Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kokarda - Gailardia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kokarda - Gailardia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 15:52
Gajlardiju treba prije zime dobro potkratiti tj. podrezati sve grane koje su cvjetale jer tako lakše prezimi i to joj produži vijek trajanja.Prije zime joj treba ostati lišće pri dnu i ono se ne povlači u zemlju. .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 10:39
Triška sorry tek sad vidim....
ove visoke imam 2 godine (tako nekako), a nisku sam kupila proljetos
vidiš...nisam baš obraćala pažnju na to da li po zimi skroz nestane...kod mene je većinu zime pokrivena snijegom, ali budem pratila ove zime Wink

aha! napokon sam našla...glede rasijavanja Wink

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 20:52
Baš su divne, zgodna je i visoka Konte, no nekako mi više paše niska za moje dvorište, još ako se sama rasijava, trebala bi se i sama obnavaljati, dali po zimi potpuno nestane - Konte ti je imaš već dugo?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 19:45
obožavam gailardje jer su skroz nezahtjevne, a cvatu kako su već i cure rekle od proljeća pa skroz do mrazova na kontinentu Heart ovo su moje

visoke




i niska



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 17:39
Volim što se sama rasijava Smile
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 09:40
Ova ljepotica zaista zaslužuje sve pohvale, od početka svibnja, pa sve do danas (a još je krcata pupoljcima) nije prestala cvjetati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 06:40
SmileLIjepa ti je tvoja kokarda,
moja  se  rascvijetala,uljepšava moj 
 vrt,
zahvaljujući tebi Trišica.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:11
Ja jednostavno ne znam kako do sada nisam imala ovu ljepoticu u mom dvorištu, ma predivna je !
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:43
Dugo sam si željela ovu biljku, pa je sada imam i ja i to nisku, prikladno mom mom malom dvorištu. Puna je pupoljaka baš joj se veselim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:12
Mira,ja ju imam već par godina,ali to je trajnica kratkog vijeka,2-3 godine najviše,i onda je više na tom mjestu nema,međutim,ona se sama dosta rasijava,i onda ja svako proljeće gledam gdje je,i tako imam novi grm.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 14:49
jeste ali je kratkog vijeka.da bi joj produžili vijek povremeno je treba razdijeliti, a i rasijava se sama.predivna nezahtjevna biljka.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 18:42
Jel ovo višegodišnja biljka?
Na vrh
Retriver View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 17:15
hvala na velikodušnoj ponudi biksi, ja sam zainteresirana
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 21:51
ako je seme sveze trebalo bi da niknu skoro 100 posto,nije bitno
vreme sejanja,odlicno nicu i kasnije u toku proleca,ja ih imam nekoliko
vrsta visokih i hibridnih niskih,mogu vam ostaviti seme letos ako ste
zainteresovani.
pozdrav,
biksi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 22:34
I ja sam imala problema s uzgojem gailladrije iz sjemena, prve godine su mi niknule samo 2 biljčice i propaleCry A ono što sam sijala slijedeće godine sam sijala direktno na vrt, samo jedna je niknula - godinu dana kasnije LOL
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 21:58
I ja sam ove godine nabavio sijeme gaillardije, i meni je lijepo niknulo ali ova Nanina informacija me zagolicala......najviše radi delfinijuma. Kako kaže OTOK kao da idu u rikverc.
Valjda je vrijeme da se presade.....da ne bude toliko vlažno.
Valjda iću i ja sutra u nabavku kristalona
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 07:23
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Vesna a gdje si kupila taj kristalon???
I da li s njime smijem zaliti i cvijeće koje sam posadila u vrtu???
 
Molim te da mi malo pojasniš kako ga koristiš.
 
Kristalona ima više vrsta, razlikuju se po namjeni. Kako samo ime kaže, to su kristalići koji su topivi u vodi. Prodaju se u plastičnim okruglim kutijama. Jako izdašno gnojivo. Ja sam nedavno kupila Kristal Starter i Kristal Cvet u Kalii - Zg. Kutije su 10-tak cm promjera i nešto manje visine, sadrže 250 g kristalića. Preporuča se 1-2 žličice posuti na m kvadratni, odn. 1g otopiti u 1l vode. Piše da je gnojivo namjenjeno za profesionalni uzgoj. Ako se dobro sjećam, svaka kutija je koštala nešto preko 30 kn.
Pred koju godinu kupila sam kristalon u sjemenarni na Trešnjevačkom placu, kod njih sam ga viđala i kasnije, možda ga imaju i sada. Uglavnom, tražiš okrugle plastične kutije.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:14
nesretna sam ....nisu mi nikle Confused
Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 22:29
i mene zanima kristalon , sve o njemu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:37
Vesna a gdje si kupila taj kristalon???
I da li s njime smijem zaliti i cvijeće koje sam posadila u vrtu???
 
Molim te da mi malo pojasniš kako ga koristiš.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.