Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kokarda - Gailardia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kokarda - Gailardia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 18:42
Jel ovo višegodišnja biljka?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 14:49
jeste ali je kratkog vijeka.da bi joj produžili vijek povremeno je treba razdijeliti, a i rasijava se sama.predivna nezahtjevna biljka.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:12
Mira,ja ju imam već par godina,ali to je trajnica kratkog vijeka,2-3 godine najviše,i onda je više na tom mjestu nema,međutim,ona se sama dosta rasijava,i onda ja svako proljeće gledam gdje je,i tako imam novi grm.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:43
Dugo sam si željela ovu biljku, pa je sada imam i ja i to nisku, prikladno mom mom malom dvorištu. Puna je pupoljaka baš joj se veselim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:11
Ja jednostavno ne znam kako do sada nisam imala ovu ljepoticu u mom dvorištu, ma predivna je !
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 06:40
SmileLIjepa ti je tvoja kokarda,
moja  se  rascvijetala,uljepšava moj 
 vrt,
zahvaljujući tebi Trišica.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 09:40
Ova ljepotica zaista zaslužuje sve pohvale, od početka svibnja, pa sve do danas (a još je krcata pupoljcima) nije prestala cvjetati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 17:39
Volim što se sama rasijava Smile
Rijeka

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 19:45
obožavam gailardje jer su skroz nezahtjevne, a cvatu kako su već i cure rekle od proljeća pa skroz do mrazova na kontinentu Heart ovo su moje

visoke




i niska



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 20:52
Baš su divne, zgodna je i visoka Konte, no nekako mi više paše niska za moje dvorište, još ako se sama rasijava, trebala bi se i sama obnavaljati, dali po zimi potpuno nestane - Konte ti je imaš već dugo?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 10:39
Triška sorry tek sad vidim....
ove visoke imam 2 godine (tako nekako), a nisku sam kupila proljetos
vidiš...nisam baš obraćala pažnju na to da li po zimi skroz nestane...kod mene je većinu zime pokrivena snijegom, ali budem pratila ove zime Wink

aha! napokon sam našla...glede rasijavanja Wink

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 15:52
Gajlardiju treba prije zime dobro potkratiti tj. podrezati sve grane koje su cvjetale jer tako lakše prezimi i to joj produži vijek trajanja.Prije zime joj treba ostati lišće pri dnu i ono se ne povlači u zemlju. .
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 16:38
Meni svake godine propadne!Ne znam kako.I ove godine sam kupila dvije vrste i super su bile,al su mi propale na pola ljeta iako su uredno zalivene bile..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 12:22
Kako su vaše? Ako je nestala, vjerujem da će m izrasti mladice ako se sama rasijava. Čekam...Wink
Rijeka

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 19:27
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Meni svake godine propadne!Ne znam kako.I ove godine sam kupila dvije vrste i super su bile,al su mi propale na pola ljeta iako su uredno zalivene bile..


trik je u tome da se ne dozvoli da cvijetaju do kraja, tj do kad ih prvi mraz ne sprijeci. Inace su to trajnice koje zive 3-4 godine, dakle dosta kratko a izdasna cvatnja im skracuje zivot jos vise. Dakle ako zelimo lijepu gailardu i sljedece godine sredinom ljeta treba odrezati sve cvjetove i pustit da se stvore novi listovi-izboji. Drugi uvjet je pozicija sa puno sunca i relativno suh supstrat tjekom zime (u natopljenoj zemlji ce istrunuti preko zime).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 20:37
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Meni svake godine propadne!Ne znam kako.I ove godine sam kupila dvije vrste i super su bile,al su mi propale na pola ljeta iako su uredno zalivene bile..


trik je u tome da se ne dozvoli da cvijetaju do kraja, tj do kad ih prvi mraz ne sprijeci. Inace su to trajnice koje zive 3-4 godine, dakle dosta kratko a izdasna cvatnja im skracuje zivot jos vise. Dakle ako zelimo lijepu gailardu i sljedece godine sredinom ljeta treba odrezati sve cvjetove i pustit da se stvore novi listovi-izboji. Drugi uvjet je pozicija sa puno sunca i relativno suh supstrat tjekom zime (u natopljenoj zemlji ce istrunuti preko zime).

Hvala Dado na savjetu!Ove sezone pokušat ću ponovo.Imam sjemena crvene a onu običnu ću da kupim presad..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:05
Hvala na savjetu Dado.
Rijeka

Na vrh
bleky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:23
a gdje kupujete presadnice.Jako su mi lijepe,i ja bi.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:50
bleky pogledaj u vrtnim centrima ili na pijacama kod bakica.Ja sam svoje kupovala i u vrtnom centru i kod jedne tete na pijaci.Bude i sjemena od  sjemenarne Ljubljanja,za kupiti..
Ja ih jako volim..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bleky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bleky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 21:37

hvala..baš ću pogledati.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.