Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jagode penjačice Mont Everest
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jagode penjačice Mont Everest

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
slatkica 1977 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slatkica 1977 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: jagode penjačice Mont Everest
    Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 23:53
Hej, haj....

Zna li netko kakve su to jagode penjačice naziva "crvena kiša" ili je to još jedna prevara kao i ona mont everest...
Ja sam tak zagrizla, a opet mi se ne baca 70 kn za 5 sadnica....
Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:12
Moja velika isprika. Stavila sam krivu sliku. Ovo je prava. Oprostite.!
 

Prvi rod mlade borovnice.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 08:03
ovo je borovnica
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 07:59
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:

 viridarivm, oprosti žurba na posao , pa nisam primjetila. sve  je ok ispustila sam  riječi.   imam pitanje  nevezano za jagode. imam američku borovnicu, ona je u saksiji 2 god, dali bi bilo dobro da ju stavim direkt u zemlju, i hoče li tako prezimiti vani. voli li sunce ili sjenu.   darija Embarrassed
Imam desetak borovnica, u vrtu i u teglama na terasi.Prezime bez problema.Dapače,borovnica je biljka sjevera.Traži kiselu zemlju,treset.Bez toga ništa.U jamu treba usipati pola vreće treseta i kasnije dodavati oko nje uvijek iglice.ja im sjeckam borove grančice od jelki koje ostanu nakon Božića.Rode pouzdanu u vrtu,u tegli s vremenom slabije, u tegli se općenito pate, tako da joj je to više manje mučenje.Moje će ove godine iz tegli sve u vrt.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 07:56
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Moja borovnica je prošle godine donijela prvi rod a posađena je vani godinu dana prije. Jednu zimu je preživjela a ne znam kakva joj je bila ova zima. Posađena je u polusjenu. U ljetu sam polijevala .


Ovo na slici nije borovnica nego Mahonia aqufolium.Bobice su jestive,ali ništa posebno ukusne.
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:39
 milica 7 krasna je  malo me koleba jer ja sam u slavoniji, strah uvjek postoji.   bilo bi mi žao da mi  uvene , zavisi jedino  je prednost  onima na
 moru. mogu imati sve štoi mi slavonci možemo sanjati.  borovnica bi trebala
podnjeti  zimu . vrlo je ukusna.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:07
Moja borovnica je prošle godine donijela prvi rod a posađena je vani godinu dana prije. Jednu zimu je preživjela a ne znam kakva joj je bila ova zima. Posađena je u polusjenu. U ljetu sam polijevala .


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 20:11
 viridarivm, oprosti žurba na posao , pa nisam primjetila. sve  je ok ispustila sam  riječi.   imam pitanje  nevezano za jagode. imam američku borovnicu, ona je u saksiji 2 god, dali bi bilo dobro da ju stavim direkt u zemlju, i hoče li tako prezimiti vani. voli li sunce ili sjenu.   darija Embarrassed
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:33
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:

jagode su ti super samo jedno pitance . na toj slici je kopar i jagode  , jeli to nek zaštita jagoda,pitam zato što  par sadnica jagoda  u kopru , pa mi nije jasno. ne zamjeri  na pitanju.
ne, slučajno jer komorač mi raste svugdje po vrtu,pa sam tako nazvao sliku.nerazumijem tvoju rečenicu,valjda si ispustila riječ:
pitam zato što  par sadnica jagoda  u kopru , pa mi nije jasno
 
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:00
jagode su ti super samo jedno pitance . na toj slici je kopar i jagode  , jeli to nek zaštita jagoda,pitam zato što  par sadnica jagoda  u kopru , pa mi nije jasno. ne zamjeri  na pitanju.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:18
Originalno poslano od člana ex jagodar ex jagodar napisao:

ivančice za kućnu upotrebu možeš i izdanke ožilit pa presadit. malo manji urod bude al za doma ti i nije toliko bitno...
 ja sam prije 4 godine posadio sortu Clery, bila je jako dobra,neke vriježe su se uspjele ukorijeniti makar sam plijevio i čistio poprilično.Prošle godine sam skeptično očekivao urod,a rodile su čak i te vriježe.Jagoda je bilo da su moji doma šizili svaki dan šta im nosim tolke jagode pa sam susjedima nosio od sramote hahaha.Ugl ako ove godine rode manje,idu van i dolaze nove.Ex jagodar,koju mi sortu preporučaš, da je ukusna?ako je plod nježan nije mi problem,berem ih redovito.ova sliak slikana je mobitelom u svibnju.svaki dan sam ubrao ovu količinu na gredici 1,7x5metara,dok je bila sezona jagoda.gredica je gnojena stajskim konjskim gnojem.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:07
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

imaš specijalna gnojiva za jagode u trg.centrima
šta vi ekipa fakat jedete jagode sađene u zemlju iz vrtnog centra i gnojene kristalonom i specijalnim gnojivom????????????????Nuke
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:00
 to se i meni ćini. ja sam predprošle god uzela one neidu  gor nego dol.  po pravilu bi trebala se saditi,  kao viseće jag , tj slaganjem saksije na saksiju, da one padaju odozgo prema dole, i da se korjenje vata za tu zemlju. a kako su objasnili   njihovo uputstvo  ti jadni korjenćići nemaju odakle vući si hranu.
inaće jagode su jako slatke i krupne   i tamnije boje. nekolicina ljudi je nasjela na to kao i ja,  to je jedna škola  za ubuduče , neuzimaj ništa što nije provjereno.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:59
najlakse je napravit vertikalni vrt. moja stara je kupila par komada i jako se razocarala...ne da nisu se penjale nego nemaju ni vrijezu...uzalud bacen novac
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:49
Da, vidjela sam ih u Balduru. A u fransuskom katalogu Willemse sam danas vidjela i spominjane jagode Mount Everest. Slike su sigurno uljepšane, zna se kako se rade slike za kataloge.
Meni ove jagodice nisu potrebne jer imam mnogo prostora. Međutim, ljudima koji imaju malo prostora, možda čak samo terasicu, ovo je veoma zanimljivo ako žele imati svoje jagodice.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:44
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Ove Mont Everest jagode iz naših oglasa mi definitivno zvuče kao prijevara.

Ipak, oni koji žele jagodu penjačicu. Postoji vrsta Hummi. Ona naraste do 1,5 m u visinu. Može je se posaditi i kao viseću.

Iskreno rećeno ne znam gdje se može kupiti u Hrvatskoj, ja sam je viđala samo po njemačkim katalozima. Vjerujem da bi se možda mogla naći po trgovačkim centrima tipa Bauhaus i Baumax. Oni su znali imati takvih zanimljivih voćkica.
1. vjerojatno katalog BALDUR ( najgore smeće od kataloga,slike su fotomontaža,provjereno nepošten odnos prema kupcima)
2.ne postoji jagoda koja se penje,jer jagoda nema organe za penjanje kao npr bršljan.Jagoda se širi vriježama,a naivcima se to dobro prodaje kao ideja za penjanje.Svaka vriježa formira biljku za sebe koja traži tlo,a ne može živjeti od matične biljke koja je na dnu.
ne razumijem zašto ljudi uopće žele da nešto ima neprirodno svojstvo.....to je kao da se oduševim da čujem da postoju viseći kukuruz,ili cikla penjačica.Što fali običnoj cikli?Ah,da, cikla penjačica rasla bi u visini moje glave i brao bih samo one od visine mog struka do visine moje glave.Da se slučajno jadan ne moram sagnuti.Te jagode penjačice mogle bi  biti eventualno zanimljive ljudima u kolicima...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:05
Ove Mont Everest jagode iz naših oglasa mi definitivno zvuče kao prijevara.

Ipak, oni koji žele jagodu penjačicu. Postoji vrsta Hummi. Ona naraste do 1,5 m u visinu. Može je se posaditi i kao viseću.

Iskreno rećeno ne znam gdje se može kupiti u Hrvatskoj, ja sam je viđala samo po njemačkim katalozima. Vjerujem da bi se možda mogla naći po trgovačkim centrima tipa Bauhaus i Baumax. Oni su znali imati takvih zanimljivih voćkica.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 15:02
tipičan porez na naivnost
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 17:45

Ne znam ni sama pusti ću ih jo neko vrijeme, ako ne bude išlo napravit ću isto što i ti. Problem je jedino što su meni jagode u vikendici, a tamo ih ne mogu zaljevati jer me nema, pa ne znam kako će to proći.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 15:10
Triša, ja sam na kraju posadila mjesečarke, odustala sam od penjačica, sad imam padalice (moje vise prema dolje).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.