Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kat.Rea - moj dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kat.Rea - moj dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 23:46
Ma več ne mogu u nižu, ja sam ti u brzini "rakov korak"...jedan naprijed, dva natrag, kud češ niže......
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 19:47
Kat.rea daj molim te neke upute kako natjerati gliciniju da procvate..mislim da je u biti stvar u tome što ju moja sveki krivo orezuje, ja otkad sam tu nije nikad cvala..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 21:44
Na grančicama nikada ne ostavljaj više od 3 pupa.... sada ti tjeraju mlade dugačke grane, od njih ništa ... čim malo potjera odreži ju na 2-3 lisna pupa, natjeraj ju da tu stvori kao "malo stabalce" da se razgrana, napravi krošnjicu. Kada dobiješ tu krošnjicu, onda će ti cvjetati.
Neke grane će kada ju odrežeš, opet potjerati samo jednu granu i opet odrežeš i opet samo jednu.... tu na proljeće cvakni da ostanu samo 2 pupa na početku grane, jedino ako hočeš da ostane tako dugačka zbog toga što pokriva neku sjenicu ili nešto, da radi hlad...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 21:36
S obzirom da jučer nije bio dan za "vrtne radove", nakon terapija u ručka sam malo odmorila pa sam sa MM išla u trgovinu. Dok smo odlazili od kuće sijalo sunce, 20-ak minuta kasnije hočemo van iz Konzuma a ono pljusak. No još smo morali ići po farbu za vrata i luk za ružu penjačicu i MM se nije išlo jer pada kiša, a ja mu velim dok dođemo do trgovine prestati će... a trgovina je cca 200 m zračne linije i stvarno dok smo došli tamo još je samo par kapi palo...
Zato sam danas bila vrijedna i pofarbala luk za penjačicu, a ako Bog da sutra bar malo suhog vremena, još jednom pofarbam i ruža ide gore...
Još sam do noći uspjela samo porezati ocvale cvjetove presličica i počupati potočnice......
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:19
kak to misliš, počupala si potočnice, draga Katica?
Kaj ih ne ostavljaš za drugu godinu?
lijepi pozdrav
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:03
Sarić, ja ti njih imam puno, a ove su bile između lukovica i trajnica koje se po zimi i u rano proljeće nisu vidjele, ali sada treba mjesta trajnicama, pa ja njih počupam, ali bez brige još ih ostane koje če baciti sjeme i več početkom jeseni ću imati mlade potočnice. Ma dovoljno je jedan grmić ostaviti malo duže i od njega ima puno mladih, a ponekada samo pošišam ocvale grane a iz korijena potjeraju novi cvjetići...
Danas smo penjačicu digli na luk smile213i nije bilo puno potrganih grančica Big%20smile.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 22:22
U subotu sam imala akciju šišanja glicinije, a kako ju ovog proljeća nisam nimalo šišnula, sada sam imala puno posla. Unatoč izmjenjivanju sunca i oblaka, dan je bio presavršen za takve radove, pa ne da sam pošišala gliciniju nego sam sve granje i lišče uspjela zdrobiti za kompost Wink.
A danas, kada sam došla sa terapija svekar me dočekao sa obavijesti da je rašalao ogradu, a to je značilo Katice možeš se primiti posla...
No za danas je to bilo "samo" pokupiti komade betona koje su vrli majstori "posijali" posvuda i čiščenje mreže od betona gdje su ju isto tako lijepo zalijali Angry i naravno ostavili zamusano...... A to je značilo uzet čekić i žičanu četku u ruke, prvo čekičem razbiti te naslage betona, a onda žičanom četkom izribati, odnosno skinuti beton...... no nisam uspjela sve napraviti Cry, čeka me sutra nastavak, a tek onda farbanje mreže......
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 08:41
Uh draga moja ja se umori samo od čitanja šta si ti sve radila bome svaka čast koja si ti vrijednica!!!smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 22:31
Nije da baš ništa nisam radila 10 dana... ali eto kiša zeza pa se niti ne može puno napraviti.
Prošlu subotu, kada je bila Flora i ja trebala biti tamo, ali majstor svečano obečao doći i završiti radove oko ograde i vrata i luka za penjačicu, a i održao obečanje, tako sam i ja morala ostati doma Confused jer nedaj Bože da opet majstor nešto sfuša, onda bih cijeli život slušala  kak sam baš MORALA otići na "izlet" umjesto da sam bila doma......
No dobro...... poravak oko vrata obavljen, ograda večim dijelom pofarbana, a onda je ponestalo farbe ( i vremena), pa je MM preuzeo obavezu da će on završiti farbanje, jer nema smisla čekati na majstora još mjesec ili više dana da to obavi...... No kada je poslije otišao u trgovinu, farbe više nema, treba čekati ponedjeljak......
Ali da ne bude totalno "izgubljen" dan, poslijepodne smo razvezli zemlju i večim dijelom rasplanirali oko ograde, odnosno pripremili zemlju za sadnju.
I da ne mislite kakva je to "famozna" ograda, evo slikica
ograda
to je to čudo koje trebalo pofarbati i koje se jako teško farba ......Wink i tako 10,5 m, a za mene jako puno prostora za razne penjačice.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 22:45
Ah, da, a onda je opet počela kiša, u nedjelju i ponedjeljak, a friško rasplanirana zemlja je izgledala kao na slici, izgackano blato, jer je moja Rea imala promenadu oko ograde Angry. No u utorak je kiša malo posustala, pa je MM krenuo na farbanje ostatka ograde, a ja sam čak uspjela (nekako) nešto i posaditi... Krenula sam saditi na sredini ( jer je taj dio bio pofarban) i posadila cca 3 m. Uglavnom posadila sam zimski jasmin, 4 nova klematisa i lanjski Dr. Ruppel, koji je več u tegli počeo cvasti, a između njih sam piknula povratić što mi je Bigmamma donijela od svoje svekrve. Klematise sam okružila sa alisumima, da im čuvaju noge, a ispred sam još uspjela popikati crnjike koje mi isto Bigi donijela od sveki.
klematis%20i%20zimski%20jasmin
tu su zimski jasmin, klematis i ispred se vide crnjike
klematis%20i%20crnjika
 tu su dva klematisa, povratić između i crnjike ispred
I naravno da smo na kraju to sve morali i ograditi, jer kako je moja zločestoća tu imala promenadu, da nema ograde ona bi sve poharala...
Sa druge strane, uz drugog susjeda sam uspjela posaditi "samo" 2 hibiskusa koje mislim formirati u stabalca i jedan lješnjak. I to je to, za moju grbu je i to bilo previše, a s obzirom da je opet kišurina padala više ništa nije radilo ni sadilo...
Možda sutra, ako Bog da......
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 18:05
bome si ti napravila dosta, obzirom na ovu kišu... i ja bum moral ogradit povrtnjak jer mi mujceki od suseda stalno hodaju tam.
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 08:41
bome si se opet naradila katek Clap
bit će super kada se razrastu sve cvijećke...tu sad ima mjesta za puuuno noviteta Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 22:57
Joj Konti, da si me samo vidjela kada smo živicu porušili, odmah mi je dvorište bilo veće, čak je to i MM priznao, aja dobila novih 30m2 za cvjetnjak...milina. Puno toga sam več lani prikupila, iz Botaničkog vrta i forumskog cvijeća, ali ova ograda mi je ispala još bolje nego sam ja mislila da bude, pa tu idu penjačice, za sada je posađeno 6 klematisa, jedna ruža penjačica, zimski jasmin koji je isto penjačica... ali ima još puuuno mjesta.
Danas smo poslije mojih terapija MPS i ja zapalilil za ZG, kupiti ogradu kojom ću ograditi novi cvjetnjak, jer inače od cvijeća nebi bilo ništa...
I tako zapalili mi u Bau...mau u Sesvete, gledali ogradu, ali ja i cvijeće, naravno... kupila sam jedan klematis Barbara Jackmani ( nadam se da sam dobro napisala)Wink, i dva rododendrona, oni su bili na sniženju 50 %, kao i klematis, neku malu biljkicu koja je bila 70 % snižena i jednu afričku ljubičicu.
Rododendroni su ljubičasti (ili lila) i crveni...
Dok smo došli doma još sam uspjela i posaditi ružu od Niho, klematis i 3 dalije. A o d sutra sam i ja radni čovjek, pa dosta za danas...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 23:31
Sadim ja svoj cvjetnjak, 1 m po 1m, puževim korakom......istovremeno praznim povrtnjak, a kako tamo sada raste drač, jer ga ne stignem srediti, uopće se ne vidi da sam nešto preselila...... a lodžu još nisam ni počela prazniti. Isusek dragi, kad bum ja s tim došla na kraj, navukla sam k`o hrčak, a radovi malo idu pa stanu, pa krenu pa stanu smile42. Danas sam dobila konačnu dijagnozu... uglavnom ništa ne smijem, ni sjediti, ni stajati, ništa dizati...samo disati valjda smijem...... tu i tam Wink.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 01:10
Kako vidim (čitam) kod tebe je dan doista ispunjen do kraja.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2010 u 09:29
katek kak se čini imamo sličan problem, nedostatak vremena, a navukle smo čuda LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 22:32
Pff, pfff, da malo prašinu otpuhnem sa dnevnika, ali to ne znači da nisam ništa radila, naprotiv... Unatoč ili usprkos svakakvim problemima i ktome još i nemogućim vremenskim uvjetima ja sam dobar dio svoje "površine mjeseca" uspjela kultivirati. Naravno, najbolje izgleda prvi dio koji sam još krajem 4. mjeseca posadila. Tu su se rascvale Shashine žilarije i mini dalije. Bijeli jorgovan od Bigmammine svekrve se isto lijepo primio. Žute rudbekije koje sam lani sijala iz forumskog sjemena i koje sam u jesen dobila od SilveK su presađene, neke se dobro drže, neke se malo kilave, ali sve cvatu. Jedan vrtni hibiskus kojega sam posadila između aronija i imam namjeru od njega napraviti stablašicu, več ima pupoljak, drugi još štrajka, a ostatak hibiskusa je posađen kao živica.Ostići koje sam kupila u K... mu na akciji su prestali cvasti pa sam ih napamet posadila, jer nisam znala koji je kakav, a ljubičasti će uskoro i procvasti, dok je lila napupao...Aha, crocosmia lucifer koja je lani imala samo listove pokazala pupoljak ( sad bi tu bio smajlić koji skače od sreće), dok ona niska crocosmia još niš...Od lani su mi ostale (čak) tri gladiole, pa su i one našle mjesto uz ogradu. Tu je i ukrasna trava šarenolisna (kao klorofitum), koju sam lani dobila od Mamaa-e i graničica isto od nje, pa acidantere koje sam po preporuci prijateljica sa CIF-a posadila u teglice i sada ih več velike presadila u cvjetnjak.Lantanine gazanije su također u cvjetnjaku, pa euonymus, bijeli i rozi karanfil koje mi je MM kupio, 2 grma iz Botaničkog vrta te poneki ščir... ma ima tu još ponešto, ali tko bi se sada baš svakog cvjetka sjetio.To sve opisano je u cvjetnjaku cca 12x1,5 m. Još je ostao 1 m neposađen uz zapadnog susjeda, ali to zato što mi je MM obećao donijeti negdje iz živice obični glog. Njega si već jako dugo želim, ali do sada se MM protivio jer se bojao da ću ga posaditi negdje gdje treba kositi oko njega, a on booode, ima trnje, ali sada kada vidi da bi bio u čošku u koji ću samo ja zalaziti, pristao čovjek...
A i moja famozna ograda je več dobrim dijelom popunjena. Tu su posađeni 5 novih i jedan lanjski klematis, zimski jasmin iz Botaničkog vrta, ruža puzačica/penjačica od Niho, moje visoke bijele dalije, korijenkina bijela perunika, 2 rodendrona i gaulteria iz Bau... mau. Prošli tjedan sam išla po zemlju za rodendrone u rasdnik kod nas u IG i naravno da sam još nešto kupila...pieris, te sam i njega posadila pored rododendrona. Prije 14 dana sam kupila ( jedine) 4 matiole i unatoč tome što su presađivane kada je več bilo jako vruće sve se odlično drže, s tim da je obična brzo ocvala, a duple stalno cvatu. Zato od 5 niskih verbena 2 su ge crk. Tu mi je ostalo još 2-3 m za posaditi i ako sutra ne bude padalo možda uspijem i to srediti.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 22:52
Bila ja i danas vrijedna... prvo sam pobrala tayberry... cca 5 kg, pa sam pobrala grašak, a onda sam kompost sa privremene hrpe koju sam radila dok sam praznila kompostarnik od lani, prebacila u sada prazni kompostarnik i tu sam se dobrano oznojila...a vrijeme stalno šuć-muć, malo se probija sunce, malo sa vjetrom dolete odnekud kapljice kiše...... ma sve sam to radila na brzinu kao da kradem vrijeme... Kada sam bila gotova sa kompostom došla sam u kuću sa namjerom da se malo odmorim i ohladim, stavila si sladoled u zdjelicu, ali kao sam ja bila jako vruća nije mi sladoled uopće pasao, nago sam ga ostavila da se malo otopi, a ja uzela fotić i otišla malo poslikati cvijeće. S obzirom da je zemlja premokra, poslijepodnevno smirenje vjetra sam iskoristila da presadim neke lončanice, tako sam presadila 2 fuksije koje sam prošli tjedan kupila u rasadniku, neke kaktusiće, bijelu anđeosku trubu što sam lani dobila od Antuna 07 jer je prerasla teglu u kojoj je bila. Tri grančice od novog pierisa sam našla potrgane pa sam ih zapiknula u teglice, rasadila dature i grčki oleander od Goge zg. Na kraju sam sve to pospremila, kao i lončanice koje su bile izvučene na travu da ih kiša natopi i ušla u kuću u 21,30... već je bila mrkla noć.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:16
Imaš praf Kontee, čuda smo navukle, a kad nam sve treba, kaj neee? Meni su još u povrtnjaku šeboji, pakujci, ima nešto digitalisa, turskih karanfila, možda koji vrtni sljez, ali tamo je takva džungla da ni neznam šta je preživjelo... ustvari bolje bi bilo da kažem "bivši povrtnjak" jer u njemu je više cvijeća nego povrća
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:17
Jesss, svladala sam smajliće po receptu TB
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.