Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi - kada početi buđenje iz zimskog sna
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi - kada početi buđenje iz zimskog sna

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:38
Kod mene je danas padao snijeg. Noćne temperature se vrte oko nule. Ali je zato preko dana toplije. Zagrijalo se do 3 C i takva je prognoza sve do četvrtka. Neću zalijevati dok se noćne temp. ne dignu preko koliko C ? Kolike bi trebale biti noćne temperature da kaktuse počnem zalijevati ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:44
Ja san svoje iznila vanka na sunce... mislim da uživaju...više ih ne vračam unutra...zaljevanje ću ostaviti za još desetak dana..
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 21:52
Moji su još na čekanju. Zovu kišurinu pa ću pričekati kraj tjedna, ova je zima stvarno nemoguća, nedgje pokazala zube /snijeg, minusi, a kod nas kišurine i toplo ali voda pliva ne možeš bez čamca u vrt. Sukulenti su vani ali ispod trijema , to im valjda godi
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 22:26
Kod mene je temperatura ista kao kod Pinusa,još će malo morati pričekati.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 22:33
O joj, vi tamo na SZ Hrvatske ćete se još dobrano načekati da vam dođe pravo lijepo vrijeme. Na žalost, još cijeli ovaj mjesec , no čini mi se da ni kod mene neće biti bolje. Naročito što su moji svi pod vedrim nebom, pa neću reskirati da ih kiša baš previše natapa !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 22:52
Kod mene je juče opet padao snijeg, ali onaj sitni. Na sreću nije zabijelio. Inače je još uvijek hladno.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 22:57
A da počekamo sa iznošenjem do sredine lipnja ? ziher je ziher
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:02
Tko čeka dočeka!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:45
Skoro pa će biti tako dok noćna temperatura ne prelazi 5 stupnjeva nema im van a to će po prognozi biti kraj 4 mjeseca. Ja sam zasada samo najmanje prenijela na svijetlo.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:53
Kod mene je jako vruće i sparno...danas bilo vedro i temp. 16 C ....moji idu van sljedeći tjedan..!!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 11:02
Kakva je prognoza kaktusi i sve ostalo će se načekati da ih iznesemo van. U Zg nikako sa suncem na zelenu granu.Cry
Neka se sve zeleni
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 14:20
Ja sam jučer pošpricala kaktuse i danas ih nosim vam,pa kako im bude.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 16:21
a ja moje danas sklonila LOL,postali su mi bili nocna mora,svaka kap kise me počela izluđivat ,i danas ja njih lijepo sklonim,na stepenicama ce cekat bolja vremena 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 16:45
Ja se još ne usudim iznijeti ih van, samo preko dana otvorim vrata zimovališta jer je vani toplije nego u toj prostoriji. Još me malo frka iznenadnog mraza.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 16:54
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

a ja moje danas sklonila [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />,postali su mi bili nocna mora,svaka kap kise me počela izluđivat ,i danas ja njih lijepo sklonim,na stepenicama ce cekat bolja vremena 






a danas sunce sve u 5 ....kod mene u vrtu 24stupnja
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:06
je ruzo sunce je i kod mene danas,al sutra opet najavljuju kisu a ja radim,necu biti kuci,moji kaktusi su vec par dana vani bili ,i svaki dan su obilno zaliveni kisom,tegle su povelike ,nemogu se isusit ,ne smijem riskirat ..ovaj cijeli mjesec  ce biti malo sunca puno kise ,a to je rizicno za tek iznesene kaktuse ..da su u malim tegalma nebi strahovala,sve male tegle su vani ,kako se natope tako se i osuse,al velike tegle..ne ,ne 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 19:47
Kamenjar, tvoji su isto pod vedrim nebom ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:51
da glikice,pod vedrim nebom su ..a ovoliko kise ne bi im odgovaralo cak niti u toplijim danima
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:59
Tako je i kod mene, zato ih još i ne iznosim. Sjećam se prošle godine u proljeće, isto je bilo puno kiše, na mojim kaktusima mahovina počela rasti. U zadnji čas su kiše prestale i došlo lijepo vrijeme.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 22:10
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

a ja moje danas sklonila LOL,postali su mi bili nocna mora,svaka kap kise me počela izluđivat ,i danas ja njih lijepo sklonim,na stepenicama ce cekat bolja vremena 


znam da ti je zezancija, ali bilo bi dobro da si ih ostavila bar još sutra vani, kažu da će biti sunčano, tek u petak novo naoblačenje,

na skalama baš nema sunca, a tegle mokre...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,280 sekundi.