Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska dunja -  chaenomeles japonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska dunja - chaenomeles japonica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Japanska dunja - chaenomeles japonica
    Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:31

Jel zna netko kako se zove grm, cvjeta u ovo vrijeme i dosta je raširen po dvorištima. Ima prekrasan tamno rozi cvijet (nešto kao trešnja). Grane su tamne i mislim da čak imaju trnje po sebi. Sliku naravno nemam, ali ako netko prepozna po opisu bila bi zahvalna jer mi je predivan i super bi mi se uklopio uz susjedovu ogradu od forzicije i mog jorgovana.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:35
Da li ima lišće ili lišće dođe nakon cvijeta?
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:38
Mislim da dođe kasnije. Ima toliko cvjetova da nisam ni vidjela lišće.
 
Stil je ko forzicija, samo što ima čvršće grane, roze veće cvjetove i trnje po granama
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:56
 Misliš na ovo?



Kod mene ju zovu japanska jabuka, ima plodove - male jabučice.
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 09:35
to ti je japanska dunja Tongue
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 14:05
E da na to mislim. znala sam da mora imati veze s Japanom. Hvala Vrtlarici i SilveK. Clap
 I kakva su iskustva s tim grmom. Kak se razmnožava, sadi, koliko je zahtjevno?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:00
 Ja sam baš nabavila biljku s korijenjem, uopće nije zahtjevna, jedino ju napadaju zelene lisne uši, i to prilično. Malo ju obrežem svake godine i to je to.
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:16

latinski naziv je chaenomeles japonica. Imam je u vrtu već dugi niz godina. Nikad problema, nema uši, ne zalijevam, ne obolijeva. Predivno cvjeta prije drugog cvijeća, već u veljači. U jesen daje jestive plodove! Jako su kiseli, navodno se može radit marmelada, ali nisam probala. Preporuča se sadnja na sunčana mjesta u običnu vrtnu zemlju. Lako se razmnožava, samo zabodem reznicu u zemlju, hvata se kao korov brzo.Big%20smile

Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 13:50
ako nakon cvatnje taj grm ima i male plodove onda je to japanska dunja i uživa na suncu i bogato cvate te se ja ko razmnožava i ima jako duboko i veliko korijenje
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 17:14
otvorila sam ovu temu jer mi je Jelsa poklonio ovu predivnu biljkicu na splitskoj kavici       






Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:11
Prekrasan grm i ineresantan jer prvo ima cvijeće pa onda listove.
Jedan veliki primjerak moje prijateljice



život je more
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:21
baš je prekrasan grm hvala Lantana šta si sliku stavila jer je moja tek beba.
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 23:26
Zadnjih par mjeseci viđam ovu biljku i tako mi se jako sviđa da ću je morati kupiti,ali nažalost neznam ništa o njoj,kad bi mi je bilo najbolje posadit,zna li tko štagot korisnoga o ovoj biljčici
Na vrh
audrey View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje audrey Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 12:13
ja imam 2 u vrtu, mi ih tu u zadru zovemo japanska ruža. stvarno su lijepe i figuraju u vrtu, ali morate paziti da ih posadite u vrt gdje ne planirate imati neko osjetljivo cvijeće jer se u roku koje godine same počnu širiti, preko korjenja i mi sad imamo problema jer nam zbog njih drugo cvijeće propada! inače joj odgovara i sunce i hlad, iako na suncu puno bolje cvjetaju.
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 15:39

Japanska dunja

Japanska dunja  je skroman grm i uspijeva na siromašnom tlu. Cvate u rano proljeće i to prije nego pokaže listove. Cvjetići se drže u skupinama na samoj grani i čuva ih trnje. Cvijetovi su dugo na granama.


p.s. skinuto s neta

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 14:11
e ovaj grm imam i m i nj.vrtu nisam prije znala kako se zove,bravo za fotografije
Na vrh
sova View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 17:41

Imam chaenomeles već nekoliko godina, i uopće ne cvjeta. Može li mi netko reći zašto, zašto?Cry

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 18:59
Meni je lani jedan vrtlar rekao da ju treba orezati, kad sam se požalila da mi je slabije cvjetala. Možda je to razlog? Samo ne sad, nego kad prođe period cvatnje. Počekaj još ovu sezonu pa vidi.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 21:19
Kako je baka napisala, trebaš ga neposredno poslije cvatnje orezati tako da kroz sezonu narastu nove grane i zametnu se pupovi koji će iduće godine cvjetati. Ti grmovi brzo ostare, krošnja im postaje pregusta i nakon 4 - 5 godina mnogo slabije cvjetaju. No, brzo se i podmlađuju mmogobrojnim mladim izdancima.
Dakle, svake tri godine odreži do tla ili do snažnog mladog izboja sve stare grane (u jednoj godini odreži najviše 1/3 starih izdanaka). Odreži preguste grane i prorjedi mladice. Tako će grm uvijek biti podmlađen i obilno će cvjetati.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 21:46
moje iskustvo je da ga teba dobro orezat kao što kažu nakon cvatnje,mladice ja prikratim na visinu da se počnu granati,bez dobrog orezivanja nema niti puno cvetekaBig%20smile,oblikujem ga u kuglu i godinama je prekrasan naravno da će tokom godina neke grane pa svke godine neku treba odstranit,ali naravno veliki su problemčić nove mladice koje okolonaokolo baca pa to baš i nije grm za nekog ko ima mali prostor a želi i drugo cvijeće
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.