Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prodajem hibiskus coccineus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prodajem hibiskus coccineus

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Prodajem hibiskus coccineus
    Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 21:49
Free%20Image%20Hosting%20at%20www.ImageShack.us
Free%20Image%20Hosting%20at%20www.ImageShack.us
 
 
 
Prodajem jednogodisnje sadnice ovih hibiscusa. To je hibiscus coccineus, velicina cvijeta 16cm, raste u vrtu (do -20C) ili u pitaru, naraste do 1,5 metara. Zimi odumire do zemlje.
 
Sada su sadnice u stanju mirovanja, cijena je 30 kn po sadnici. Transport placa kupac.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 15:51
ja sam na Murteru a gdje si ti možda sredim prijevoz mrzim svog poštara svaki put mi donese sa dva dana zakašnjenja a usput malo paketiće i protrese? mene zanimaju ovi hibiskusi..pitanjce?zasadila bih ih u vrt u sijenu ili na sunce,jel imaju jednu stapku ili grmoliko i to su ove dvije boje na slici..Smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 23:02
Duda, imam jos samo crvenog, bijeli sam prodala, imala sam ga manje.
 
To je grmolika biljka, naraste oko 1-1.5 metara u visinu, i oko 80 cm u sirinu. Vise voli sunce, ili pola sunce-pola hlad, posto je cvjetnica nisam sigurna da bi mu duboka hladovina prijala.
 
Biljcice upravo krecu s rastom, prve su vec pustile mlade izdanke.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 23:08
ok može dvije ako imaš,preći ću na pp
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 00:06
takovog hibiskusa jos nisam vidio.Imam ih pedesetak ali nisu takovi
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 22:51
Toni, ja sam ga prvi put dobila lani. Zanimljiva biljcica, list je jako nalik na list marihuane, pa Ameri pricaju da kod njih cesto dolazi do neugodno-smijesnih situacija kad je ta biljka u pitanju.
Meni se lani pokazala jako zahvalna, cvijet traje jedan dan kao i kod tropskog, ali je toliko puna pupoljaka da svakodnevno ima po par cvjetova.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 22:58
Imao samjedne godine tropski,tamno crveni i zuti ma nesto prekrasno.Steta da takovih boja nemaju vrtni hibiskusi.
pronasao sam i na internetu
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 23:02
nsznam zasto se nece otvoriti link
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 13:53

poslala sam ti pp..

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:57
Bijeli prodan, ostaje jos nekoliko crvenih! Krenuli su bacati nove izdanke. Za oko mjesec i pol  dana ce poceti cvjetati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 17:48
Duda, kako ti raste coccineus?? Moji ce uskoro cvasti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 21:02
pa narasli su ali nisam baš sigurna da imju naznaku za cvijet..nekako se vole navečer pokunjiti..no vidjet ćemo slikat ću ih pa ćeš vidjet
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 21:03
kod mene je bilo gadno nevrijeme pitare sam bila uspijela skloniti tako da sam danas samo čistila trstike slomljene posvuda i koječega..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:41
Duda, kako se pokunje? Ako im listovi klonu, onda znaci da nemaju dosta vode.
Jesi li ih stavila u veliki pitar? To su dvogodisnje biljke i trebao bi im pitar od jedno 12-16 litara, ne manji, ili u vrt, to je najbolje. Ako ih ostavis u malom pitaru, mučit ce se. Ako ih moras svaki dan zaliti da ne klonu, onda su ti u premalom pitaru.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 08:43
u vrtu su na dvije različite strane..zaljevam svako veče..reci jel bi  one trebale  puštati nove biljčice odozdo ili svake godine limitirane brojem mladica..usput kako misliš dvogodišnje ? al neće ih više biti treću godinu..a zašto?(glupo pitanjce)
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 09:24
Nina, da li ova vrsta hibija moze prezimiti u vrtu?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 11:26
Duda, stari su dvije godine, a zive vise od 20.
 
Oni puste u proljece odredjeni broj  osnovnih grana sa dna, a onda te grane rastu, i kad dodju negdje do 0,5 m visine, onda se  one pocnu granati na mnostvo manjih grana, tako da naprave grm, i na vrhovima tih manjih grana onda cvatu.
 
 
Fuksija, mogu do -25C, barem tako kaze internet, znam da ih uzgajaju i u Kanadi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 13:14
dva pitanjca:
_znači ništa netrebam ono pincirat vrhove kako bih potakla grananje
-jel imaš slučajno kakvu slikicu tako velikog grma
...definitivno im moram dati ujutro i navečer vode kad ovdje lupi žega
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 01:13
Duda, ne treba pincirati vrhove, sami ce se razgranati. Nemam sliku grma, ali mozda mogu slikati mog dvogodisnjaka koji je dosta napredniji od onih koje sam tebi poslala, jer je jos lani presadjen u veliki pitar, pa je mnogo veci. Budem ovaj vikend, pa da vidis otprilike kakav je kad je veci.
 
Kad se malo razrastu i protegnu korijenje u dubinu, neces morati zalijevati precesto.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 02:15
Evo procvao je, prvi cvijet danas



OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.