Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aptenia cordifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aptenia cordifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aptenia cordifolia
    Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:15
puzavica je i brzo raste, voli vodu, a sunce umereno (raste leti na severnom prozoru sa suncem u kasnijim popodnevnim satima)
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 10:33
Lavandablue, da li ima mesnate listove?
Aglaja
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 11:23
img338/1725/img0937azj1.jpgMalo sam uvečao tvoju pprvu sliku, ne ljutiš se valjda, ovako je bila presitna :)
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 12:34
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Lavandablue, da li ima mesnate listove?
 
ImaThumbs%20Up
 
Kada se ne zalije svaki dan, brzo klonesmile46, i listovi omeksaju.
Bas volim ovu biljku ali ne znam sta je.
 
Izgleda joj na ovom mom severnom prozoru leti bas odgovara.
A zimi je cuvam u hodniku zgrade gde ima puno svetla, i ima tendenciju i tu da cveta
 
Zna li neko koja je ovo biljkaQuestion
smile213
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 12:37
A lako se i razmnozava reznicama.
Prosle godine sam je u prolece mnogo orezala, i do leta je dosta dobila u obimu i pocela da pusta nove izdanke i da ide na dole i na gore.
 
Ovog proleca je nisam orezala toliko drasticno, samo malo.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 08:29
Mislim da je Aptenia - 'jadranska lepotica'.
Aglaja
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 22:35
Proverila sam danas, i evo da potvrdim da je aglaja u pravu.
 
Ja dakle imam Aptenia-u cordifolia-u ili Jadransku lepoticu.
Vodi poreklo iz juzne Afrike.
smile159
 
Slede slike sa neta...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 20:40

Ovaj cvijet se jako brzo širi, ali svake godine mi se smrzne. Onda moram opet žicati novi od mame, koja ga uredno spremi u toplo!

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:45
Bergenia, ne znam gdje živiš, ali Aptenija mrzne samo u kontinentalnom djelu gdje su zime debelo ispod 0 i čuva se zimi u hladnom zimovalištu na temperaturi oko 10 stupnjeva, ne buni se niti na nešto nižoj, ali joj treba dosta svijetla zimi. Nikako mračno mjesto. U Dalmaciji raste u vrtu i ne mrzne.
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:03
 znam da je to pokrivačica tla, ima je kod nas na moru.. Sliku trenutno nemam,eto ako ima netko,bila bi mu zahvalna..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:06
Je li to ona sa debelim listićima i  malim roza cvjetićima, neki je zovu jadranska ljepotica?  
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:17
Slika je s neta,
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:18
da,da baš ta vidjela sam da ima i sa crvenim cvjetičima..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:19
Moja preporuka je DANČI napravi spisak želja i javi se na PP Baki Bei pa da se vidi što ona ima a ima svega.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:50
daj nam ju malo opiši ... šta i kakve uvjete treba i voli!???
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 08:47
Kad zaredaju temperature ispod nule gotova je. Jedan do dva ona prva blaža mraza podnese. Ja je imam u kamenjaru i jako se širi, ali uvijek u jesen posadim koji busen u teglicu i držim na prozoru, zalijevam oskudno i tako mi prezimi.
U proljeće opet sadim u kamenar. Listovi su joj posebno lijepi jer blistaju na suncu.
Čim meni tako dobro uspjeva u kamenjaru znači da voli suho, toplo, sunčano stanište.
Našim ljudima s mora sigurno bez problema uspjeva na otvorenom.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 12:04

Ona je stvarno za mene biljka ljepotica, ali je ja znam pod imenom: Sirotica. Ne zaslužuje takvo ime po izgledu nego joj je takvo dano zbog skromnih uvjeta u kojima ona opstaje. Meni raste u suhozidu (nju nisam slikala) u vrlo malo ili ništa zemlje, a zaljevam je kad se sjetim pa makar to bilo i u doba najveće žege. I opstaje.



Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 13:14

prekrasna ti je Clap

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 14:31
Hvala, danči, ali sad sam provirila kroz prozor i Cry.
Nisam je ni gledala nakon ovih silih minusa. E temperature ispod nule kao već rekoše - ne izdrže. Ali ona druga u kamenjaru je s druge strane kuće i čini mi se da je opstala.
Ako ti bude trebala samo šalji adresu na PP.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 15:03
Hoja stvarno ti je predivna, moja je minijaturna - tek sam  lani dobila mali pelcerić, koji je već cvjetao.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,342 sekundi.