Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kat.Rea - moj dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kat.Rea - moj dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kat.Rea - moj dnevnik
    Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 22:07
S obzirom da me prsti jaaaako svrbe i da sam počela nešto sijuckati i saditi, evo i moje bebe - moga dnevnika. Prvo sam se opskrbila sa policom, a MPS mi pomogao složiti i sada to ovako izgleda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 22:16
E sad ta bi polica trebala biti visoka, ali ja sam od nje napravila dvije  police od cca1 m na gornju stavila još policu poprijeko. Na donjoj polici su u malim teglicama lukovice-bebice tulipana. U bijeloj pletenoj košari su tulipani koje sam pronašla kada je vani već smrzavalo. To je posađeno u 2 košarice za lukovice, pa sve zajedno u toj pletenoj košari. Isto su tako posađeni i plavi tulipani što mi je MPS donio iz Nizozemske. To sam ja zamislila kada zatopli zajedno sa košaricama prebaciti u vrt, a hoće li ta moja zamisao uspjeti to ćemo vidjeti. Na gornjoj polici su Hoyini bijeli ljiljani i aliumi koje isto nisam stigla posaditi u vrt.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 22:24
Jučer sam išla pregledati reznice anđeoskih truba, pa sam ih posadila u čašice od kiselog mlijeka ( 400 ml), te su mi dobre jer su malo višlje. Uglavnom bijelih je 8, a roza 6 komada.
Zatim sam posadila granu Božićne zvijezde koju su MM i Rea odlomili, ja stavila u vodu i sada su se pojavile bijele piknjice, nadam se da će to biti korijenje.
U jedan vrtić sam posadila tri jaglaca
onda sam posijala u posude od kolača:
lobeliju
cosmos ( od SilveK)
vrtni hibiskus
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 22:40
Danas sam posijala lupinuse od Andree
Prošle godine sam sijala mačuhice - kupljeno sjeme i ništa nije niklo, pa sam kasnije sijala domaće sjeme, ali je kasno niklo i ostale male. Danas sam pikirala16 teglica sa po 2 mačuhice.
posadila sam u tegle:
hymenocallis festalis
astilbu -red
sedum spurium - red
phlox paniculata sherbet cocktail
- sve je to već imalo izboje pa sam se bojala čekati da ne istrune
išla sam vidjeti amarilise, pa sam odlučila ih presaditi u svježu zemlju
posadila sam veliki crveni i njegovu bebicu, svakoga posebno u teglu.
U jednu poveću teglu sam posadila 5 lukovica, ali neznam koji su, crveni sitni ili šatirani ili je to mix. Ako bude sreće to ćemo vidjeti na proljeće.
S obzirom da više nisam imala zemlje to je bilo sve za danas.
Dobro da je tako, jer da sam imala još zemlje još bih ostala u tavanu, a dolje bih išla četveronoške ili bih se skotrljala niz stepenice smile96. Sutra bi čitali u novinama Katica umrla od sexa, sp.....a se niz stepenice.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 23:14
smile141Za dnevnik,konačno!!!
Ajme svašta si ti to radila.Super da imaš na tavanu dosta svjetla za tako nešto.Ja se mučim jer samo na prozorskim daskama imam dovoljno svjetla za to sijano a onda opet ne znam kud bi sa ljubičicama.
smile156Baš si me,za kraj,nasmijala svojom"sexi  crnom kronikom"
Samo ti polako sa sadnjom,sve budeš stigla samo da se ne sp.... prijeLOL
smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 23:25
Zaboravila sam napisati SilveK me potaknula da malo vidim niče li što u dvorištu i poglečte:
ovo sam našla sa južne strane ispred ruže pokrivačice ( nadam se da njima ovaj današnji snijeg neće nasmetati
desno od stepenica - visibabe i šafrani proviruju
 visibabe, narcisi i šumske jagode
u mom cvjetnom kutku proviruju niske perunike i tulipani, a između potočnice
i ovdje nešto proviruje, ali što pitanje je sad, pojma nemam
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 23:32
Shasha, imam u tavanu jednu neuređenu prostoriju, u koju gurnemo sve što negdje drugdje smeta, uglavnom služi kao skladište svega i svačega. Tu zimi sušim veš, ali je u njoj ipak dosta hladno, čak za jačih zima i smrzava.
Meni su pak prozori nepraktični, jer zbog radijatora se sve skuha na prozorskim daskama.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:17
Ah, blagodati neuređenog tavanaBig%20smile blago tebi, imaš i stepenice, ja još uvijek samo ljestveLOL
Biljčice na dvorištu su ti prekrasne, visibabe već sve u cvatu smile89
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 13:11
visibabama sneg nece smetati
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:42
woow pa ti je more visibaba Smile  moram ja koju udomiti u dvorištu,a ovaj stepenički sex ti je opaka stvar smile198
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:52
Je  Kontesaa, tu je more visibaba, ali časna pionirska , nisam ih puno ukrala iz prirode, samo par prije 20-tak godina. To je njima lijepo u mom dvorištu pa se šire.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:41
Evo još jednog dnevnika i odmah nekoliko prezgodnih sličica, polica ti je super, zaraza se vidim širi munjevitom brzinom, pa ćemo i u tvojim biljkama moću uživati. Visibabe su predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 22:08
Polica je zakon - sad si moram pribilježiti da nešto slično smislimWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 21:20
Danas sam bila vrijedna i posijala sjemenje koje sam dobila na Zg kavici Big%20smile.
Od Shashe: plavi zvončić, crnjika, dalie, ostići, godecia, flafasti suncokret, ljubičina, carsko oko, ukrasni graf i noćna frajla, pa od Proljeća: lantana crvena, roza i oranž i zlatoglavica.
Još sam posijala dragoljub od Mone, od SilveK žutu rudbekiu i od Andree 01 crveno žutu rudbekiu
Od mone još trebam posijati mjehuricu, korijander i lan. Neznam da li sam u pravu, ali meni se čini da bi te tri biljke trebale ići direktno u vrt, ili ipak prije u teglu Confused ?
Od Silvek još moram sijati cinije, kadifice i astere i sa njima bih još malo pričekala, ali nisam sigurna, jer obično sve prekasno posijem Unhappy.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 21:31
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Danas sam bila vrijedna i posijala sjemenje koje sam dobila na Zg kavici Big%20smile.
Od Shashe: plavi zvončić, crnjika, dalie, ostići, godecia, flafasti suncokret, ljubičina, carsko oko, ukrasni graf i noćna frajla, pa od Proljeća: lantana crvena, roza i oranž i zlatoglavica.
Još sam posijala dragoljub od Mone, od SilveK žutu rudbekiu i od Andree 01 crveno žutu rudbekiu
Od mone još trebam posijati mjehuricu, korijander i lan. Neznam da li sam u pravu, ali meni se čini da bi te tri biljke trebale ići direktno u vrt, ili ipak prije u teglu Confused ?
Od Silvek još moram sijati cinije, kadifice i astere i sa njima bih još malo pričekala, ali nisam sigurna, jer obično sve prekasno posijem Unhappy.
 
Vidim ja da si danas bila zaista vrijednaClap
Što se korijandera tiće ja ga sadim direktno u vrt, ali ne još...i malo izdvojenog od ostalog povrća, cvijeća.
cinije, kadifice i astere, ako bi sadila u teglicu možeš sada, a ako ćeš direktno van onda pričekaj malo....
Ali za svaki slučaj provjeri s još nekim...
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:16
Danas nisam ništa sadila ni sijala, nego malo čistila oko kuće.Htjela sam iskoristiti sunčano vrijeme da porežem zaostale zvjezdane i lišće od glicinije, ali je svekar počeo rezati lozo na brajdi, pa sam morala brzo intervenirati jer bi inače sve granje završilo na hrpi za paljenje. MPS mi je pomogao, odnosno, ja sam njemu, pa smo složili drobilicu i naravno isprobali je Big%20smile. Trebali ste čuti komentare ( svekra): to ništa ne valja, to će predugo trajati ( drobljenje i mljevenje), to je za ljude koji imaju šačicu otpada i td i td....
Ja sam samo šutila i drobila (granje) i za divno čudo došla je svekrva i pomogla skupiti granje i prinašala mi je, vjerujte na rit sam opala od čuda Wacko.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 19:14
Jučerašnji dan je prošao u drobljenju loze za kompost i nešto sam malo orezivala puzajuće nešto- čempresi, tuje, tise, da me ubijete neznam Embarrassed. Meni je crnogorica nepoznanica, uglavnom ili je bor ili čempres. Uglavnom to su oni niski( moji više nisu niski) polegnuti crnogorični grmovi što rastu u širinu više nego u visinu. Da, moji su srebrni. S obzirom da su se jaaaako raširili i već ih par godina šišam sa strane, ne dam im u širinu, sada idu u visinu. Odlučila sam se malo poigrati sa njima te ih olikovati, pa sam jučer počela, ali sam strgala škare.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 19:21
super što si nabavila drobilicu...to je i moja želja
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 19:23
Danas sam uspjela izvaditi 2 zakorijenjene glicinije i 3 smokveSmile. Slike ću staviti sutra u oglasnik, jer su mi se baterije ispraznile. Jednu smokvu sam obećala Shashi, a glicinije Božikovinama i još nekome.Malo sam orezala gliciniju na dijelu gdje su mi ruže pokrivačice tla i malo okopala oko ruža. Nisam uspjela sve okopati jer je još dosta mokra zemlja. Nisam baš puno napravila, ali me raduje da konačno dolazi toplije vrijeme, pa se već pomalo može nešto čačkati po dvorištuWink.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 19:25
Iris ja sam ju nabavila u bau..., nije marka ali 629 kn, pa nadam se da će poslužiti. Naletila sam na popust 30%.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.