Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tekući hormoni rasta - giberelinska kiselina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tekući hormoni rasta - giberelinska kiselina

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tekući hormoni rasta - giberelinska kiselina
    Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 10:42
Ima li netko iskustva sa tekućim hormonima rasta. Mislim da se radi o nekoj kiselini.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 12:51
ja sam lani to tražila po svim mogućim forumima i svagdje sam dobila odgovor: "Toga ti kod nas nema, probaj negdje vani".
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 17:20




Za sta vam to sluzi za  ubrzavanje rasta ili za zaustavljanje rasta biljaka??
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 19:19
Gogic, nemre to tak! Božikovine polažu pravo da kritiziraju i napadaju admina. Ti si najdi admina kojeg buš napadal i kritiziral.
To kaj admin nije čul za kiselinu, ... pa nebu valjda šalatu pripremal.
A to kaj piša po kaktusu, ...pusti ga. Dobro da ne dela nekaj drugo.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:24
Originalno poslano od člana gogic gogic napisao:

...A sto se tice giberlinske kiseline to je jadno ako vi statusa administrator nikada za to cuo ili procitao .GIBERLINSKA KISELINA JE POMOCNO SREDSTVO U AKTIVACIJI ENZIMA KOJI SU POTREBNI ZA RAST KLICE SJEMENKE      I ZNAM IZVOR GDJE BIH JE MOGAO DOBITI ILI KUPITI .
IZVOLITE SE PRVO INFORMIRATI - pa onda .....prikladno reagirati .


E moj gogic, zašto bi bilo jadno ako čovjek nešto nezna? Jadno je takvo tvoje ponašanje! Gdje stoji da administrator mora sve znati? Uostalom, pa ni ti neznaš na Edit ispraviti "nik" u "avatar" pa štancaš još jednu nepotrebnu poruku i zatrpavaš tek otvorenu temu. Bolje bi bilo da si to vrijeme i energiju potrošio da nam nešto napišeš o toj kiselini - da nešto naučimo.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:36
Nije točno da nitko ne zna ništa o giberelinskoj kiselini. Može se nabaviti u tabletama (1 tableta na 1 l vode i potopiti sjeme 24 sata) ili otopini, no ne znam gdje je nabaviti. A osim toga, zašto bi pisala. Kad god nešto napišem nekoga to smeta, pa bolje da se suzdržim. Ako još hoćeš što, gogoc, pitaj na pp, budem i ja tebe.. Da ljudi ne moraju zbog mene demonstrativno napuštali forum. Blažena ja kad mučim LOL 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:44
NO, makar bum začatala temu: Već mi je toga dosta nam naše drage Bake ušutkavate, a vjerujte imamo kaj od njih naučiti.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:50
Baka Bea,mene zanima šta je to giberlinska kiselina,priznajem da nikad nisam čula za nju.Budi dobra pa napiši nešto o tome,ja uvijek rado pročitam vaše i tuđe savjete,pa čovjek uču dok je živ.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:57
 prvo OT - cemu ta drama?

zatim
 - skoro svaki biljni hormon moze biti u tekucem obliku (da li to bila vodena otopina ili alkoholna - nisu svi biljni hormoni umjetno proizvedeni topivi u vodi).
- svi su biljni hormoni toksicni u formulacijama koje se prodaju pa tako nisu svima dostupni - nisu to aspirini! Mogu se nabaviti ili naruciti u boljim poljoprivrednim ljekarnama... i bez cudenja ako vas pitaju "za sta vam to treba?" .
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 21:00
Originalno poslano od člana gogic gogic napisao:

.GIBERLINSKA KISELINA JE POMOCNO SREDSTVO U AKTIVACIJI ENZIMA KOJI SU POTREBNI ZA RAST KLICE SJEMENKE 


to je samo jedan od procesa koje GA (takva je kratica za kiselinu) regulira. Malo bi ispravio - nije pomocno sredstvo  nego aktivni sudionik u kemijskom procesu koji vodi do klijanja sjemenki (u nekim vrstama sjemenka dakle ne u svima). Bez tog hormona nema ni klijanja u tim sjemenkama.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 13:51
svakakvih ljudi ima, da se covjek naljuti zato sto neko nesto ne zna pa pita...
i nepostoje glupa pitanja nego glupi odgovori.
 
imao sam se jedne prilike srestit sa time ali nisam isprbao. prodavali su kao tablete koje se utope u vodu i koriste se za poboljsano oziljavanje... iako mi se cini da to nije to ili mi je covjek krivo objasnio.
 
i jos vise nemogu vijerovati da nekom smetaju savjeti od Bake Bea.
ok da nije isto procitati savjet, i cuti ga uzivo od Bake Bea ali kad ne ide usmeno valja i pismeno.
 
Šteta zbog ovoga jer jako puno mozemo nauciti od nje jer ona je zivuca enciklopedija znanja...
 
Baka Bea za trud i znanje  smile79
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 14:24
Giberelinska kiselina se relativno lako može nabaviti. Daje rezultate kod klijanja, rasta korjena i rasta plodova.
Problem nastaje kad njena upotreba(u čistom stanju) izmakne kontroli.
Vrlo lako može doći do uništenja biljaka.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 16:33

Idemo se svi malo potruditi pa kod otvaranja pojedine teme uložiti malo truda pa da ta tema bude mjesto gdje ćemo na što sažetiji načini nešto i naučiti.
Vrlo često (pa evo i na ovoj temi) se samo površno "zapikne" u temu i na tome ostane, neki u svakom postu na kapaljke nešto kažu, a neki znaju ali...

Zar je bio problem na početku teme napisati otprilike ovako:

Giberelini su hormoni rasta koji mogu izazvati slijedeće fiziološke efekte:
- izduživanje internodija (dio biljke između dva koljena stabljike)
- pospješivanje klijanja sjemena i omogućavanje klijanja sjemena kada za to nisu zadovoljeni neki vanjski uvjeti...
- pospješivanje partenokarpije (stvaranje plodova bez sjemenja) - važno kod recimo plodova krastavaca ili rajčice
- pozitivan utjecaj na razvoj krupnijih plodova
- ubrzavanje cvatnje i smanjenje broja cvijetova čime se dobiju krupniji plodovi.

... a onda nastaviti sa pitanjima i savjetima.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 10:29
evo malo sam proučavao o ovoj tematici i naišao na ovaj vrlo koristan pdf
 
vrijedi pročitati
 
nego cimi jesi ga koristila ikad??? ili netko drugi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 12:45

Admine, ne koristim kemiju kod sebe. Malo hormona za zakorjenjivanje reznica, eventualno malo kompleksnog mineralnog gnojiva i to je sve što ja upotrebljavam od kemije.
A za upotrebu ovakve kemije kao što su giberelini potrebno je puno toga znati.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 12:57
to sigurno, iako je iz svega uvijek najbolja opraksa i osobno testiranje i uočavanje rezultata.
 
ali nisam vidio samu primjenu, kakav je postupak korištenja ovog proizvoda.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 13:51
Tesko je govoriti o primjeni kad se nezna za sto bi te koristili gibereline.
Efekti jednog biljnog hormona su veliki. Jedan biljni hormon ne djeluje samo na jedan proces kao hormoni kod zivotinja.
Biljni hormoni primjenjuju se ovisno o njihovoj formulaciji i kemijske strukture samog hormona rasta (neki nisu topivi u vodi ili su topivi samo pod odredenim uvjetima). Mogu se primjenjivati folijarno (najcesce u cvijecarskoj proizvodnji) i zaljevanjem. Etilen je plinoviti biljni hormon koji se primjenjuje kao plin ili kao neka vrsta kompleksa koji svojim raspadom stvara etilen.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 17:47
Još jedna zanimljiva tema je zapravo začatana p...njem po kaktusu i ...  O giberelinskoj kiselini sam pisala na temi "Arisaeme" još 25. lipnja 2008. g. u podforumu Trajnice. Još uvijek ne znam gde se može nabaviti iako čujem od poštovanih forumaša da to nije problem i da mogu nabaviti na litre (?!) Ne trebaju  mi litre nego adresa da nabavim 1 tabletu ili od njih ako iprodaju. Kako se diskusija razvijala dalje? Post gogica je izbrisan, pa oni koji nisu u tijeku ne znaju o čemu se radi, iako je ostao citiran u Ciminom odgovoru. Ne moramo sve znati, tu smo da pitamo. Ja i dalje pitam.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 18:45
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Još uvijek ne znam gde se može nabaviti iako čujem od poštovanih forumaša da to nije problem i da mogu nabaviti na litre (?!)


bas na litre nebi reko, jedino ako nemaju par tisuca kuna viska za potrositi! S obzirom da 10 gr hormona za zakorijenjivanje (koji sadrzi svega 0,5 gr pravog hormona) kod nas kosta i 60 kn i da velika pakiranja hormona koja koriste veliki proizvodaci kostaju nekih 400 - 500 kn po pakiranju , cijena litre giberilske kiseline krece se negdje u istom rasponu cijena. BB mogu se probat raspitati za tablete s obzirom da mi nikad nisu trebale.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 20:50
Pokušajte na agronomskom fakultetu u metropoli šarmirati profesora Novaka.
Ako ne uspijete, razmislite gdje bi, odnosno u čemu bi moglo biti giberelinske kiseline?!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.