Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj budući vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj budući vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj budući vrt
    Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:05
Lijepi pozdrav svima!

Odavno vas pratim, ali polako je došlo vrijeme i da se uključim.
Gradimo kuću i uskoro ću početi uređivati okućnicu i vrt, a ja sam cura iz grada, ne znam ni što se sije, a što sadi Embarrassed.
Htjela bih bio-vrt, proučavam istoimenu knjigu pa sam sad na određivanju što raste na mojoj livadi ne bih li saznala kakvo mi je tlo.

Molim vas za malu pomoć:

na linku dolje možete vidjeti moju kuću u izgradnji, moj grunt koji će jednog dana, nadam se, biti pun cvijeća i zelenila, no posebnu pažnju vas molim da posvetite na prve 4 slike biljčica. To sam sad našla da tamo raste, a ne znam prepoznati o čemu se radi Embarrassed

http://ham2.cc.fer.hr/9a4gl/album/main.php?g2_itemId=32789


Hvala na svakoj pomoći i savjetu Heart

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:44
Ovo sa 1 i 2.slike mi liči na potočnice.Istina na prvi pogled mi je ličilo na matovilacBig%20smile 3 i 4.je neki korov.Ne znam ih po imenu.A ime tih korova ti treba za utvrđivanje tla?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:45
Jooj,bezobrazna samsmile42
Dobro nam došlaHug
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 22:05
Pozdrav, dobrodošla! smile73
Meni na prve 2 slike liči na jedan puzajući korov, imam ga i ja na gruntu...a na sl. 3 možda ona ukrasna jagoda, prekrivačica tla...sad nisam sigurna jer ju imam na vrtu i izgleda mi slično, ali nisam sigurna...a na sl 4 jedna vrsta trpuca, ali sigurnija bum dok porasteSmile
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 22:06
bubasanja dobro nam dosla,sigurna sam da ces ovdje dobiti sve savjete koji ti budu potrebni..i dugo,dugo se s nama druzilasmile73
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 22:41
SilveK,na 3.slici je onaj korov.Ma razmnožava se isto vriježama,ko i jagode.Nikad ga se riješiti.Ma nije to jagoda,to je grrrrrrrrrLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 23:20
Imam nešto slično na vrtu, a nakon cvatnje su crveni plodovi, izgledaju kak jagode...moram provjeriti dok zraste, prilično mi je slično, i kod mene raste kak korov posvudBig%20smile
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 08:18
Hvala, cure drage!

Da, i ja bih rekla da je 3. to što raspuzava i liči na jagodu. Ima cvijetove iste kao i jagoda, plod nisam dočekala nikad jer bi muž uvijek prije pokosio LOL ali ima ih posvuda.
1. i 2. uistinu liči na matovilac, ali nema nikakve logike jer u toj količini i na tom mjestu na kojem se nalazi bi moralo biti isključivo ciljano posijano, a tko bi išao sijat matovilac usred mog grunta i to baš tamo gdje se prolazi?
4. sam googlala i isto mi se činilo da bi mogla biti neka vrsta trputca, ali ne mogu se još okladiti u to.

Shasha, da, nadala sam se da bih mogla utvrditi kakvo mi je tlo po korovu koji po njemu raste, kako piše u knjizi.

Nisam spomenula, najviše od svega ima pirike, al to poznam pa nisam slikavala.

SilveK, ti se baviš bio-vrtom, imaš li ti nekakve smjernice kakvo bi moglo biti moje tlo obzirom na ovo sve navedeno?

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 18:04
Kiselo nije, nemaš korov koji voli kiselo tlo, imaš klasični korov kao i ja...prati malo, ako ti se još pojavi mišjakinja i rusomača, a po korovu koji imaš bi moglo, onda imaš prilično dobro tlo. Jedino pirika....uh, imati ćeš probleme, nju je jako teško utamaniti, ja koliko god sam čupala i ručno vadila rizome, temeljito čakLOL,...opet je tamo gdje je bila, samo sam spriječila širenje. Ali ako te kaj tješi, vrlo je ljekovitaBig%20smile
Tu je tema o korovu sa slikama
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1592&PN=1

Još uvijek tvrdim da ono na prve 2 slike nije matovilec nego korov, ako nebu kiše sutra poslikam oboje na mom vrtu za usporedbuSmile

Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:57
Ma, i ja mislim da nije matovilac Wink

sad sam gledala u albumu starije slike, malo su mutnjikave, ali.....uočila sam na par ljetnih slika po tlu prilično rašireno nešto što ima listove kao ljubičice, onako okrugle. Googlala sam, ali nisam našla ništa ni slično....hm....


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 23:49
Ma ne velim ja da je matovilac!!!!! Rekla sam samo da me na prvi pogled asociralo na matovilac.smile180
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 09:01
Meni isto sliči na korov, ja ga doduše imam svih vrsta i oblika, kad prekine kišiti budem Vam poslikala da pogledate, do sada najuspješnija metoda mi je bila napraviti malu rupicu uz korijen i zaliti vrućom vodom
Inaće što se tiće pirike imam doma zgodan članak vezan uz nju pa kad ulovim vremena stavim Vam da čitate - nije samo korov nego je i vrlo iskoristiva biljka, nekada davno su je koristili umjesto ječma, pšenice, jestiva je i to u potpunosti, mogu se iskoristiti zrnca, list i korijen.. da Vam navedem načine i primjenu moram se podsjetiti..budem baš potražila članak
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 09:35
Može, Mamaa, baš me zanima.

Za sad znam da ju moj mačor obožava Big%20smile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:33
dobro nam dosla BubaSanja
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 16:28
BubaSanja dobro došla, veselimo se tvom budućem vrtu.smile64
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 17:21
Uslikala sam korov, stavila sam u temu korovi sliku na raspoznavanjeSmile


Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 20:35
Da, SilveK, to mora biti ista biljka ko moj "matovilac"..... Exclamation

Jedva čekam da se priroda još malo probudi na mom gruntu pa da idem u daljnju istragu.
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 20:25
Nakon par mjeseci priroda se probudila i sa veseljem javljam da imam dosta rusomače. Mišjakinju nisam prepoznala iako zurim u slike pa u grunt, ali je nema.
Još tu ima dosta i djeteline i maslačka, uz sve gore navedeno.
Razveselile su me ljubičice koje su nikle same od sebe, lani ih nisam vidjela, a sad ih ima na bar 4-5 mjesta. Maline su krenule u zrak. Posadila sam grm lavande.

Ipak sam odlučila ove godine pokušati s vrtom, ali ne previše veliko, pa sam u nedostatku sprava za oranje ručno obradila tlo. Prvo sam skinula motikom prvi sloj korova sa onim malim žilicama, onda sam preštihala sve pa prekopala i sad treba finalno rasitniti i pobacati čim više preostalih žilica van. Krvav posao, srećom imam mamu i tetku da mi pomognu.

A pirika....koliki je to korijen, aaaaaajmeeeee......

Iza Uskrsa ide prva sjetva pa kako bude. Uskoro ću staviti slikice da vidite kako mi ide.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 15:27
...ja bim isto rekla da mi liči na motovilc, a tko zna, možda i je ..ono što liči na jagode bi mogla biti biti puzava petoprsta ( ljekovito stvorenje) a zadnje defoinitivno uskolisni trputac.... i da ima i pirike vidi se..... ali javi svejedno jel to bio motovilc?? kod nas kad nam zimi preraste bude takav...ok...takav sličan :)
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:19
Bubasanja, bit će to krasna kuća s okućnicom, naravno, dobrodošla i veselim se svakoj tvojoj novoj biljčici u vrtu!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.