Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zvonkica - dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zvonkica - dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 23:38
A sada ono najgore, planovi za uređenje vrta!
otići po oblutke za vrtne stazice, malo i morskog kamenja,pripremiti žljebce za vrtnu fontanu... dio moga M!
Kupiti vaze , nekoliko velikih !
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 23:45
Ajme meni, ja samo otišla nešto u kljun ubaciti (kao da nemoram skinuti kg- al nema slađeg nego se napapati u 11 navečer), a kad ono zvonkica napravila pravu inventuru....
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 23:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Gle ja nisam nekim stajskim gnojem samo iz tog razloga što ga nema.Da ga imam saznala bi koliko i kako no ni to ne znam pa ti mogu reći ono šta ja radim. I moje imaju prvu cvatnju najljepšu ostalo je slabo ako ih ne prihranim.Ruže bi trebalo 3 puta godišnje prihranjivati(ja kupujem gnojivo-prihranu,za ruže)Znači u proljeće,kad počnu pupati,nakon prve cvatnje i u jesen.Ja to gledam ovako,ako im nedaš jesti ne mogu ni rasti.
Kad ih ne prihranim barem 2x godišnje i meni lišće žuti,otpada.Fali im"papica"Big%20smileda ojačaju.Logično,cvijet iscrpi biljku.

To je nekakav logičan zaključak, isto i ja radim jedino što experimentiram sa gnojivom. Kada ocvatu svaki cvijet posebno porežem. Zbilja se trudim oko njih ali vidim da im smeta jako sunce i da im to uzima snagu pored svega ostalog.
 Na lišću znaju dobiti fleke, naprosto izgore od sunca.To nekad nije tako bilo.
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 23:52
Tek sam počela!...a ja do sada ispisala dvije teke i jedan dnevnik. Sad ću ga morati ovamo prepisati ! Kad nemaš posla Bog ti ga da!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 00:07
Ne vjerujem da ti njima sunce smeta.Ok zavisi ako je baš suho bilo bi ih dobro zaliti,to im bi moglo smetati-suša,no samo sunce ne.Moj su na cjelodnevnom suncu i ne smeta im,ako ih prihranjujem i zaljevam.Ja isto ocvale djelove režem redovito jer onda više cvatu .Probaj sa prihranom i kad je jako vruće i suho,zalij ih.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 00:21
u principu je vrlo praktično kad negdje nabaciš ono što ti padne napamet pa se možeš podsjetiti na planove ili samo vidjeti kad si šta radio, vrlo zgodno.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:44
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ne vjerujem da ti njima sunce smeta.Ok zavisi ako je baš suho bilo bi ih dobro zaliti,to im bi moglo smetati-suša,no samo sunce ne.Moj su na cjelodnevnom suncu i ne smeta im,ako ih prihranjujem i zaljevam.Ja isto ocvale djelove režem redovito jer onda više cvatu .Probaj sa prihranom i kad je jako vruće i suho,zalij ih.


Sve samo to već sto puta prevrnula, ali kada zatopli pa sve do rujna mjeseca, ne prestajem sa zalijevanjem svaki dan! Okapam ih oko korijenja, jer se zapere od vode. Oko korijenja nabacam malča (ono što odstranim od korova) da manje isušuje.
 Sve to radim, pa zato mi još samo ostaje da: im ne dajem dobru prihranu.
Horvatove sam zamolila da mi odgovore pa ću ti znati iz prve ruke reći što treba napraviti. Hvala što si se zauzela za moje ružice.
Embarrassed
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 14:00
Da nastavim prepisivati papirnati dnevnik, dana 19. veljače , Tamy mi je kupila adenium, spada u sukulente i prekrasan je!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 14:56
Lani zaboravila a ove godine ne :

 pitati D ako može anđeoske tublje i gomoljiće (roze?)------jako važno
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 15:37
ovak kaj se tiće ruža: prihranom započeti čim ranije kad otopli tak da imju pogon za krenuti kad počne liepo vrijeme,ako se ne prihrani dosta rano a one već počnu tjerati lišće i cvjetove to iscrpi i ono malo snage koju imaju pa i nije čudno ako slabije cvatu. Druga prihrana ide nakon prvog vala cvatnje i opet cvatu pred jesen,naravno da to ovisi i o vrsti ruža koje imaš.A lišće žuti i otpada od neke bolesti koliko ja znam
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:41
Hvala , Hana , sve smo bliže rješenju moga ružinog problema!
 A čime ti prihranjuješ???
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:58
mineralno gnojivo za ruže i bio-nekaj, neki gnoj u čepićima (mislim da je ovčji ili tak nekaj, ima u Pevecu u vrečama)
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:17
Evo zvonkice čitam tvoj dnevnik i spazim da si posijala ljubičastu daturu,pa ako bi bila koja sjemenkica viška ja bi je vrlo rado!!!
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:18
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Evo zvonkice čitam tvoj dnevnik i spazim da si posijala ljubičastu daturu,pa ako bi bila koja sjemenkica viška ja bi je vrlo rado!!!

ostavila sam par sjemenki, pa mi napiši adresu na pp i ako još nešto želih...Embarrassed
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:27
zvonkice ja sam tudum za ruže (ove godine krečem na školovanje-doslovno kod jedne tete koja je stručnjak) i znam da ta teta, pod ruže baca soso od crne kave, šprica otopinom od kopriva (razrijeđenom), i dva puta na godinu pospe hladnim pepelom. E sad zašto neznam...ali ne tretira osim toga ničim kupovnim (pitala sam je) kad saznam javim ti, uglavnom žena ima prekrasne ruže i stvara čuda s njima i stalno su joj divne i zdrave. Nadam se da ti pomaže bar maloWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:28
Ti otvoriš dnevnik, a ja jednostavno sve ne stignem. Draga moja pa bilo je zbilja neophodno da sve to negdje zapišeš. Baš mi je drago što će biti još jedan dnevnik za praćenje, a još me više veseli što je to pojačanje riječkom dijelu foruma.
smile79do sutra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:35
nisam sigurna da li ću moći ove godine nabaviti sve ali kad bi se barem moglo nešto:
LONICERA (ZA OGRADU-pavitina)
CAMASSIA- CAMAS LILY (PLAVI CVIJET)
CALIFORNIAN LILAC - plavi grm
LOZICA (LIGUSTRUM OVALIFOLIUM)

JEDVA TO PREPISAH
!


Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:40
ma kako sam ja uopće funkcionirala bez vas to mi nije jasno !
Na sve strane imam papirića i svega i svašta!
Sad ću konačno to nekamo pospremit.
Thumbs%20Up A pojačanje će sutra biti na Viškovu,bit će fešte!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:44
Danas sam zadovoljno otkrila da je zvončić-balerina preživio , baca listiće. Bravo za njega!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 20:06
jako mi nedostaje MM !!!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,448 sekundi.