Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
Korisnik
Poruka
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 09:37
Hm, pokušaj koristiti drvofix samo kao zamjenu za ljepilo za decoupage, znači za ljepljenje salvete na tegle, a onda ih cijele polakiraj nekim lakom. Možda onim u spreju, jer pretpostavljam da su ti teglice pastelne pa onda lak za čamce ne dolazi u obir jer daje malo žutu nijansu, iako je on po meni skoro najbolja zašitita od vode i sl. Drvofix ti neće dati zaštitu... Mislim da sam vidjela da su neke cure radile s lakom za parkete, ne znam kakav je on?! Ma naći ćemo ti neko rješenje! Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 09:48
i drvofix bi dao zaštitu jer je vodootporan
a svi lakovi za drvo s vremenom požute...na žalost
navodno akrilni lak ne bi požutio....bar su mi taklo rekli ali tek od nedavno radim s njim pa još nije provjereno
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 12:14

Iris ja sam taj drvofix prvo isprobala malo staviti na neku čašu. Bilo je bijelo i kada se osušilo postalo je prozirno. Onda sam ga malo razrijedila i jednu teglu premazala i šta se dogodilo....ostala je ne potpuno bijela ali se dosta vidjelo od te bjeline...dobro da nisam odmah premazala one tegle.

Tako da mislim da definitivno odustajem od njega, a kao zaštitu za tegle ću jednostavno kupiti bezbojni lak i gotovo...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 12:25
ne znam zašto ti se to dogodilo....ja nemam problema...puno toga sam napravila sa drvofixom...puno više nego sa salvetnim ljepilom i lakom
ali ako ti iz nekog razloga ne valja i nemaš volje isprobavati kupi za završni zaštitni sloj  akrilni lak u spreju...stvarno je dobar
 
p.s. možda ako tegla nije bila potpuno suha....možda je nastala reakcija kad su se spojilo salvetno ljepilo i drvofiks ???
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 13:35
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

ne znam zašto ti se to dogodilo....ja nemam problema...puno toga sam napravila sa drvofixom...puno više nego sa salvetnim ljepilom i lakom
ali ako ti iz nekog razloga ne valja i nemaš volje isprobavati kupi za završni zaštitni sloj  akrilni lak u spreju...stvarno je dobar
 
p.s. možda ako tegla nije bila potpuno suha....možda je nastala reakcija kad su se spojilo salvetno ljepilo i drvofiks ???
 
 
Ha,ha,ha tegla je napravljena prije 10-tak dana, ali stvarno nisam provjeravala da li  je još uvijek mokraLOLLOLLOL
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 13:54
pa dobro...očigledno nije u tome stvar....samo sam to navela kao mogućnost
Na vrh
esmeralda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 873
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esmeralda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 08:11
Ja nisam drvofix još isprobala baš iz tog razloga što se bojim da mi ostane bijelo, a puno sam čula da ga curke koriste za ljepilo. Vjerojatno imaju neke cakice kako treba sa njim raditiErmm
meni je super u životu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 09:36
Originalno poslano od člana esmeralda esmeralda napisao:

Ja nisam drvofix još isprobala baš iz tog razloga što se bojim da mi ostane bijelo, a puno sam čula da ga curke koriste za ljepilo. Vjerojatno imaju neke cakice kako treba sa njim raditiErmm
 
Tako je Esmeralda....ja sam već par puta probala i već polako imam strah od DRVOFIXA!!!LOL
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 11:02
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

i drvofix bi dao zaštitu jer je vodootporan
a svi lakovi za drvo s vremenom požute...na žalost
navodno akrilni lak ne bi požutio....bar su mi taklo rekli ali tek od nedavno radim s njim pa još nije provjereno
Salvetno ljepilo (UHU) je ujedno i lak. Znaš možda dali ono žuti, to mi ne bi bilo drago jer sam svoje ormariće prešla sa prednjih strana njime i ne bih volila da mi požute.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 09:53
salvetno lak ljepilo ne bi smjelo požutiti
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 12:07
 
Može mi tko reći dali se Lumos nalazi na ovoj dole adresi. Kćer koja studira u Zagrebu sam uputila u "nabavku" materijala ali kaže da trgovinu nije mogla pronaći.
 
Adresa sa njihove stranice: "Lumos hobby & art se smjestio u dvorištu Petrinjske 31, u samom centru grada. Na samo 2 minute laganog hoda od trga Bana J. Jelačića i 7 minuta hoda od Glavnog kolodvora. Ako dolazite do nas automobilom, možete parkirati u garaži u Petrinjskoj ili Palmotićevoj."
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 12:20
To je adresa! Dućan je u dvorištu, a na ulazu je nekakav dućan s donjim rubljem, ima tabla Lumos gore na zidu i onaj "sendvič" znak baš na ulazu u dvorište, žute boje...
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 14:25
kada ide Petrinjskom od Trga mora prijeći Amruševu, slijedeća koju sječe je Đorđičeva i nakon 30-ak metara s lijeve strane je to dvoriše. Kako Izzy kaže,neka digne glavu i nad prolazom piše Lumos a kroz taj prolaz se ulazi i u vrtić pa neka onda pita za njega (mislim vrtić). Rade od 9 sati a roba im dolazi najvjerojatnije sutra, možda je bolje da ode u ponedjeljak - danas sam zvala.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 14:30
Daaaa, ja sam bila neki dan i još uvijek niiiiišta nemaju, stvarno sam htjela tući nekoga tamo - sve su im police prazne ili još uvijek drže božićni asortiman! smile124
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 09:58
Hvala Izzy, Gogs na iscrpnim objašnjenjima. Ove upute ću da joj proslijedim i nadam se da će ga naći. Iako bih ja sama najradije išla tamo ali "malo" mi je daleko.Cry
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 11:12
Moj ispravak netočnog navoda!!!!!
 
Drvofix se osušio i postao proziran!!!
Pa tako tko želi s njime probati raditi slobodno može probati....
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 17:18
A ja imam nadopunu navoda!! Danas je stigla roba u Lumos, sve je još u kutijama i rješavaju papirologiju tako da mislim da će do sutra riješiti bar dio na police! Sretan shopping svima!
Proljeće...eto vidiš za drvofix!!! smile182
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 17:37
Originalno poslano od člana Izzy Izzy napisao:

A ja imam nadopunu navoda!! Danas je stigla roba u Lumos, sve je još u kutijama i rješavaju papirologiju tako da mislim da će do sutra riješiti bar dio na police! Sretan shopping svima!
Proljeće...eto vidiš za drvofix!!! smile182
 
A da malo poslikaš police kada budeš išla? Sad ko dijete udaram nogama o pod, hoću u Zagreb... To je ipak bliže nego Španija, neki dan sam na internetu pronašla da tamo imaju krasnih salveta i kada sam mužu to rekla možete misliti kako me blijedo gledao. "U Španiju po salvete?" Mogu sanjat, osim ako uplatim loto i dobijem a onda gdje bi mi bio kraj...ah, sanjam.
Odletila sam od teme...ispričavam se.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 17:45
Rado bih to napravila, ali nisam sigurna smije li se slikati, u većini dućana ne dozvoljavaju, a u katalogu na netu i nemaju sve navedeno! Nešto ćemo smisliti! Jesi razmišljala o naručivanju salvetica online? Uopće nisu skupe, jedino te poštarina malo više izađe (vjerojatno oko 10 eura ako naručuješ iz Europe), ali mislim da se isplati... 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:07
Originalno poslano od člana sanjam sanjam napisao:

Hvala Izzy, Gogs na iscrpnim objašnjenjima. Ove upute ću da joj proslijedim i nadam se da će ga naći. Iako bih ja sama najradije išla tamo ali "malo" mi je daleko.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley19.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Cry" />


a da ti sama sebi kažeš da moraš u Zagreb u kontrolu kćeri, malo pospremiti, nešto skuhati ... bit će ti lakše . Dođi, ima nas koji ćemo te dočekati i malo provesti po dućanima (Lumos, Chemaco..)i baš će nam to teško pasti (moš mislit).. razmisli o tome
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.