Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jagode penjačice Mont Everest
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jagode penjačice Mont Everest

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 20:59
Zar baš moram nakon tri godine posaditi sve nove sadnice,a ove stare baciti?
Mojima je ovo treća godina i daju plodove 3-4 puta,sad u proljeće,u ljeto i u jesen.
Puno puta sam to već čula da se moraju premjestiti u drugi vrt,ali nisam znala da moram nabaviti nove.
Baš mi je sad žao!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 14:43
MM je upravo kupio 30 sadnica jagoda mjesečarki sorte Albino. Dok si moje sunce malo odmori onda idemo saditi.

Moje sunce zato jer mi je rekel dok sam ga slala pojagode sunce ti tvoje kaj još i po to moram ići.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 15:18
gt LOL imam i ja takvo sunce, samo što mu ja napomenem nešto drugo, ali nastojati ću primjeniti ovo tvoje, možda bude bolje djelovalo
.. a i sveki će sigurno manje zamjeriti Embarrassed

Na vrh
ex jagodar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ex jagodar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 16:57
ivančice za kućnu upotrebu možeš i izdanke ožilit pa presadit. malo manji urod bude al za doma ti i nije toliko bitno...
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 18:54
Hvala ti na odgovoru,jer ove koje sad imam su mi baš drage,ja se vežem za sve biljke koje imam! Luda ja!
Zato mi je nezamislivo baciti nešto šta je još zdravo i lijepo,baš si me sad utješila!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 20:37
Ne znam po kome su dobile ime, ali sam ih kupila po preporuci,jer su navodno malo maje od drugih mjesečarki, a puno su ukusnije.

Nisam ih posadila, jer je MM preštihao i ja jednom nakopala, ali moram nakopati još jednom i to sutra dok se malo presuši i onda saditi.

Pošto još nismo kupili stajski gnoj odlučili smo kupiti u dućanu briket kravskog i konjskog gnoja. I gle čuda gnoj je iz Italije. J...š zemlju koja ni dreka nema!

Cijena vreća od 25 kg je 57,00 dlakavaca.

No moje sunce previše voli papati jagode, pa nek mu bude.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 20:50
smile96
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Ma meni je super kako je ovdje napisano 12 stranica o jagodama penjačicama koje to nisu, očito se radi o prevari na kojoj je netko dobro zaradio. I ako se ponovno pojavi taj oglas, ponovno će ljudi kupovati....
He-he, kako nisu moje su pravi alpinisti, skoro kao ja, uz pomoć štapova, vezica, špagica, žičica, popenjale su se jako visoko, čak do moje visinesmile156a sada kad sam ih gledala, sve se na štapovima osišilo, a one su potloh! Ja naivna ko sobarica mislila kako će biti kao "čarobni grah" iz priče.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
cvijeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 20:50
Vidim ja Ivančice da si ti "pacijent" za sve svoje bilje ko i ja....baš sam vidjela pisanje ex jagodara...moje jagode(one koje se penju) stare su već 3 god,tj ovo im je već treća sezona.Kako je došlo lijepo vrijeme poludile su,na očigled tjeraju i nadam se urodu kao i prošle dvije godine;hm...ni ja nisam znala da bi ih trebalo premjestiti..mislim da ih neću dirati ovu godinu.Puno sreće s tvojim biljčicama i jagodama,što manje uši i boleština želi ti CVIJETA!!!!!!!!!!!SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:28
cvijeta,hvala i puno pozdrava!
Na vrh
ex jagodar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ex jagodar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 12:36
da ne radim copy paste pogledajte si malo, ima puno korisnih stvari iako ima toga još ;))))

http://www.fragaria.hr/Clanak-sadnja-jagode--prvi-dio-9.aspx
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 12:49
hvala
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 19:57
Evo moje instalacije s jagodama koju sam napravila po uputama s ovog foruma.
 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 20:42
Odlično napravljeno.... Bit će i za ukras i za poslasticu.....smile141
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Strawberry boy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Strawberry boy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 13:20
Pozdrav svima, evo ničim izazvan došlo je i meni da na balkon posadim jagode, naime tata (dipl ing agronomije) mi je nabavio "penjačice" i "viseće" dobio je đabe jedne i druge, odama su mu rekli (nabavio od nekog tipa) da te penjačice su zapravo drek, salabo rode i nisu finog okusa, kao ove "viseće". Ove viseće su odma krenule stavit cu vam slike koliko su napredovale u 3 tjedna međutim i ove penjačece ali jako slabo. E sad rekli su mi da ih prihranjujem sa kristalonom jednom tjedno(jer su u teglama). Sad mene zanima jer možda koristite vi nešto za prihranu možda što je bolje. I jel imate vi kakav savjet. Nažalost neznam te viseće koja su sorta.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 14:03
imaš specijalna gnojiva za jagode u trg.centrima
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 23:47
Upomoć!!!
Moja instalacija s jagodama napreduje, lijepo su počele cvjetati ali su mi se u instalaciju doselili neželjeni gosti - u zemlji su mravi a po lišću i cvjetovima uši. Trebam savjet kako se riješiti mravi i uši na učinkovit a neštetan način kako bi jagode bile jednog dana jestive za moju djecu.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 22:42
Mima, danas sam otkrila isti problem, ali ne znam što bih!? Namočila sam koprivu za ljutu juhu pa ću sutra pošpricati. Problem je što sam uz jagode samo vikendom pa slabo mogu djelovati. Obzirom da su mi jagode mjesečarke, trebaju li se gnojiti recimo svaki mjesec?!smile190
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 22:57
Ta instalacija cijevi sa rupicama je ispravna tako se dovodi prozračivanje u zemlju i vjerojatno održava zdravlje sadnica.

-------

Imate sporotpuštajuće gnojivo koje se stavlja možda samo jednom u sezoni, od njega su moje jagode poludile. Umješajte kod sađenja u zemlju i malo briketa stajnjaka (koji su vam dostupni).

-------

Ako ne želite neopitroid po zemlji i jagodama, zalijte jagode sa čajem origana ili lovora ( lovor se mora dugo kuhati ). Valjda mravima smetaju jaki mirisi.

Drugo papar i cimet pospite po zemlji.

Ako su vam jagode u posudi odignite posudu na nešto ( cigle) i oko cigle kontakte poprašite sa neopitroidom i imat ćete riješen problem.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:18
Hvala Smrcko, na žalost nisam ranije uspjela pogledati post pa moram čekati idući vikend. Pokušat ću s tvojim savjetom. U međuvremenu danas sam špricala s koprivom namočenom 15-tak sati, nerazrjeđenom. Čekam petak da vidim ima li efekta.Wink
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:23
Hvala na savjetima. Uši sam pošpricala s nečim prirodnim što su mi dali u poljoprivrednoj apoteci a mrave više ne vidim otkad sam digla jagode na povišeno.
Evo i mog prvog uroda.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.