Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kat.Rea - moj dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kat.Rea - moj dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:30
yes draga, sve nam trebaaaaaaaa smile156
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 01:02
Lijepo si sve opisala Kat. Rea.
Sada samo čekam da počne cvjetati i širiti se pa onda nove slikice. smile161  smile160
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 05:40
Ma bravo, vrednica moja. Ne mogu vjerovat da još mjesta imaš! Ne zaboravi mjesta pustit još za Natin suncokret, koji je još uvijek kod mene. A kad smo daleko, pa ne stignemo...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 17:34
Katić, vrijedna si bila i prevrijedna!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:17
Ha, sad bi se ja trebala sjetiti šta sam radila i kada smile42, šta sam radila još se nekak i sjetim, ali kada malo teže... u međuvremenu sam od prve ture tayberrya napravila džem. Pa je dozorio i ostatak tayberrya, a od njega sam napravila malo želea i malo džema. Zadnju turu sam skuhala u nedjelju... Jedan dan ( srijedu ili četvrtak) sam se zavukla u svoj stari cvjetnjak i povadila košarice sa niskim tulipanima i košaricu sa ukrasnim lukom. One su bile posađene na nižem dijelu cvjetnjaka i bojala sam se da bi mogle strunuti zbog zalijevanja trajnica koje su uz njih. No kako je u noći subotu na nedjelju lijevala kiša i baš pošteno natopila, prvo sam ujutro išla posaditi malo cvijeća u dio cvijetnjaka koji mi je bio pripremljen za sadnju, ali nisam ništa sadila dok je bilo jako vruće i suho. Tako sam  posadila bijelu budleju od Lantane, pa nešto visoko što bi moglo uskoro i procvasti, mislim da je to solidago, ali od koga sam dobila neznam... Silvek ili Horti?, pa rudbekiju od Horti i iz moga "nazovipovrtnjaka" pakujce, šeboje i vrtni sljez. Ostatak nedjelje sam provela "u horizontali" zbog moje nateknute noge Cry.
Ponedjeljak 05.07. moj prvi dan godišnjeg... ne mogu vjerovat, sad kad bih mogla spavati ptičeki me probudili več u 5 sati, ma koji im je vrag da tako rano počmu čavrljati. Baš kao da sam negdje u divljini, vrapci, lastavice i neznaš koji su glasniji, živ, živ, čččlžljblj, neumorno... malo sam se još roštiljala po krevetu, ali ništa više od spavanja pa sam se ustala i stavila veš prati a onda se primila svoje prijateljice pegle Dead. Jednu hrpicu sam ruknula, po sistemu sve upravo skinuto sa žice i koliko sam stigla malo "stare zalihe". Ondak sam si kavicu popila, malo nešto čalabrcnula i otišla u borbu sa travuljagom i lobodom u "nazovipovrtnjaku". Ta borba je trajala do iza podneva... no onda mi je ipak postalo malo vruće, pak si mislim, pa ne moram se već prvi dan pretrgnuti od posla, pa sam zbrisala u hladovinu domeka svoga. Poslije malo odmorila, malo švrljala po CIF-u i navečer pozalijevala cvijeće na prozorima koje je bilo suuuho. Eh da prije toga sam nešto i posadila... oko banane mi narasli paradajzeki, več poveliki, a povrtnjak sada prazan pa sam ih posadila . Nedavno sam čitala u specijalu moj lijepi vrt da ako nam peršun nije niknuo u proljeće da ga je dobro posijati sada jer da zbog visokih temperatura lakše niće, pa sam na jednoj praznoj gredici posijala 2 redića peršuna, jer ne da mi nije niknuo, nego već par godina nemam peršuna gotovo ništa mi ne nikne, a i ono malo što nikne propadne, pa rekoh si, ništa me ne košta da probam, a ako nikne do zime još stigne nešto i narasti...
Danas, 06.07. drugi dan godišnjeg...
opet ustanak " u cik zore", ma koji mi je vrag....Unhappy
Napunila perilicu sa rubljem i stavila prati, nadopunila suđericu i isto uključila, a onda opet operi po dasci za peglanje... opet sistem sve jučer oprano, taman najbolje za peglanje i još "nešto staro", sve u svemu, samo majica 25 komada... Bože dragi, šta bi bilo da nas je više u kući, pa tko bi to opeglao... Onda doručak, kavica, pospremila popeglano, povješala oprano da se suši i krenula u dvorište... imala sam namjeru okopati novi cvjetnjak jer je i on jako u travi, no nekako mi bilo još mokro... zato sam krenula srediti gredicu oko šahte, sa zapadne strane kuće. Tu sam prije par godina napravila kružnu gredicu u kojoj je bilo dosta narcisa i lukovice tulipana " u školici" LOL, bolje rećeno tu sam uvijek pikala sitnije lukovice tulipana, ali koje su lani već i cvale, no ove godine baš i nisu previše...a ni narcisi i obično sam sadila ljetnice... No kako znam da bi lukovice trebale biti u zemlji krenula sam oprezno, mic po mic, kako bi baka rekla, sa manikircajgom LOL. I dobro da jesam jer tu je bilo stotinjak lukovica što tulipana , što narcisa. Eh da, ta gredica je bila ograđena sa oblicama od šljiva koje su večim dijelom strunule, tako da je i to trebalo izvaditi iz zemlje. Krenula sam dok je tu bio hlad iza kuće, ali oko 13,30 , kada sam bila gotova već je dobrano pržilo. Uglavnom prebacila sam preko ruku kubik zemlje, ali nisam uspjela završiti.
Picture%20768
 evo, to je ta kružna gredica
Picture%20769
hrpa polutrulih oblica
Picture%20771
lukovice tulipana i narcisa
Picture%20772a tu ima ščira, potočnica i još koječega nikloga što bi treabalo ići natrag dok sredim gredicu.
Poslijepodne je malo padala kiša, pa hoće/neće, no palo samo par kapi ...
Prednoć smo MM  i ja išli u Konzum i tamo sam kupila one plastićne valovite ogradice za cvijeće... nije nešto posebno, ali sada nemam vremena za nešto bolje, a moram nekako odvojiti gredicu od travnjaka. Nastavak radova sutra, nadam se...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:06
I bio je nastavak radova u srijedu...
prvo sam završila krug oko šahte sa postavljanjem ogradice, a onda posadila potočnice i ščir.
 U subotu sam kupila 10 begonija + 1 gratis i pod noć ih posadila i evo kako to sada izgleda
Picture%20813
krug
Picture%20812
sredina kruga
Picture%20811jugozapadna strana
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:19
Da, na žalost, kod mene sve mora još dodatnu ogradu imati... radimo na tome da Rea tolerira i ne uništava moje cvijeće, ali nismo još blizu cilja Cry.
 A što se lukovica tiče... sve izvađene iz "kruga"
tulipani cca 50 kom
Picture%20797
narcisi cca 100 kom
Picture%20798
sitni narcisi
Picture%20799
sitni tulipani
Picture%20800
Ove godine ni narcisi ni tulipani nisu baš puno cvali u "krugu" zato i jesu lukovice tako krupne, pogotovo tulipana...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:31
Četvrtak sam se primila tarupiranja, tj. drobljenja granja i ostalih ostataka iz vrta i dvorišta... i uspjela "zaribati" drobilicu. Ima toga još, samo treba prije servisirati drobilicu... no uspjela sam  zdrobiti grane od lobode i sa dobivenim malčem sam malčirala oko cvijeća koje sam u nedjelju sadila poslije kiše i baš su se pakujci i šeboji digli nakon toga...
U petak sam malo okopala stari cvjetnjak, povadila ostatak košarica sa tulipanima pa sada stanje lukovica ovako izgleda
iz 5 izvađenih košarica cca 40-tak lukovica
Picture%20801
ali zato sitnih imaaaa
Picture%20802
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:43
Petak...... zavukla sam se među puzajuće čemprese i malo rezuckala, čistila oblikovala. Lani sam krenula, napravila jedan dio, ali kako oni jako brzo rastu, opet sam imala dosta posla i naravno da nisam gotova...
Pod noć je uobičajeno zalijevanje, a u petak je stari cvijetnjak dobio "doping" u obliku tekučeg gnojiva od lobode i melise.
U subotu su "doping" dobile ruže pokrivačice tla.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 00:08
katek pa vrijedna si ko mrav Thumbs%20Up ja se nemrem nikako  to tvoje doba dići LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 11:28
Konte, čekaj malo, dok stigneš u naš klubLOL ( 50+) i ja sam se prije čudila svekrvi i svekru, a i nekim drugim penzionerima i uvijek sam komentirala koji ih vrag tjera tako rano, sad kada mogu odmarati, oni ustaju u cik zore... ali očito to dođe sa godinama Wink. A što se vrijednosti kao mrav tiče, ma nije baš tako, samo pokušavam nadoknaditi mjesece prisilnog mirovanja Confused, ali nekako mi to nadoknađivanje sve teže ide ... istinabog, nikada nisam bila "lezilebović", ali da li je to "kriv" odgoj ili su geni ili kombanicija jednoga i drugoga Question, neznam...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 07:59
Katice moja... Koliko posla!! Kad ćeš lukovice saditi? U jesen ili iduće proljeće?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 10:41
Anaida u jesen ih sadim. Hočeš malo, da mi skratiš muke?Wink
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2010 u 06:34
Pa, ja bih se malo predbilježila SmileEmbarrassed Hvala unaprijed, Katić!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2010 u 09:25
OK! Pošalji mi adresu i šaljem Tongue.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 22:32
Pffff, pfffff, au koja prašina na mom dnevniku Embarrassed. No to ne znači da baš ništ nisam radila, ali...... ma nije interesantno opisivti zalijevanje po ljetu ili kako stalno pada kiša u 9. mjesecu, zar ne?Wink.
No prošli tjedan sam bila u Zg u MBM i kupila nešto, uletilo mi u prtljažnik LOL. Uglavnom kupila sam nekoliko euonimusa za moj vrtek, jedan geranium iliti iglicu, a za lodžu krizantemice. U subotu sam još na placu kupila malo maćuhica, kak bi Baka rekla omaćuhicala sam se Wink. Narandžaste i ljubičast-narandžaste (velike) su za košaru na terasi, a za lodžu sam kupila sitne grmaste. Čak sam uspjela ovaj tjedan i to sve posaditi. A danas sam se zavukla u džunglu od moga cvjetnjaka Embarrassed i krenula vaditi niske dalije. Naravno, namjera je bila izvaditi dalije i pospremiti u podrum, kad ono, nemam šta pospremati, jer moje dalije uopće nemaju gomolja Question. Eh, sada, jesu gomolji strunuli od ove silne vlage u 9. mjesecu ili su ih pojele voluharice ili krtice, uglavnom nema gomolja... No zato sam izvadila gomolje gladiola, crocosmia, ali njih samo da bi ih ponovno posadila dok priredim gredicu... Izvadila sam i francusku lavndu jer sam čitala da ona ne podnosi naše minuse ( naravno smile42da sam to pročitala kada je več bila posađena u zemlju) i ostiće. Ni oni se siročići baš nisu nacvjetali ove godine, no sada sam ih izvadila, posadila u tegle pa ću ih pospremiti u podrum, u nadi da će opstati pa da ih već imam u proljeće... i to je bilo to za danas Confused, tako je brzo došla noć...
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 11:01
Draga kat.rea doista u dnevnik nemamo baš što puno za pisati, ne možeš stići na dvije strane i još pregledati sve novitete vrtova naših vrijednih forumaša, ja ga nisam niti otvorila. Vidim baš si se naradila, ali kad dan tako brzo prođe, začas dođe noć. Kat.rea neke dalije uopće nemaju gomolje samo se razmnožavaju sjemenom, možda su i tvoje takve.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 00:05
Moje dalije još u punom cvatu, nemam pojma kad da ih vadimConfused

Krtica ne jede gomolje ( jedino ih oštetiti kopanjem i traženjam kukaca), to može biti samo voluharica. Vrazi su i meni počele jesti crvenu kapuluAngry, pa sam im napravila kućice pune čarobne pšenice, da vidiš kako je vole i svako malo smrdi leš. Našli smo i zatrovana legla sa mladima. Žao mi ih je, ali sam čitala da voluharica na hektaru zemlje može biti na tisuće , ako se ne truju.

Još mi i neka mačka kaka svugdje po vrtu, ću je zadaviti kad je ulovim. Zbog nje ništa bez rukavica ne radim, jer mi se znalo omaći da prekopavam rukom njene ostatkeAngry

I meni je nešto upalo u vrećicu, slučajno Milićeva penjačica Golden Showers i to puta 3Tongue. Branila sam se i vraćala natrag, a one samo uskaču  smiley4392.gif
Tražim franc. lavandu kad ova slikasmile39


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 00:34
Smail imaš pravo, ni ja ne stignem na dvije strane pisati, a u posljednje vrijeme uopće ne stignem pregledavai vrtove forumašica. Ma meni dnevnik više služi kao podsjetnik, kada sam nešto sadila ili sijala, a za to mi je praktičniji jer nema puno stranica, pa kada trebam nešto naći lakše nađemWinkLOL.
Šmrcko i moje visoke dalije još cvatu, ali ove su se nacvale ove godine i sada ih je kiša "ubila" i ja krenula povaditi gomolje dok još ima malo stabljike, da znam gdje je, no kada sam vilama odgrnula zemlju gomolja nema...... Ja sam čitala da se dalije vade kada mraz pofuri stabljiku. Jer več prvi mraz će ju pofuriti i onda su gotove, a temperature oko 0 ili koji stupanj ispod neće naštetiti gomoljima.
Francuske lavande imaš kod mene, samo reci hočeš li da ti ju sada pošaljem ili na proljeće...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 08:52
trajnice od Anaide
Picture%201308
1. širokolisno mi je nepoznato, a grančica je pasiflora, no da mi nisi napisala ja bih svrstala kao "malo drugačiji bršljan"EmbarrassedLOL
Picture%201313
2. tamnog lista je pretpostavljam puzava iva, a šarenolisno?
Picture%201310
3. Ova trajnica ima okrugli list kao krupne ljubičice ???
Picture%201311
4. hosta. heuchera i zvjezdani ili?
Picture%201312
5. nepoznato ????
Picture%201314
6. sukulent?
Picture%201315
7. sukulenti
Picture%201316
8. ???
Picture%201317
9 ????
Sada čekam Anaidu da mi identificira biljkice i ukloni nepoznaniceWink.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.