalim"na ovaj cvijet,Već 5 godina zaredom naručujem sjeme  iz različitih izvora i nikako da mi uspije proklijati.......zasad ću ga staviti na "stand by".I dalje izaziva divljenje ali je dosta zahtjevan i koliko sam čitao kratkog životnog vijeka.Možda baka Bea ima bolje iskustvo i neki trik?
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
biserka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biserka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:08
ja već 3 god. neuspješno pokušavam uzgojiti plavi meconopsis. kupim odraslu biljku, posadim ju u uvjete koje zahtjeva i svaku godinu nestane
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 22:42
Ja mudro mučim i učim od vas.... Ma baš ste mi svi po redu zgodni kak ste se napalili na to plavo čudo. Ludo plave boje, nestvaran. Ni moja iskustva nisu bolja, ali tvrdoglavost dostojna mazge me tjera da još koji put pokušam. Sada su plavci u stadiju trećeg listića, to znači da ću ih uskoro pikirati, a dalje.... živi bili pa vidjeli, ništa ne obećavam do daljnjega. poz...
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 08:50
Dobro je, Baka Bea nam je dala tračak nade!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.