Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jagode penjačice Mont Everest
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jagode penjačice Mont Everest

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
Korisnik
Poruka
teta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 18:13
    


    Hvala na savjetima na proljece cu i ja pokusati napraviti nesto pa cemo vidjetismile113
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 21:06
Cvijeta,da li sam dobro shvatila-govoriš o jagodama koje se penju.tj staviš motku i vežeš ih za nju?U svakom slučaju hvala ti što si podijelila svoje iskustvo s nama.Nakon Smrckice ti si druga koja me ohrabrila u vezi jagoda.smile78
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:20
EmbarrassedPozdrav,ja imam vrlo pozitivno mišljenje o jagodicama penjačicama.Prve godine grm načini stablo visine 1.5 m,i to stablo je debelo kao palac.U jesen odrveni.U drugo proljeće jagoda penjačica sa vrha onog štapa pušta vriježe koje dosegnu do zemlje,okićene tisućama cvijetova i slatkih plodova.Po jednom drvu jagodice nabere se 5-6 kg sočnih i aromatičnih plodova.Zatim 3.godine drvo jagode pušta podzemne izdanke na sve strane svijeta,i na njihovim krajevima rastu nova drvca koja do jeseni odrvene itd.itd.itd sve u beskrajsmile71 
I onda sam se probudio i shvatio da sam popušio sa jagodama penjačicama koje sam naručio iz Čakovca,platio 5 komada preko 100 kuna,a jagode su bijeda i čemer ,već opisane tu na forumu-Pozdravsmile220
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:24
Ma meni je super kako je ovdje napisano 12 stranica o jagodama penjačicama koje to nisu, očito se radi o prevari na kojoj je netko dobro zaradio. I ako se ponovno pojavi taj oglas, ponovno će ljudi kupovati....
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:55
Sorta Mont Everest je stara sorta koja se je mogla nabaviti pred 20 godina,na slici koja se je vrtila po raznim novinama odmah se je vidilo da je fotomontaža.
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 20:34
Embarrassed I još nasjednemo snovimaConfused
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:58
Neki dan sam vidio članak o tome, ljudi su dobivali uvenule sadnice, a kad bi nazvali tu tvrtku iz Šibenika ; ona nije postojala ! Treba bit oprezan sa takvim stvarima,pogotovo ako naručuješ na veću količinu
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 08:51
Ja sam naručila te jagode preko novina još prije 2 godine i još ih imam u vrtu.
 Međutim,nisu mi uspijevale kao penjačice već sam ih zasadila u zemlju i one se razmnožavaju vriježama.
Imala sam ih 5,a sad ih imam već 21!!
 Mogu reći da sam zadovoljna s njima i daju plod od proljeća pa do kasne jeseni.
 Iz Dalmacije sam i napominjem- kao penjačice nisu uspijevale,sve što bi naraslo i što sam vezala uz žicu,osušilo se. Odlučila sam ih uzgajati kao mjesečarke i jako sam zadovoljna.
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 13:00
smile185Ivančica,pozz. zaboravila si koliko si ih platila??smile85I da ti  ljudi zarađuju na našim snovima.smile127
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 13:11
Platila sam ih oko 125 kn sa dostavom!
E sad,mjesečarke se mogu nabaviti već za 15-ak kuna,znači sigurno da neko zarađiva na nama.Ja sam tek početnik šta se vrta tiče tako da lako nasjedam na svašta!!
Meni se množe same od sebe,dosta sam ih i bacila,jer samo se 1-2 svake godine mogu ostaviti po biljci.
Zalijevam ih kišnicom,dodajem im u proljeće i jesen zemlju koju skupim ispod bora i to je to!
 Inače,jagode je dobro nakon 3-4godine premjestiti u drugi dio vrta radi prevencije od bolesti!
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 11:33
Originalno poslano od člana ivančica flower ivančica flower napisao:

Ja sam naručila te jagode preko novina još prije 2 godine i još ih imam u vrtu.
 Međutim,nisu mi uspijevale kao penjačice već sam ih zasadila u zemlju i one se razmnožavaju vriježama.
Imala sam ih 5,a sad ih imam već 21!!
 Mogu reći da sam zadovoljna s njima i daju plod od proljeća pa do kasne jeseni.
 Iz Dalmacije sam i napominjem- kao penjačice nisu uspijevale,sve što bi naraslo i što sam vezala uz žicu,osušilo se. Odlučila sam ih uzgajati kao mjesečarke i jako sam zadovoljna.

Točno tako..ja sam svoje kupio po cijeni od 12 kuna i presadio ih u vrt na krku..one nisu penjačice,nego se samo šire po zemlji !! ali daju dobre i slatke plodove Big%20smile ovo proljeće ću ih pokušat penjat prema zidu pa šta bude,bude Tongue
Na vrh
dijancika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijancika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 20:39
Dobar dan
sorta Mount Everest koja se reklamira je čisti lažnjak od nepostojeće firme. Obično je varanje ljudi. Jedina od uspješnih jagoda je sorta Roter Regen (crvena kiša) koja je uzgojena u Njemačkoj a može se i naručiti. Dostavi se na kućnu adresu. Informacije o jagodama na broj telefona 0998620883
Na vrh
cvijeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 21:15
Ponovo ja....kao što vidim jedna od rijetkih koje nemaju problema s jagodama penjačicama...Vidim da se neki žale da čim su ih podigli gore da se penju da se sve to sušilo...eh...ja svojima nisam dala da se penju po žici koja se po ljetu poprilično zagrije od sunca,pa sam kupila štapove bambusa i normalno se penju,ne suše se.Nije da sam neki zagovornik tih jagoda,ali jednostavno sam oduševljena njima.Od prvog dana ih pazim i mazim,isprobavam neka svoja iskustva iz vrta i zaista su ok.Plodovi nisu veliki kao kod mjesečarki,ali su ukusni i ima ih cijelo ljeto,a i do samog mraza.Zaista ne znam što bi više rekla o njima,puno toga sam rekla i podijelila svoja iskustva o njima prije nekog vremena...Da li je netko zaradio na meni i mojim jagodoma???Mislim da nije jer sam jednostavno rečeno zadovoljna.Od 10 kupljenih sadnica,raširila sam svoj rasad,a toliko sam ih podijelila i nitko se nije žalio,svima se sviđaju...Da je samo malo više vremena bilo bi zgodno jednom mjesečno objavljivati slike da se vidi njihov napredak...hm....zgodna ideja...možda ju i realiziram....SmileSmileSmile
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 21:38

Interesantno kako još do sada nitko nije objavio sliku tih jagoda da se vidi to njihovo penjanje po štapovima i taj silni urod.


Na vrh
cvijeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 21:51
Zgodno...ali neistinito...slike jesu objavljene prošle godine,samo ih treba potražiti u starim objavama...Zaista mi je bezveze nekoga uvjeravati,jer na kraju zato i postoje ovakvi forumi gdje ljudi izmjenjuju svoja ISKUSTVA...a moje je s ovim jagodama takvo kakvo je...pozitivno!!!!Na ostalima je da skupe svoje dojmove i naprave po vlastitom nahođenju.LOLLOLLOL
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 22:56
Kao što sam već rekla,i ja sam zadovoljna svojim jagodama samo što mi bolje uspijevaju normalno posađene u vrtu nego kad ih pokušavam penjati,sama sam ih razmnožila i sve mlade prošle jeseni posađene već imaju plodove.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 23:42
Pitanje!?
Posadila bih jagode u tegli na terasi ali je problem što na terasi nemam cijeli dan sunce već samo od jutra do 1-2 popodne. Je li to dovoljno jagodama ili im treba cjelodnevno sunce? Da li da ih naručim ili ne? Što misle znalci?
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 10:12
Po mome iskustvu,mislim da će im to biti dovoljno sunca! U moj vrt sunce dođe tek oko podne,a onda opet oko 5 popodne je hlad.U vrtu imam raznog cvijeća,jagode,jabuke...
Sjećam se da je moja mama imala jagode ispod velikog stabla trešnje,stalno je bio hlad,a one su bile prekrasne i nekoliko puta godišnje su davale velike plodove.
Ja sam u Dalmaciji,ne znam di si ti,možda i to ima nekakve veze...
Na tvom mjestu ja bih pokušala,pa kako bude!
Na vrh
ex jagodar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ex jagodar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 12:29
Dobar vam dan narode! Eto vidio sam i ja oglas o tim "famoznim" jagodama pa sam htio vidjeti o čemu se radi...
Iskreno nisam nikad probao dizati jagode gore, al kako sam jedno vrijeme imao plantažu od oko 30 000 sadnica mogu pomoći s par savjeta. Dakle nabava sadnica: isključivo od ovlaštenih firmi, ili uzgajivača sadnica! Ja sam svoje nabavio preko jednog prijatelja dipl. agronoma iz rovinja koji ima dijelom svoj uzgoj raznih ukrasnih sadnica,  cijepova, voćaka..., uglavnom uvezene su iz Italije. Tu dijelimo dva tipa sadnica: golog korijena (mislim da su bila pakiranja po 250 sadnica ali nisam siguran točno) kojima je cijena bila oko 1,5 kune, i u kontejnerima (nisam našao jagode, al za primjer sadnice lavande u kontejneru http://www.lavander.hr/images/Sadnice-40-web.JPG ) koje su duplo skuplje. Dalje da ne nabrajam našao sam na netu forum gdje je čovjek lijepo opisao sorte jagoda, ako sami ne nadjete poslat ću link na pp kog zanima. Svaka sorta ima svoje osobine (bujnost, osjetljivost, rodnost, vrijeme rađanja....) po kojima vršite izbor koju ćete si sortu posaditi! Prije sadnje u zemlju potrebno je dobro nagnojiti po mogućnosti kombinacija stajskog i npk gnojiva, i napraviti gredicu pokrivenu zaštitnim neprozirnim najlonom koji spriječava rast korova, čuva vlagu, plod se manje kvari jer ne leži na zemli..., samo se klinom napravi rupa i posadi. Da ne zaboravim ispod najlona treba postaviti crijevo za navodnjavanje kap na kap! Ako sadimo jagodu golog korijena treba odrezati  žile na nekih 10 cm dužine i lišće tako da samo srce ostane, i poželjno je umočiti u otopinu nekog bortricida i bakra i onda saditi, uglavno agronom od kojeg kupujete znati će vam reći dal je to potrebno, jer može već biti tretirano. Sadnju bih preporučio u kolovozu, jer se biljka ukorijeni prije zime tako da u proljeće bude jača  i automatski ima bolji rast i rodnost. Biljke je potrebno svakodnevno zalijevati da stalno ima dovoljno vlage na korijenu, svakih 2 tjedna bakrom ili nekim sistemikom tretirati protiv peronospore i prije cvatnje neki insekticid kako bi se suzbile biljne uši, svakih 7-10 dana prihrana kristalonom ili nekim drugim sredstvom (oprez pri ovom postoje razne kombinacije koje potiču bujnost a manje ploda ili obratno) i kalcijem!  Pri cvatnji je potrebno tretirati nekim bortricidom da se izbjegne trulež ploda s pažnjom na trajanje karence. Izdanci se miču svi ako ne mislite raditi nove sadnice (rade se samo od matičnog nasada, dakle ne od nasada koji ste stvorili izdancima jer se matične sadnice dobivaju iz sjemenki posebnim načinom uzgoja). Nakon što se obavi berba (ne daje više ploda) obrezati svo lišće i tretirati bakrom i nastaviti zalijevati pa mogu još jednom roditi u 9.-om mjesecu (ja sam na moru, neznam kako to na kontinentu reagira ;))) ). Isto čišćenje lišća se obavlja pred početak vegetacije recimo 3. mjesec kod mene i pokriva agryl folijom. Nasad može stajati 2-3 godine kad se premješta na drugo mjesto NOVIM sadnicama! Lišće koje se obrezuje obavezno pokupiti i spaliti, ili odvesti dalje od nasada da se spriječi razvoj gljivica. Što se tiče penjačica mislim da se može napraviti od bilo koje sadnice jagode koja ima bujniji rast vegetacije, samo izdanke treba povezati uz neku potporu barem koliko sam vidio po vašim slikama.
Nadam se da sam pomogao nekom,
 lijepi pozdrav :D

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 14:18
Hvala puno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.