Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sansevieria cylin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sansevieria cylin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:13
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Iskreno rečeno, više mi se ni ne sviđaju toliko kao prije, nešto mi djeluju umjetno. One dobre stare su mi ipak ljepše, životnije, sjajnije......ne znam kako da to objasnim, i nemojte mi zamjeriti, to je samo moje mišljenje.





Postoji ona izreka : "O ukusima se ne raspravlja" i to je točno.

Meni osobno je i nadalje ova biljka vrlo elegantna i lijepa, u konačnici - zato sam si ju i kupila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:25
Jao Moon, nemoj se ljutiti na mene, stvarno sam iznijela samo svoje mišljenje, i meni je bila super kad sam ju kupila, al sad mi nešto....hm.
Onako , stoji pa stoji, nema mi dinamike kod nje, možda kad baci koju bebicu bude zanimljivija. Ovako mi djeluje statično. Ma joj, bolje da šutim smile60.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 17:55
Da se i ja pohvalim jer sam nabavio malu cilindriku samo mi sad nije jasno kod se pojavljuju mladi izdanci vidi se na slici kod moje da su isti kao i kod obične sansenverije
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 06:08
Vidim da ste vodile raspravu o korijenju, ja sam svoju odmah presadila u malo veću teglu i isto nije imala neko veliko korijenje, do sad mi je izbacila 5 mladih beba sa strane pa vidim da će na proljeće i tu biti gužva, i morat ću ju presaditi u širu posudu opet. Meni je ova biljka zaista super, ništa ne traži osim tu i tam malo vode, trenutno je na mjestu gdje ni nema baš ni svijetla, a ona i dalje sretno raste i baca mladice, gdje ćeš bolje od tog.

Dmirce, da ovi tvoji mladi izdanci su zaista čudni, to nisu izdanci cylindrice definitivno, pusti ih za sad neka rastu a onda ih kasnije odvoji .
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 16:57
dmirce12 ....
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 18:05
Belica i meni je to čudno jer mi liče na mladice obične sansenverije,a isto mislim da neče biti problema sa uzgojomThumbs%20Up
Moon Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 08:53
...i uz moje cilindrike raste jedan takav neobičan novi listićConfused...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 13:30
mislim da je to normalno, bar za ovu vrstu cilindričnih sanseveria
iz tog listića izađe "koplje"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 17:56
...odlično. jedva čekam novo kopljeLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 23:04
i ja sam o tome rarmišljao da se poslje pojavi kopljasti list
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 04:22
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 06:55
...baš super natalija, uvijek najdeš nešto zgodnoClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 14:21
Da Natalija veoma zanimljivo sad bar nemoramo brinuti oko mladih izdanaka a nadam se da cu se i sam u to uvjeriti
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 14:26
lijepe su vam biljcice, ali moram priznati da su mi sve ostale sansaverije nekako zanimljivije od cilindrike....ne znam zastoConfused
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:23
Iako me nema puno na forumu ovih dana ( ne stignem Od posla ), škicnem tu i tam kaj delate...
Vidim da ste pisali o tom da iz takvih listova izlaze kasnije normalni listovi, to je možda tako kod mladih biljčica, na mojoj nije. Kod mene odmah izlaze cilindrične mladice, bez tih listova, pa me to malo zbunjuje. Trenutno ih je već nekih 7-8 izišlo i kod ni jednog nije bilo takvih listova...
belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 17:22
Belica, tvoja je odavno počela bacati izdanke, koliko se sjećam?

A gledajte ovu moju malu, godina i pol joj je već-tek



Uploaded with ImageShack.us

raste ona
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 20:27
Stavi je na toplo,moja je na prozoru iznad radijatora,mlade suu skoro stigle mamu.Kod mene je isto kao kod Belice,mladi su identični starijoj.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 20:28
belice mislim da se radi o drugačijim vrstama...

nisam  stručnjak, ali vidjela sam ih u mbmu - te debele, puno veće, kao tvoja na slici, čak pletene u pletenice i još 2 vrste, jako slične - manje, tanjih listova - jednima su listovi rasli ravno u vis, a drugima su bili iskrenuti kao na gornjoj glikičinoj slici

glikice ti imaš obe vrste - kad ih usporedišš, jesu li tebi iste?
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 20:36
Natalija,misliš da ima dvije vrste jer i ova moja je kao Belicina.Ako je tako,opet moram u potraguLOL
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 05:39
kažem, stvarno nisam stručnjak, ali mi se čini, onako "na oko"
... ne jaje nego sanseveria  LOL

ja sam dobila jednu malu - raštrkanu, prije 2 godine, pa jednu manjih listova što rastu pravo u vis lani i čini mi se da nisu iste

a tu veliku, debelih listova i pletenu sam vidjela u trgovini, drugačija je boja, drugačija nijansa zelene, manje su istaknute šare na njoj, a sama veličina govori za sebe

ali, možda me neko kompetentniji pobije Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.