Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Upomoc gusjenice mi napale cvjece
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Upomoc gusjenice mi napale cvjece

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2007 u 22:23
jesam sa jednog cvjeta ali sad presle na druge cvjetove i sad
po citavu noc hodam i ubijam ih
dok one mene ne ubiju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2007 u 09:10
A tako znači, a ja si mislila pa gdje je naša Dina, a ona tamani napasnike LOL
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2007 u 10:46
E TREBAS SVE ZARAZENE BILJKE I TEGLE U OKOLICI TRETIRATI TIME CIME SI PRVU TEGLU TRETIRALA...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2007 u 20:21
rekose mi da je i lug od drva djelotvoran pa cu sve posuti sa tim
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2007 u 20:21
a tu sam ja samo u nekom poslu ovih dana
Na vrh
Alissia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alissia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 02:58

smile226smile220Evo i mene....ja imam isti problem sa gusjenicama...moje su male zelene,tanke i na pelargonijama...več sam ih poskidala valjda 50 i ništa. Ja sam čula da smrvim cigarete u vodu i ostavim 24h i da onda zalijem cviječe a ne pošpricam...PLEASE RECITE MI....NISAM VALJDA NAPRAVILA KRIVU STVAR....NEČE MI VALJDA ŠTETITI BILJČICAMAsmile43?????

Jel neko zna za sredstvo koje djeluje preventivnosmile221 jel moja pelargonija je toliko gusta da nema teorije da najdem jajašca na njoj ako su snesena negdje duboko u lišču???? A i cviječa imam toliko da bi mogla samo po čitave dane tražiti jajašca. 
Alissia
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 17:38
samo poprskaj Alissia
jer gusjenice su ti na listu a ne u korjenu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 21:43
Originalno poslano od člana Alissia Alissia napisao:

smile226smile220Evo i mene....ja imam isti problem sa gusjenicama...moje su male zelene,tanke i na pelargonijama...več sam ih poskidala valjda 50 i ništa. Ja sam čula da smrvim cigarete u vodu i ostavim 24h i da onda zalijem cviječe a ne pošpricam...PLEASE RECITE MI....NISAM VALJDA NAPRAVILA KRIVU STVAR....NEČE MI VALJDA ŠTETITI BILJČICAMAsmile43?????

Jel neko zna za sredstvo koje djeluje preventivnosmile221 jel moja pelargonija je toliko gusta da nema teorije da najdem jajašca na njoj ako su snesena negdje duboko u lišču???? A i cviječa imam toliko da bi mogla samo po čitave dane tražiti jajašca. 
 
Uzmi u poljoapoteci nekakav insekticid za cvjetajuće biljke i drži se strogo uputstva,ne pretjeruj.Cigarete im neće naškoditi ali ni pomoći.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 23:49
mislim da i ja imam te gusjenice ali sam od proljeća našla 2-3, ''ne vidim ih''
a lipo se vidi da su listovi grickani
treba njih smile106 pa malo smile108 i onda smile221
jel zna ko koji insekticid il da samo pitam u apoteci?
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 01:03
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

mislim da i ja imam te gusjenice ali sam od proljeća našla 2-3, ''ne vidim ih''
a lipo se vidi da su listovi grickani
treba njih smile106 pa malo smile108 i onda smile221
jel zna ko koji insekticid il da samo pitam u apoteci?
Pitaj samo u pa,ima ih od raznih prizvođača i od trgovine do trgovine,pokušaj pitati možda imaju koktel insekticid i fungicid.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 23:12
Preporucio bi ti neko sredstvo za prskanje,navodno su jako dobra za takve probleme
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 00:44
Jadne gusjenice, a znam da tamane cvijeće, ali i one moraju živjeti.
Zamislite krasne leptire nakon.
 
Probaj im davati hranu koju više vole, ako ih se ne možeš već riješit, pa će pojesti manje tvojeg cvijeća.
Ja imam trenutno dvije ; jedna se zakukuljila a druga dobro napreduje (vole salatu i blitvu).
začin mora teći
Na vrh
oldLady View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oldLady Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 22:12
Meni gusjenice znaju papati lantanu, bosiljak, pelargonije, ma sve zeleno im se sviđa. Lijepo se "parkiraju" ispod lišća, zelene su jer papaju zeleno i teško ih je vidjeti. Ako vidimo jedan list popapan, stop! tu ima nešto. Dobro je opipati prstima donju stranu lišća, a dobro je i dignuti vazu prema svijetlu jer se je onda vidi! Od svih otrova, najbolje je ako je fizički maknemo jer je velika i ipak vidljiva. Pojeden list je izdaje. A opet će doći, jer to je samo učahuren leptir koji čeka da poraste i odleti. Samo što u međuvremenu brsti naše lišće. Otrove koristim kad baš moram, kad dođu one male ljepljive i trokutaste uši, grozne su, one vole petunije i tu ne žalim otrova, ali ipak Ouch svaki otrov i nas truje, i pčelu ako zaluta i puno potpuno neškodljivih kukaca. Ovo s dizanjem vaze prema svijetlu sigurno je dobro za pronaći gusjenice. Od nadolazećeg proljeća i ljeta sigurno ću cvijeće prskati blagom rastopinom detergenta za posuđe ako se nešto pojavi!Confused
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:34
Danas i kod mene gusjenice. Ivan je spominjao namakanje cigara- ja sam to radila a znam da djeluje samo na sitniom napasnicima -npr tako sam skidala usi na ruzama ali vec na vece bestije ko sto su gusjenice nebi pomoglo.
Probacu sa ovim kemikalijama sto ste napisali.
Na vrh
Alissia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alissia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 21:18
Dobar večer društvo, mene nije dugo bilo jel sam sva u poslu ali nisam umrla....još sam tu i pratim vas.
Evo jedan savjet koji sam dobila od uzgaivača cviječa.
Skuhaš jednu litru vode i u nju izmrviš 5 cigareta. To ostaviš da stoji ko da kuhaš čaj i ocjediš.
Kada je pripremljena tekučina hladna onda staviš u špric kanticu i dobro naprskaš biljke.  Neče štetiti nikome od malih životinjica koje nisu zainteresirane za papanje samo biti fino onima koji su došli na gozbu pa če odustati.
Ono što je jako važno je da ne šteti biljkama, čak niti onima koje su najosjetljivije i koje nemogu podnjeti kemikalije.
 
Puno pozdrava svima i oprostite mi što se ne javljam u zadnje vrijeme.
Alissia
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 08:41
ja sam se jučer šokirala
presađivala sam pelargonije, posjekla im gore listove, a onda išla pošišati malo korijen, a ono ispod korijena ogromna gusjenica bjelkaste boje i veličine mog palca
UŽAS JEDAN
čak je i nalegla par malih gusjenica
vidim da su vama napadale listove pa ste ih špricale, a šta da ja radim kad su moje u zemlji
presadila sam ih već, ali šta ako je ostala koja mala gusjenica? sad je nisam vidjela, ali ipak ako je dolje?!
molim savjet ako netko zna
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 18:26
Alki,ne radi se o gusjenici već o larvi kornjaša.Opasan je nametnik jer je u stanju da u kratko vrijeme pojede cijeli korjenov sistem.Naročito voli impantiens.Ako je problem u jednom loncu,najbolje je da istreseš zemlju te je obnoviš.Staru zemlju baci jer se u njoj mogu naći manji i mlađi oblici larvi.U koliko imaš više lonaca a moguće je da ih imaš i u njima,bilo bi dobro kad bi kupila jedan od zemljišnih insekticida /geocid,durzban,volaton g-5.../ i jedenostavno ga ukopaš u zemlju.Potrebna ti je jako mala kolićina, 1/4 kavene žlićice na lonac od jedne litre.Kolićinu jednolično rasprši po površini zemlje te je lagano ukopaj.Ima samo jedam problem-jako neugodan miris.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 18:57
joj jelsa hvala ti
preživjet ću miris samo da se ovo ne ponovi
ja sam staru zemlju svakako bacila , ali se bojim jesam li sve očistila od te male gamadi
uzet ću nešto od ovoga što si napisao pa ću vidjeti.
za sada je samo u pelargoniji bilo, a presadila sam više od pola cvijeća već (kod nas je cijelu zimu, drugu za redom, bilo dosta toplo) tako da se nadam da neće biti neugodnih iznenađenja još
 
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:28
evo kakvih sam listova danas našla na pelargoniji
zna li itko o čemu je ovdje riječ?







Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:32
nadas de ćete ovo pronać, nije mi se dalo otvarat novu temu


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.