Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamolio bih za par informacija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamolio bih za par informacija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zamolio bih za par informacija
    Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 23:21
Pozdrav.Gradio bih zimski vrt pa mi treba nekoliko savijeta.Npr. koje bi velečine trebao da bude.Neki orijenturi kod same izgradnje .Još planiram da produžim dnevni boravak prema zapadu nešto kao grijani vrt.Svaki savijet je dobro došao.Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 09:45
Iako ti ja ne mogu pomoći savjetom (ne brini javiti će ti se stručnjaci po tom pitanju) samo da ti kažemClap.
Ako slobodno pitam, namjena grijanog vrta je uzgoj cvijeća? Ptičica (ne se smijati, kanarincima i papigicama super paše)?Smile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 14:58

Ja imam problem sa količinom biljaka.Po ljeti to nije problem ali sad po zimi to je muka.Neke biljke trebaju hladniji prostor neke topliji.Pošto stalno moja supruga nabavlja nove biljke odlučili smo da nam treba prostor.Jedan koji će biti grijan u sklopu dnevnog boravka i drugi hladniji tako do 5 ili 8 stupnjeva.

Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 08:46
Iako nisam stručnjak po tom pitanju, logički bi mi bilo da ovaj prostor koji će ti biti dnevni boravak bude veći (npr. ako ti je za sam dnevni boravak potrebno 4 x3m ja bi samo povečala na 5 x 4 tako da dodatno dobiješ po pola metra sa svake strane ili recimo s jedne strane produljiti za 1,5m). Po meni je to posve dovoljno da smjestiš biljke koje trebaju topliju okolinu, pa ćak i kad narastu.
A što se hladnijeg dijela tiće, ja bi to izvela sa staklenim pomićnim stijenama (PVC cca 2 metra široko -dužina prema dnevnom boravku) - tu bi mogao smjestiti jako puno biljaka, mali stolić za kavi i npr 2 stolice, a po ljeti rastvoriš staklenu stijenu i eventualno ispred mali platoić i dobiješ ogromnu terasu, i biljke neke ćak ni ne premještašSmile
 
SmileTo mi je nekako logićno, boravak napola zatvoren, kroz prozore ti dopire svjetlost i imaš pogled na biljke iz hladnijeg prostora, uvijek lijepo i funkcionalno.
 
Neznam jesi li me pohvatao?Confused
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 02:29
Jesam .Ovako samo zamislili moja supruga i ja.Otvorili bi D.B.prema zapadu točnije nadogradili bi prosoriju ,napravili velike staklene stijene ,prozore okrenute prema zapadu.Muči nas koliko veliki prostor da uradimo da bude nekako,kako da se izrazim,idealan.Da bude iskoristiv.Negdje sam pročitao da ispod 10 kvadrata se ne isplati graditi.To nas mući velečina prostora.Mi smo na selu pa imamo prostora za nadogradnju.Što se tiče hladnog dijela to planiramo napraviti sa sjevera . Napraviti terasu, staviti okvire sa izo staklima ,dobro izolirati i nekakav izvor topline tako da podržava oko osam stupnjeva zajako hladnih dana i noći.Zanimaju nas tuđa iskustva da ne ulupamo novac uludo.Vama hvala na trudu.Svaki savjet nam dobro došao.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 16:50
Ja bi da imam vaše mogućnosti išla obrnutim slijedom koraka -dala bih si gušta na namještaju -obično smo prisiljeni kupovati po onome što prostor diktira - a sad bi si prvo odabrala stol, stolice ili garnituru-ovisi o ukusu.
Prema dimenzijama namještaja bi išla na izračunavanje potrebne kvadrature -jer ona ovisi za šta ste točno namijenili dnevni boravak..ima ih minijaturnih pa do predimenzioniranih, meni se optimalnim čine oni od 20 m2 pa prema većima. Nadam se da ćete uspijeti u svojoj namjeri a sigurna sam da ćete u njemu provesti mnoge lijepe trenutkeSmile Sretno s izgradnjom
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 19:39
Pozdrav,

svojevremeno sam radila studiju o zimskim vrtovima i na kraju zaključila kako nije tolika bitna veličina vrta, već to da je strujanje zraka prilagođeno vrstama. Naime, zakoni fizike kažu da kod kruženja zraka hladan zrak pada na tlo prostorije, dok se topao zrak diže gore. Prema tome, biljke koje trebaju veću temperaturu stavljate na više police, a one koje zahtjevaju hladniju okolinu stavljate na pod prostorije. A to koliko je prostorija velika ovosi o zbirci biljaka koju posjedujete.
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 14:17
Što se tiće namještaja to je naj manji problem,ja sam stolar!Biljaka ima dosta,zbog njih ,naravno i zbog sebe krenuo bih u izgradnju.Inače biljke i spremam na način gore opisan.Samo nemam gdje da ih više spremam.Ugurane su svugdje.Ima ih i udnevnjaku,hodniku,kupaoni,spavačoj ....Nije to dobro za njih.Neke i nisu baš adekvatno zbrinute.Želja nam je da nam bijlke traju ne od prolječa do zime nego malo duže.Mislim mojoj suprugi i meni.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 14:43
Originalno poslano od člana kopriva kopriva napisao:

Pozdrav,

svojevremeno sam radila studiju o zimskim vrtovima i na kraju zaključila kako nije tolika bitna veličina vrta, već to da je strujanje zraka prilagođeno vrstama. Naime, zakoni fizike kažu da kod kruženja zraka hladan zrak pada na tlo prostorije, dok se topao zrak diže gore. Prema tome, biljke koje trebaju veću temperaturu stavljate na više police, a one koje zahtjevaju hladniju okolinu stavljate na pod prostorije. A to koliko je prostorija velika ovosi o zbirci biljaka koju posjedujete.
 
Kopriva,hvala ti za ovaj savjet!! Smile
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:04
i drugi puta, slučajno se desilo da i ja nešto znam...Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.