Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
Korisnik
Poruka
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 10:01
Draga - evo linka s detaljnim uputama. Nadam se da ćeš uspjeti...
Thumbs%20Up
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=67&PR=3
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 22:32
Originalno poslano od člana coraline coraline napisao:

Bok cure, odlična tema, jedva čekam u shopping zamjenskih materijala. :)
Radila bih decoupage na plastičnim posudicama i na staklenkama, dal trebam prvo staviti temeljni premaz pa onda na njega fasadnu boju ili je dovoljna samo fasadna boja?
Decoupage na plastici u pravilu uspjeva bez nekih većih problema osim ukoliko plastika nije onako skroz glatka (kao na kutijama od štapića za uši). S toga se zna oguliti boja prilikom rukovanja takvim predmetima.
Za staklo, definitivno, ne trebaš koristiti primer.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 22:35
Originalno poslano od člana sendy051 sendy051 napisao:

 
Lijepo vas molim da mi netko objasni sve u vezi sa BITUMENOM.
Skontala sam da se upotrebljava da bi dobili izgled patine na predmetu...

Gdje se to kupuje,dali baš pod tim imenom,dali koristite možda onu kanticu koju vam je,možebit,muž donio iz garaže,kao meni?
TO je nešto crno,masnjukavo...
Nanosi se spužvicom?U tankom sloju?

Pomozite neznalici punoj volje...hvala
I bitumen je crn i masnjikav. A što ti je to muž donio iz garaže? Mene već duže vrijeme zanima da li bitumenski premazi koji se koriste u građevini mogu zamijeniti ovaj skupi koji kupujemo u hobby shopovima.
Inače bitumen koristiš tako da spužvicu umočiš u njega, onda ju obrišeš u papir i onsa s ostatkom na spužvici lagano zasjeniš dijelove rada.
Ovo je jedan moj rad s bitumenom:
Nanosila sam ga po rubovima i dijelovima gdje je bila struktur pasta a samo sporadično sam tupnula ponegdje po kutiji.
 
 
Na vrh
sendy051 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sendy051 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 09:12
Mima,hvala na informaciji...

To što mi je muž donio je u kantici od 1 kg,piše nešto antirombo bituminoso,on kaže da to koristi za premazivanje one crne plastike na autima...Bilo je dosta gusto,dugo sam miješala da dobijem žitku smjesu koju sam si prebacila u manju posudicu.

Probala sam mazati na papir,izgleda onako kako i ti opisuješ,samo se ja još ne usuđujem to primjeniti da nešto ne upropastim...

Što ti ovih dana izrađuješ?Ja se veselim svakom slobodnom trenutku da nešto radim.
Moj tata ima neku staru,bezličnu,usuđujem se reći baš ružnu kutiju za kruh,nije ni drvena,i ja sam si dala u zadatak da je uredim.
Zamislila sam da motiv bude neka lijepa slika,tipa košarica,boca vina,kakav lijepi grozd,nešto kuhinjsko,ali takvu salvetu nisam pronašla,a rovala sam po hobby dućanu više od pola sata...

Na vrh
coraline View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje coraline Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 09:14
Originalno poslano od člana Mima35 Mima35 napisao:

Decoupage na plastici u pravilu uspjeva bez nekih većih problema osim ukoliko plastika nije onako skroz glatka (kao na kutijama od štapića za uši). S toga se zna oguliti boja prilikom rukovanja takvim predmetima.


Ja sam radila na plastičnoj kantici velikog pakiranja jogurta. Negdje sam na forumu pročitala da se plastika prije može pošpricati lakom da se boja bolje primi pa sam tako i napravila.
Nisam zadovoljna jedino što su mi se i nakon 3sloja bijele fasadne boje i dalje vidjela slova ispod, pa sam morala lijepiti cijelu salvetu na kutijicu umjesto samo motiva. Sad mi se vide sitni naboričići na salveti, al unatoč njenom nesavršenstvu i mojoj nespretnosti ja sam i dalje ponosna na nju Big%20smile
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 17:53
Coraline, pokušaj prvo premazati s tamnom bojom pa onda sa svjetlom. Možda tako uspiješ zamaskirati slova iako će ti onda i gornja svjetla boja vjerovatno biti malo zatamnjene nijanse.
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 11:09
cure pomagajte...nestalo mi original ljepila za decoupage ,moram koristiti drvofiks,imam bocicu od 100 gr. Koji je omjer drvofiksa i vode ? hvala unaprijed za odgovor.
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 11:13
Sarita - ja radim otprilike (5:1), znači razrijediš toliko da bude gusto otprilike kao i original ljepilo! Sretno!
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:34
hvala ti dragasmile142
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
coraline View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje coraline Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:53
Originalno poslano od člana Mima35 Mima35 napisao:

Coraline, pokušaj prvo premazati s tamnom bojom pa onda sa svjetlom. Možda tako uspiješ zamaskirati slova iako će ti onda i gornja svjetla boja vjerovatno biti malo zatamnjene nijanse.


Super ideja, hvala ti, budem isprobala. Thumbs%20Up
Ja sam ih mislila izribat žičanom spužvicom, skine se sva boja al zahtjeva malo duže ribanja.
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 11:33
Bok!!! Radila bi kuglice za bor i htjela bi napravit kao onaj snijezni efekt na njima! Vidjela Sam da postoji ona kao pasta (snijeg) zaboravila Sam kako se zove Ali mislim da je dosta skupa pa me zanima dali bi se to nekako moglo napraviti?
Na vrh
Kmatea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kmatea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 15:47
Pozdrav svima!
Čitam vas već danima i upijam savjete...naime, apsolutni sam i totalni početnik u radu sa salvetama, a tako me sve opčinilo, da se ne skidam sa vaših rasprava i evo, baš mi se s desne strane suši jedna kutijica na kojoj radim. Ne bih htjela dosađivati i gnjaviti s istim pitanjima, ali me zanima koliko dugo se suši 2.boja (nanijela sam tamnu akrilnu, osušila, pa crackle lak, pa svijetla boja)? I da li onda nanosim ljepilo/lak za salvete, pa salvetu ili...? Hvaaallaaaa puno i oprostite na dugom postu!Embarrassed
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 18:34
Za snijeg uzmi 1 žličicu drvofixa, 1 žličicu sode bikarbone i 1 žličicu bijele boje, dobro izmješaj i, eto ti snijega.
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 18:36
Originalno poslano od člana Kmatea Kmatea napisao:

Pozdrav svima!
Čitam vas već danima i upijam savjete...naime, apsolutni sam i totalni početnik u radu sa salvetama, a tako me sve opčinilo, da se ne skidam sa vaših rasprava i evo, baš mi se s desne strane suši jedna kutijica na kojoj radim. Ne bih htjela dosađivati i gnjaviti s istim pitanjima, ali me zanima koliko dugo se suši 2.boja (nanijela sam tamnu akrilnu, osušila, pa crackle lak, pa svijetla boja)? I da li onda nanosim ljepilo/lak za salvete, pa salvetu ili...? Hvaaallaaaa puno i oprostite na dugom postu!Embarrassed
 
Čim ti se osuši druga boja nanesi lak i lijepi salvetu.
Kada se osuši lakiraj sprej lakom ili onim iz pikse.
Na vrh
Kmatea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kmatea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 15:07
Hvala puno na odgovoru uz isprike što kasni odgovor (mala beba, pripreme za Božić...). Uspjela sam napraviti dva pladnja i jedu kutiju; rekla bih uspješno, ali sigurno daleko od teta ovdje sa stažom:-))) Svako dobro svima i uspješna 2012!!!!
Na vrh
buga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 19:33
smile133ŽELIM SVIM LJUBITELJIMA DECOUPAGEA, POČETNICIMA I ONIMA SA VIŠE ISKUSTVA, SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ I SRETNU, USPJEŠNU I MAŠTOVITU NOVU GODINU! BUGAsmile166
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 15:31
Evo jednog eksperimenta vezano za 2k lak (Sottile od Stamperie).
Isprobavala sam da li se Step 1 može zamijeniti s običnim drvofiksom i uspjelo je. Razlika je jedino što su mi sa originalnim Step 1, pukotine bile nešto sitnije i mrvicu deblje a s drvofiksom kao zamjenom su bile nešto veće i tanje.
 
Ova slika prikazuje kako pukotine izgledaju kada se koristi originalni Step 1:
 
 
A ovo su pukotine kada sam koristila drvofiks umjesto Stepa 1:
 
Na vrh
kikins View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 176
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikins Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 14:04
Pozdrav svima! nova sam na forumu a dekupaz radim pola godine..nisam uspela sve da iscitam o zamenskim materijalima pa me zanima samo da li je mozda neko radio drvofixom na platnu? treba neki abazur da ukrasim...
i kako koristite dvokomponentni lak? u odredjenom pravcu ili...?
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:26
Hvala ElzaBuba!!!!!
Na vrh
Kmatea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kmatea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 14:01
Pozdrav svima u ovoj godini! Evo, htjela bih s vama podijeliti par svojih početničkih radova; nadam se da su "zadovoljavajućiEmbarrassed. Još se borim sa crackle izgledom jer nisam zadovoljna nikako kako mi ispada. Koristim Idea 2k i čini mi se da uvijek nešto pogrešno napravim...No, ne odustajem! Veselim se vašim kritikama/pohvalama/ savjetimaSmile. Pozz
g[/IMG]




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.