Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orezivanje i prihrana thuje i ukrasnih borova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orezivanje i prihrana thuje i ukrasnih borova

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Orezivanje i prihrana thuje i ukrasnih borova
    Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 19:21
Zna li netko kada i kako orezati i  prihranjivati thuje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:15
a kako mislis obrezati???
 
previsoka je ili .... ju zelis oblikovati??
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:21
Pa oblikovati,kao živu ogradu
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 21:02
jos je rano za to... kada malo otopli... sada mozesodrezati i ukloniti suhe i polomite grane ako ima... a oblikovanje jos ima vremena kada malo potera onda... isto tako i sa prihranjivanjem jos mozes pricekati... jer iako je zatoplilo jos uvijek je zima
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 21:19
znači još je rano
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 22:07
ma dacekaj jos malo.... dok malo otopli i biljke krenu
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 09:46
HVALA
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:28
Pitanje u vezi prihranjivanja: Kupila sam nekakvo plavo gnjojivo-hidrokomplex- između ostalih biljaka vidim i thuje na slici....vjerojatno ću ih s tim prehraniti, a vi, kakva je vaša praksa?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:45
Ja ih još nikad nisam prihranjivao pa zato pitam kad.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:48
Ja isto čekam odgov. kad, kako i koliko..... Smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:43
pa ja ih nista posebno ne prihranjujem... znam ponekad kada i cvijece malo zalijevam i ima gnojiva zalijem i thuje... alči nisita posebno...
 
iako bi bilo dobro dati im gnojiva sa malo vise dusika na pocetku vegetacije da bolje krenu, ali ne treba pretjerivati
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:53
A ima li neko posebno gnojivo????????????????????????????????????????
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 20:09

Antune, ako ti mogu pomoći - ima spec. gnojivo samo za četinjače, naći ćeš ga u Baumax-a, Brico store, mislim da ga ima i u mbm-a, ....pakirano je u kutijama cca 2-3kg. Na slici su baš thuje i borovi. Cijena? - mislim da se kreće oko 30-50kn. Smile

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 20:11
Morat ću pogledat.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 20:56
Moje thuje su visoke između 150 - 170 cm...pustila bih da narastu do 200 cm...pitanje je, kako da ih natjeram da rastu i u širinu, a ne samo u visinu? Koliko ih smijem orezati...cm, dva, tri?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 12:24
Moje iskustvo sa tujama je slijedeće:
Prve tuje koje smo imali oko kuće sam ja iz sjemene uzgojila. Ali greška je bila što su češeri bili od tuja iz Fažane, znači IPAK nisu za kontinentalno područje. One rastu više u visinui potjeraju 2-3 grane, koje su relativno tanke. MM je htio da to bude prava živa ograda i pustili smo ih na visinu od cca150-170 cm. Prvi veči snijeg ih je polomio, ali nije to bio najveći problem, nego po mom skromnom mišljenju vlaga u zemlji. Naime, kada su proljeća bila izrazito kišovita, tuje bi lijepo potjerale, a onda kada je pripeklo sunce te nježne mlade grančice bi bile kao skuhane. Onda bi uslijedio drastičan rez, da se sve to ružno i suho poreže, grane bi ostale ogoljene i tek u jesen bi bile lijepe i bujne. E onda dođe opet zima, pa priča kreče ispočetka Angry.
Ma upozoravali su me stručnjaci da to nisu tuje za naše podneblje, ali ....ha, ha, naravno da nisam poslušala.
I nakon par godina mučenja smo cca 50 tuja lijepo povadili i kupili mlade uzgojene na našem području.
Moje iskustvo sa orezivanjem je da ih se ne smije pustiti da narastu na željenu visinu, pa tek onda početi orezivati, nego pomalo. Kada su več posađene i počele rastiporezati samo vrhove, da ostale grane dostignu isto visinu i da se zgusnu grmovi. Onda malo porezati sa strane, da se dobije kompaktna živice, tj. da se ne vidi svaki grm kao zasebna cjelina. Time se potiče tjeranje novih grančica, dobiva gustoča i forma. Rezati se ne bi smjelo tako da se poreže sav prošlogodišnji prirast, jer se tako ogole grane. Znači bar malo lanjskog prirasta treba ostati.
Ispričavam se zbog dužine posta Embarrassed.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 12:41
Ma nema problema za post,važno da si ti nama pomoglaSmilehvala
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 13:07
Iskustvo sa prvim tujama sam imala potrebu ispričati vam, da netko nauči na mojoj grešci, jer IPAK JEEE važno podneblje odnosno da li je biljka prikladna za naše podneblje. Znam da svi volimo i malo eksperimentirati, da se klima mijenja i td. ......
Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:26
pozdrav svima,

moje iskustvo sa četinjačama da ih je najbolje formirati ljeti, a to sam si pojasnila time da tada ožiljak najbolje zarasta i do zime je biljka ponovno fit i spremna za hladnoću. Što se tiče prihranjivanja, iako imamo razne četinjače nismo ih uopće gnojili i normalno se razvijaju pa ne znam je li to uopće potrebno.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 21:07

razmišljam o kupovini thuje smaragd i zasadim je kao "soliter", e sada ne znam koliko brzo raste i znam to da sigurno neće njena visina doseći s vremenom visinu čempresa, i da li da je zavežem za nešto da je vjetar ne polegne? Kakva su vaša iskustva?

«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.