Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mrkva - (Daucus carota)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mrkva - (Daucus carota)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 23:45
aaa,ja se ponadala na luk mirise jel ga narezes frisko po siru i tjestenini,idel u kuhanja i kao prasa ili blitva sa jajima?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2012 u 22:47
Čak je mirisom bliže češnjaku nego crvenom luku, ali neka te to ne zabrinjava,ima dosta blaži okus nego češnjak,ja ga stavljam svježe nasjeckanog jer kako je to nježna biljkica ,nema ga potrebe uništavati kuhanjem ili pečenjem..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 22:34
Da se mi vratimo na mrkvu Smile dali je netko probao saditi mrkvu sad u jesen. Čitala sam danas da mrkva može prezimiti u zemlji, ne raste ali miruje i čeka proljeće i s prvim zrakama sunca nastavlja rasti. Kažu da je samo malo tvrđa da ima jaču aromu i sitne dlačice po sebi. Pa sam si ja mislila ako sad posijem do zime će već lijepo narasti zatim prespavati zimu i na proljeće ponovo krenuti a to znači da bi već u rano proljeće bilo mrkvice, tj dok ona proljetna ne naraste imali bi ovu.  Navodno isto može i s peršinom.

Mislim da ću ipak probati, nemam što izgubiti. Što vi kažete?
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 22:42
kako je bila ova susha moja mrkva je tanka ko konac ,pa ce ona fino prezimiit i neka na proljece nastavi rasti :) Ksan znaci mozes i ti posadiit stiic ce ovu moju mrsavicu :D
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 10:10
Kako razlikovati običnu i divlju mrkvu?
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 22:30
Slice one,ali divlja ima slab korijen skroz tanak i deblej listove.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 21:23
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/mrkva/71978.aspx -

Moja prva ovogodišnja mrkva Smile
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 21:25
Ja mislim da divlja ima bijeli korjen .
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2014 u 12:19
Pet godina imam vrt i sijem mrkvu. U pet godina nisa ubrala sve zajedno pošteni pušlek mrkve. Mijenjam gredice, položaje, načine sijanja i ništa. ove godine pripravila sam zemlju kao Benovski, mrkva nikla tek nakon trećeg sijanja (cca oko prvog maja). Dva puta sam podšišala lišće. Korjenčić je ko čačkalica. Pa koliko joj treba da naraste?! Sjeme kupovno, mislim flaker, standardno što ima u dućanu.smile105 Susjeda u selu ima normalnu mrkvu.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 09:00
Jucer vadila mrkvu na vrtu...jako puno su mi pojeli misevi i zabe, a ima i dosta trule, vlazna je godina bila...unatoc tome, uspjela povaditi kasetu zdrave i i jos dvije kasete malo ostecene mrkve...
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.