Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Razmjena i nabavka materijala
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - krakle lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


krakle lak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
taja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: krakle lak
    Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 13:55
bok ja sam tajana i iz splita sam.radovi svih vas su me oduševili.
ja bih imala za sada smo jedno pitanje a to je gdje ako netko zna mogu kupiti krakle lak i kako da radim sa njim?bila bih vam jako jako zahvalna i pokazat ću vam neke svoje poćetne radove
Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 14:13
Dobrodošla Taja! I ja sam prilično nova ovdje i veseli me što se ova naša kreativna zajednica svakim danom sve više povećava! S obzirom da nisam iz Splita, ne znam gdje ekipa dolje nabavlja potrebne stvari, ali pretpostavljam da mora biti neki hobby shop. Sigurna sam da će ti se javiti cure koje su od dolje! Kratki pregled vrsta clackle lakova i kako raditi s njima imaš na stranicama Lumosa i Chemaca pa si malo pogledaj! smile198
http://www.lumos.hr/craklelak.htm
http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=168&lang=hrvatski#

Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 14:14
helou....draga dobro nam dosla.....i cekamo tvoje slikice....krakle lak mozes kupiti u svim prodavaonicama gdje prodavaju...sve te stvari za crtanje...ili u Lumosu....a to je tebi najblize u zadru...ima ovdje cura iz splita,pa ce ti one vec reci i pomoci...jos jednom dobro nam doslasmile82
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
bubamara22 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubamara22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 14:18
dobro došla...ukoliko ne nađeš kod sebe možeš naručiti iz chemaca i iz nb-neta..

http://www.nb-net.hr/maloprodaja/index.html

http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=168&lang=hrvatski

mislim da je i kod jednih i kod drugih dostava 30 kn.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 15:01
tajana dobro nam dosla,lijepi ti pozdrav iz stobreca..krakl lak imas za kupit u prizemlju robne kuce "dalma",na lijevu ruku imas mali hobby art ducancic,"idea" se zove..smile78
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:02
Tajana, dobro došla! Nadam se uskoro da ću vidjeti i tvoje radove!smile73
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
taja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 23:52
hvala vam svima puno ste mi pomogle vrlo rado ću vam pokazat svoje radove prvom prilikom.oprostite sta vam se nisam prije javila i zahvalila al radila sam popodne ako imate još neki trik ili malu tajnicu ja bi vas molila da mi pomognete.unaprijed hvala
Na vrh
taja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 23:53
hvalaBig%20smile
Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cleopatra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 07:48
Pozrav draga, i dobro nam došla. .a što se kraklea tiče samo pazi da ga uvijek nanosiš u istom smjeru, a sve ostalo je lako. i tapkaj na njega spužvicom boju ili ju nanosi kistom ali isto tako nemoj više puta po istom mjestu to raditi. .nadam se da sam bar malo pomogla. .uživaj u stvaranju i želim ti puno lijepih radova. .Smile
Na vrh
taja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 16:12
ConfusedSleepyApprovemene zanima kad stavim prvi sloj boje pa krakle lak pa drugi sloj akrilne boje jel onda na to sve ljepim salvetu i za kraj da li vi stavljate neki lak da da slici visoki sjaj i ako jeste koji je to lak?unaprijed zahvalna
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 16:18
tako je......za kraj posprejas sa obicnim lakom u spreyu...mozes mat amozes i sjajni.....u elektromaterijalu kupis...lak za aute......najjeftinija verzija koju uglavnom sve mi koristimo...Thumbs%20Up
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cleopatra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 16:21

da,kad sve to napraviš tada stavljaš salvetu, ali opet ovisi dal radiš na staklu ili na čem drugom. .na staklenom tanjuru ti je postupak obrnut. .jer se sve radi ispod stakla. .tad je prvo salveta, pa krake lak, pa boja jedna pa boja druga. .i da na kraju zaštitiš lakom, ja obično kupim onaj auto lak, akrilni u nekom dućanu s bojama i lakovima, spray auto lak. .i pošpricas i to je to. .eh, nadam se da sam ti pomogla..ako ti nije još što jasno samo pitaj. .Wink

Na vrh
taja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 20:09
kad stavim boju i osušim stavim krakle lak i onda opet boju svjetlu e sad ne uspjeva mi i molila bi pomoć zašto mi ništa ne ostaje i sve se mrvi plizzzzzzzzzzzzzzzzzz pomoć prva druga i treća faza
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 20:23
Hej taja, nema panike! Imaš obični crackle lak (ne dvokomponentni) pretpostavaljam? Provjeri najprije da li ti se sve dovro osušilo (prva boja i lak). Druga stvar je u tome što kad nanosiš drugu boju (dakle, tvoju svijetliju) moraš ići u istom smjeru u kojem si razmazivala crackle lak i ne smiješ raditi duple poteze kistom, ni kod nanošenja laka ni kod druge boje - nema vraćanja kistom, kako potegneš - potegneš inače ti se onda boja skida i ostaju ti rupe. Ista stvar je i ako radiš sa spužvicom, samo jednom tupni i gotovo, ne vraćaj se više. Ako negdje baš imaš rupu, nanesi malo boje prstom, lagano. Eto, nadam se da sam ti bar nešto pomogla! Ja nikako nisam bila zadovoljna tim običnim crackelom, pa sam prešla na dvokomponentni! Samo hrabro!
smile51
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.