Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moji hobiji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moji hobiji

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: moji hobiji
    Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 11:45

Moji hobiji su ustvari davna želja za upis u Savskoj c.  srednju primjenjenu...ali kao što je tada bivalo tata me je frkno u veterinu(od 4 kćeri jedna je "morala" njegovom stazom i šumom..nema veze što mi se gadi šta sam radila  mojih prvih 12 g radnog staža)..no ipak eto želja mi se ostvaruje polako ali sigurno radim ono što želim..ne kažem baš da bih uspijela da sam usmjerena od početka ali bih barem ja bila zadovoljna.Tatin odgovor je bio..umjetnici  i muzičari su cijeli život gladni i to je bilo to..odoh na veterinu..bljak.

  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:04
 ovo je korijen juke ispran od mora ništa nisam dirala na njemu samo sam dodala osušene peraje ribe kokot
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:42
našla sam u mreži malu grdobinicu ispijenu(oni koji se bave ribarenjem znaju o čem pričam)pa joj ostala samo koža ja je prelakirala i uokvirila
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:46
keramički tanjur-raku
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:49
keramička jaja-raku
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:52
keramičke zdjelica i vazica-raku
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 12:55
keramički šipak-raku
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 13:04
jako lijepo...i tanjurić...i vazica.....a naročito šipak....baš je predivan
Clap
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 21:40
Jako lijepi radovi, vidi se da ti imaš malo umjetničke žice, to se vidjelo već po vrtu, ali sada nakon ovih radova... jako mi se sviđa. 
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 21:47
Unikatno, posebno, krasno
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 22:37
hvala cure ,raku kad se radi uvijek oš neš ispadne unikatno
Imam ja puno stvarčica al nestignem sve to prebaciti ..ima vremena
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 22:53
strpljivo ćemo čekati Smile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 09:58
Ja sam baš nestrpljiva jer mi se jako sviđaju tvoji zadnji radovi.
Daj da vidimo !!!!!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 10:07
Duda,bi li ti nama ukratko objasnila taj"raku".Kasnije ću uslikati jednu svoju posudu da mi veliš jel to isto tako rađeno.
Čula jesam za raku no  to je sve,poima nemam kako se to radi.
Radovi su ti fenomenalni,naravno no ova zdjelica na predzadnjoj slici jesmile227smile93
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 19:28
shasha..ja sam samo amater u keramici nažalost fali mi temeljno znanje o pripremanju boja,ja sam ju nažalost kupovala gotove..ali postupak je ovaj i vrlo je interesantno i za onog ko radi i za gledatelja :
1.iz friške šamotne gline izmodeliraš predmet
2.osuši se i po potrebi ošmirgla,pobriše vlažnom spužvicom
3.stavi se peći (u peć za keramiku na 980c)
4.oslikavaš bojama
5.posebna peć za raku grije se brenerom(otvorenim plamenom)kad peć dostigne željenu temp.(imamo poseban pokazivač s kojim kontroliramo temp.),jedna osoba diže gornji poklopac s peći ,a druga sa dugim kliještima stavllja oprezno predmete u užarenu peć,poklopi se peć
6.nakon što se vidi da su boje užarene,ponovno se vade i brzo bacaju u piljevinu s kojom se zatrpavaju da se ujedno uguši plamen,boje koje su bile otopljene one se sada hlade
7.nakon 15 min se vade oprezno kliještima van i poako se stavljaju u vodu kako bi se ohladilo i glazura fiksirala,tu dolazi i do pucnja nekih glazura u krakle efekt što je posebno isto zgodno
8.na kraju fino oribate predmet sa četkicom i sapunom
-inače svi akteri bi morali imati duge azbestne rukavice kako se ne bi oprljili jer su u igri visoke temp.--ujedno svi poslije fino mirišimo na sušeno meso
-eto to je u kragtko raku opisan od jednog laika
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:19
To vi imate neku radionicu,vjerujem da je problem sve to,peć i ostalo,kupiti samo za sebe,za povremeni hoby.
U svakom slučaju,zanimljiv postupak i prekrasni radovi.
Reci mi jel ovo tom tehnikom rađeno?To sam dobila pa nisam imala koga pitati, no tako nekako mi izgleda.
 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 11:24

mislim po slici da je raku...nemam radionu makar sam je prije 10 god htjela imati i pošto ja spadam u klasu optimist , počela sam raditi i započela dobro..ali se pojavila tzv."prijateljica" koja me je jako zeznula..ništa izgubila sam novce u uloženo(hrpa plačenih naručenih kalupa,hrpa već pečenih stvari koje su bile sa znakovima dotičnih firmi pa se nemogu preinačiti..)ja sam na kraju to sve strgala i još neke netaktične situacije od mentorice i tako polako u kratkom vremenu  mi se sve zamijerilo i na taj način prestala sa keramikom raditi.Čekam  sad da mi malkice moja Lave poraste da mogu ponovno raditi..kažu da vrijeme u većini slučajeva sve liječi..Smile..u svakom slučaju raku nemožeš sam finiširati

 

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 08:16
Iskreno se nadam da ćeš u skoroj budućnosti početi opet raditi rakusmile78
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 08:40
Jako volim raku, kupovala sam razne predmete, vaze, satove, pepeljare, lampe ... za sebe i za razne poklone od jedne gospođe iz Rijeke koja se time bavi, fantastično radi i izlaže radove.
Dosta komplicirana tehnika ali i svaki najmanji predmet pravo je umjetničko unikatno djelo. Kao poklon ne možete falit za bilo koju priliku.
Duda-lave radovi su ti predivni Clap posebno šipak, samo ti nastavi..... 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 21:40
Duda, prekrasni radovi!Clap
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.