Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jagode penjačice Mont Everest
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jagode penjačice Mont Everest

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 17:43
Imam ih i ja nekoliko i "tjeram" ih da se penju kad su već penjačice. Imaju krakove duge oko pol metra i to puno njih, na vrhu su listovi, vezala sam ih i naredila im da se moraju penjatismile96. Plod je ogroman i jako ukusan, no sada izgledaju ovako, visine nekih 70 cm.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 07:18
Nemam iskustva sa tim jagodama. Ja naime imam jagode mjesečarke. Ne bi željela uči u polemiku, no meni se čini da su to obične jagode sa malo dužim vriježama. Jer i obične jagode, ako im ne režete vtiježe i ako ih nakolite i povežete uz kolac bi mogle isto tako postati penjačice. Možda sam u krivu, ali čini mi se da je stvar samo u uzgojnom obliku.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 14:06
E konačno da netko kaže istinu.I ja imam obične i "penjačice".
I jedne i druge imaju duge vriježi pomoću kojih se jagode šire.
Kad te vriježi zavežeš za štap one će , naravno, ići prema gore.

A jagode jesu ukusne i fine, to stoji.
Dakle, to jeste samo uzgojni oblik pa nas je, očigledno, netko povukao za nos.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 13:45
Originally posted by Zvrrrrk:

...Dakle, ni vi ne verujete u to, ha???

Tanjica:

...ko "mi"?

malo pročitaj prijašnje postove od ljudi koji ih imaju a ne od ljudi koji ih nemaju i pričaju o nečemu s čim nemaju nikakvog iskustva.
...
...uz moju ljubav prema njima počet će se penjat pa makar se inače i ne penjale...

Draga Tanjica
S obzirom da si tako žustro branila reklamu jagoda "penjačica", a neistomišljenike omalovažila, (jer ti neznaš da li je netko imao sa nečim iskustva ili ne), molim te pokaži nam slike svojih jagoda penjačica tako da iz prve ruke vidimo kako su izgledale: kako su se penjale, i koliko su bile rodne, a nadam se da im je tvoja ljubav dala krila i da su potvrdile tvoja očekivanja.

Originalno poslano od člana tanjica tanjica napisao:

. ..aj pukni ti te slike...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 21:13
Pa vidli ste moje kako se penju hasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 12:38
Moje "penjačice" se i dalje ne penju(osim dva-tri mala izdanka),prije cca dva mjeseca dale šaku plodova i od tada malo cvjetaju,2-3 ploda se zarumene i tada ih nešto pojede.Totalno sam razočaranasmile43. Dvoumim se da li ih počupati ili njegovati kao obične jagode i rasaditi na gredicu obzirom da mi se sviđa njihov okus .Vidim na postu da s njima nitko nema dobro iskustvo.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 22:33
Ja sam danas saznala od uzgajivača jagoda da jagode penjačice ne postoje već da su to obične jagode čije izdanke možemo pružati po zemlji ili po kolcu prema gore pa tako izgledaju kao penjačice ili ih puštati da budu "viseće". Znam da je to još samo jedna verzija ali meni se čini logičnom.
Na vrh
kbszeljko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kbszeljko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 15:45
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Moja mama je davno imala jagode penjačice, stavila im je kolce za pentranje...baš su mi bile fora. Šteta što ih nigdje više ne mogu naći.

Nema problema , javi adresu i ja ću ti na proljeće poslati 10 sadnica bez 12,5 kn po komadu za naplatu-ja sam kupio 5 kom. ali za sada sam sa njima zadovoljan samo po pitanju stvaranja presadnica , ali roda ili ploda jagoda relativno jako malo , bar prema onome što oni reklamiraju i prodaju po navedenoj cijeni. Neznam što će biti na proljeće kad dosad nisam našao nigdje nikakva uputstva , ali mislim da me praksa natjerala da ih sada kužim. Vidjet ću koliko sam u pravu na proljeće. Toliko od mene uz L.P. i ugodan dan od

Željka
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 17:43
slažem se sa željkom sve je to prevara,voljela bi znati da li je netko uspio uzgojiti te jagode poput onih na slici i imati plod kako tamo piše.dobro će se nabrati love i nestati!
Na vrh
teta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 13:27
  Ja sam prije godinu dana kupila te sadnice odnosno narucila iz Šibenika.Trebalo im je 3mj da stignu u Sl.Brod i konacno kada su stigle sva sretna posadila sam ih u vrtu i mislila da ce sad kao na fotografijama rasti drvene motke koje je moj tata postavio.Ali one se nisu ni pomakle a o plodovima da ne spominjem niti jedne jagode ja nisam sa tih sadnica ubrala.Tako da iskrenno mislim da je to samo jedna velika prevara.......smile220
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 13:55
Samo da javim da imam isto iskustvo kao što je gore pisala Jadranka 4, samo što moje ništa ne pojede, srećom barem nešto dobro Wink. Biljka i plodovi su veći od običnih i puno ukusniji ali rjetko rode. Neki dan sam pobrala 4 na broj zadnje jagode i demonstrativno počupala kolce i brajdicu na koju se već dvije sezone nije popenjalo NIŠTA.
Druge ih sezone selim na drugo mjesto, dobro ću ih pognojiti pa možda budu dale više ploda.
Jedino što je dobro kod njih da kroz cijelo ljeto i jesen naprave poneki plod a ove obične se dvaput u rano ljeto sforsiraju i kasnije ništa.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 19:55
Đubriti jagode morate bez toga nema ploda, izuzev ako vam zemlja nije ekstra posebna.
Mislim da sam dobila i tu penjačicu od jedne gospođe, a i imam obične jagode.

Sadnice obične mjesečarke sam plaćala po 30-tak kn, prošlu godinu baš se nisam mogla pohvaliti plodom. Ovu godinu sam dodala pored svega što dodajem ( briketa stajskog) i sporo otpuštajuće gnoivo u granulama, jagode su mi se ubile davajuć plod. Eno su i sada pune zelenih plodova koji neće sazreti.

Bez đubrenja nema obilatih plodova. A i jagode koje puštaju mlade crpe snagu na omlađivanje, tako da vam to isto smanjuje urod.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 23:00
I ja sam počupala kolce i nekoliko izdanaka razvukla po tlu.Još uvijek malo cvjetaju ali od plodova ništa.Moram priznat da ih te dvije godine što ih imam niti jednom nisam gnojila.na godinu ih gnojim i puštam po zemlji s tim da ću kidati izdanke. To je moj plan za jagodice,pa što bude.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 21:37
Nisam stigla odmah,ali evo izvještaj.23.10. sam rasadila jagode,pokidala izdanke i sad od pet kupljenih biljaka imam pa valjda 30-tak.Zemlju sam malo razrahlila i bacila Plantelu organic,a na to lipovo lišće kao malč.Inače poneka biljka ima cvijet.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 21:45
P.S. Smrcko mi je bila ohrabrenje da ipak dobijem plodove penjali se oni ili ne.Pozdrav-daleko je proljeće za naše jagodice,a ja nestroljiva.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 17:51
Pozdrav svima. Čitam ove vaše napise o jagodama. Imam i ja neke  ali ne znam što će iz toga biti . Posadila sam ih u posude i to proljetos dosta kasno tako da se nisu mogle puno raširiti. Bilo je nekoliko plodova a isto mislim da se one neće same penjati, morat ću ih privezati. Ne znam da li ih moram maknuti u podrum , koju temperaturu podnose preko zime? I još molim da mi odgovorite kakav je to stajski briket i gdje to kupite, vjerujem da ima neki naziv. Hvala na odgovoru.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 22:35

Milica,jagode ostaju vani na gredici preko zime,ali u tegli pa mislim ipak bolje podrum ili zaštićena lođa.Ja sam u Kalia centru tražila kokošije brikete pa su mi dali Plantelu organic-kao to je to.Možda da tamo ili Bauhausu potražiš(radi se o Zagrebu)smile190

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 22:40
Plantela je dobar izbor gnoiva. Možda si ga trebala tek u proljeće staviti ali nema veze . U proljeće dodaj jagodama po uputstvu sporootpuštajuće gnoivo u granulama ( meni je ta vrećica dovoljna za dvije godine đubrenja, a dodavala sam i drugim biljkama).

I stavljanje jagoda pod foliju je dobra stvar, smanji korov, slabije kiša ispere gnoivo, i štiti jagode da dobiju gljivce u kontaktu sa zemljom.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 22:49
Hvala na odgovoru. Imam jagode u vrtu koje su posađene na foliju, dio mjesečarki a dio jednom rađajuće. Ne znam koja je vrsta ali imam dosta jagoda i sada se nađe po koja a vidim da ima još i cvjetova i zelenih koje neće dozrijeti je će ih sada još malo prekriti snijeg.
Na vrh
cvijeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 16:40
Draga teta!!!!!!
Nema suza.....ja već tri godine imam penjačice!Jako,jako sam zadovoljna...Prvo i osnovno,prvu godinu sam bila pomalo razočarana jer su bile neke  "kenjkave ",slabo su puštale izdanke,plodova malo...nisam ni znala kaj da napravim s njima po zimi,ali ostavila sam ih vani,pa kaj bude,bude...Naravno,preživjele su i od onda me samo oduševljavaju.Na proljeće sam krenula s novom taktikom...U king krosu sam kupila neko gnojivo na kojem su bile nacrtane jagode,30-tak kuna kila,najobičnije gnojivo,niš posebno..malo sam razgrnula zemlju oko njih i posipala malo i ponovo zagrnula zemlju..rezultat???poludile su!!!!Ono u što sam još sigurna je da vole puno vode...svaki dan ih zaljevam i nezasitne su,a mislim da to određuje i njihovu veličinu plodova.Neki kažu da se sve jagode mogu penjati,možda i mogu...ali ove jagode nisu istog okusa kao i mjesečarke,u to sam sigurna,posebne su na svoj način.Prije mjesec dana sam porezala sve izdanke,raširila malo svoj nasad,a podijelila sam ih more...ja sam stvarno zadovoljna.U rano,rano proljeće ću ponovo razgrnuti zemlju oko njih,pognojiti ih,porezati staro osušeno lišće i cijelo ljeto i do kasne jeseni uživati u njima!!!!Nadam se da sam bar malo pomogla svojim iskustvom...i nema suza,doći će one na svoje a onda se nadam da češ uživati u njima kao i mi.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.