Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Helichrysum petiolare
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Helichrysum petiolare

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Helichrysum petiolare
    Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:25
Helichrysum%20petiolarestrawflower,%20Helichrysum%20petiolare%20%20%28Asterales:%20Asteraceae%29%20Flower%28s%29
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:32
Ako vam je u vrtu potreban otporan grm, nezahtjevan, koji brzo raste, a zbog svoje boje je vrlo dekorativan, posadite ovaj helichrysum petiolare.
Cjele godine ukrašavat će vaš vrt. Trajnica .
Ima gusto, okruglasto, srebrno-sivo, malo dlakavo lišće, a cvjetovi su žućkasti na dugim stapkama.
Brzo se širi, može rasti i na siromašnom tlu, na suncu, a ne treba mu puno vode.
Može se razmnožiti reznicom ili sijanjem.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:37
Ovo je slika iz mog vrta slikana ovih dana. Slika nije kvalitetna,,
ali se vidi da se širi na sve strane, treba ga obuzdavati i
povremeno rezati ili pustiti da prekrije veliku površinu.
 
Imam više primjeraka, neki su stari već 3 godine
 
 
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 14:46
da li je otporan na mraz i može li prezimiti vani  kod nas na kontinentu? (imala sam ga u tegli pred vratima proše godine, na jesen sam ga obrezala i tako ostavila, pa se pitam da li ce biti ziv na proljece)
tvoj je jako lijepSmile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 15:42
Ajme neznam za kontinent, moj je izložen buri i to mu ne smeta, ali ipak kod nas nije tako hladno.  Imam i dva sasvim mala koji su sami iznikli i oni su također prezimili vani.
A svoj malo bolje pogledaj, vidjet ćeš da li se je sasušio ili je još "živ" 
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 16:08
za sad izgleda tuzno, posuseno. Unhappy
al mozda kad zatopli, mozda se pomladi.
Voljela bi, postao mi je jedan od favort biljkica, jedino treba bit oprezan sa kim se sadi u drustvu jer kako se brzo siri i raste,  moze zagusiti ostale cvjetice
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 16:11
Slažem se, jako je agresivan
 
Ja sam zabola nekoliko grančica, mislim da su se primile, pa ako je tvoj uginuo javi se
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 16:19
vrijedi Thumbs%20Up
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 18:16
Ne morate eksperimentirati. Helichrysum petiolare ne prezimljava na kontinentu, ali H. thianshanicum može na zaštićenom mjestu.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 11:06
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Helichrysum%20petiolarestrawflower,%20Helichrysum%20petiolare%20%20%28Asterales:%20Asteraceae%29%20Flower%28s%29
 
Puno si mi pomogla- kupila sam ga prije neki dan i baš se mislim gdje ću ga posadit i koliki može narast.....Smile
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 18:59
da malo osvježim temu....slika govori više od riječi, stvarno može dosta narasti! U par mjeseci se doslovno udvadestrostručio (20)Smile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 19:29
Volim ovu biljku, lijepa je cijelu godinu, nezahtjevna, lijepo se zbog svoje boje kombinira s ostalim biljkama u vrtu



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 13:03
Prekrasna fotka i cijela kompozicija draga Otok..
Lijepi pozdrav
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 20:41
imam je tek prvu godinu i mislim da je stvarno zahvalna, o ljepoti da ne govorim...Smile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 12:02
Posljednje vrijeme baš razmišljam o ovom grmu, sviđa mi se ali nisam znala baš ništa o njemu i sad kod vas tu sve pronađem, ma zlatni ste! Uljepšali ste mi dan jer su sve njegove osobine koje ste naveli ono što meni treba: brzorastući, sitnolisni, dekorativan i što mi je najvažnije otporan jer me u mom vrtu u Dalmaciji nema tokom cijele godine. Mislim da se može lijepo kombinirati sa salvijama (ako ih ne bi "pojeo" brzim rastom :) ), s kadificama niskim,begonijama ili možda grmićima lavande isto pa i sa điranima. Ja ga mislim posaditi na L uz rub malog vrta  tako da mi bude ko mala neformalna živica i pustiti ga da malo pada preko niskog betonskog zidića koji će se time sakriti. Od jednog do drugog kraja slova L (znači na luk) sam posadila bjele ruže pokrivačice, White carpet pa mislim da bi to moglo jedno s drugim biti dobro, a u sredinu bi posijala travu. Eto pokušala sam objasniti ideju, nadam se da ćete nešto shvatiti Embarrassed , ako uspije plan na proljeće šaljem sliku. Još samo ako možete objasniti kad i kako mi je najbolje obavit sadnju bila bih vam zahvalna... Pozdrav!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 12:15
Mrvica, evo ti jedne slike gdje baš pada sa zidića




Ja sam kupila sadnice, a dalje sam ga sam razmnožavala iz grančice, a i sam se posije po vrtu. Treba samo pričekati proljeće
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 12:20
mrvice ako ga imaš kupljenog kao sadnicu mislim da ne bi bio problem čak i sada ga posaditi, budući da nema leda u Dalmaciji.
Vjerujem da će predivno izgledati u tvojoj kombinaciji biljaka, očekujemo slikice na proljeće!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 22:14
Super, hvala vam! Ja bi baš tako htjela da mi pada, samo se nadam da će mi tako lijepo narasti ko ovi vaši!
Minimod, nemam sad sadnicu ni sjemena, moram to sve u proljeće nabavit i obavit kad bude vrijeme, baš se veselim!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:51
....danas  sam  kupila  jednu  sadnicu  ove  bilke  i  prodavac , bolje  rec  preprodavac ,   mi  rekao  da  je  jednogodisnja...bas  sam  vesela   da  je   visegodisnja...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:55
Manci kod tebe će vjerojatno preživjeti, kod mene se smrznuo, ali ja ga svake godine kupim ponovo, jer mi je predivan, pogotovo u nekim kombinacijama sa cvijećem!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.