Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gardenia - Gardenia jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gardenia - Gardenia jasminoides

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 11:10
Moja mama ima gardeniju posađenu u vrtu već nekoliko godina, nije uginula, ali ni ne izgleda baš najbolje, lani nije cvjetala. Htjela bi ju spasiti od propadanja i "spasiti" i prenijeti kod sebe. 
Ima li smisla cijelu biljku presaditi ili da je probam razmnožiti reznicama?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:09
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Moja mama ima gardeniju posađenu u vrtu već nekoliko godina, nije uginula, ali ni ne izgleda baš najbolje, lani nije cvjetala. Htjela bi ju spasiti od propadanja i "spasiti" i prenijeti kod sebe. 
Ima li smisla cijelu biljku presaditi ili da je probam razmnožiti reznicama?
 
OTOK,gardeniju možeš razmnožiti reznicom ali joj moraš obezbjediti određene uvjete-da joj je toplo i da ima vlažnosti.Mada možeš je i čitavu presaditi.Cvjetanje potičeš tako što joj uključiš željezo.Sa željezom dobije tamniju boju lista i potičeš je da cvjeta.Ako nema pupova na biljci možeš i folijarno da pršćeš sa željezom.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:45
Hvala jasminaaa
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 18:30
pitanje.. ja sam je dobila prije mjesec dana, puuuna je pupova, a drzim je kod balkonskih vrata koja cesto otvaram, ali tamo mi je najsvjetlije mjesto. takodjer tu drzim i sve ostale biljke kojima sam malo zastitila gardeniju. dal joj jako smetaju ta luftanja? i par listica mi je pozutilo, je to normalno? ne bi htjela da se dalje siri. znam da nijednoj biljci ne pase temp promjena, ali nisu mi se dosad bunile.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:03
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

pitanje.. ja sam je dobila prije mjesec dana, puuuna je pupova, a drzim je kod balkonskih vrata koja cesto otvaram, ali tamo mi je najsvjetlije mjesto. takodjer tu drzim i sve ostale biljke kojima sam malo zastitila gardeniju. dal joj jako smetaju ta luftanja? i par listica mi je pozutilo, je to normalno? ne bi htjela da se dalje siri. znam da nijednoj biljci ne pase temp promjena, ali nisu mi se dosad bunile.



Uh,gardenija ti je jedna jako zahtijevna i osjetljiva biljka.Teško kome uspije da je održi duže od jedne sezone..Ja sam ih izgubila par,najduže mi bila prva,koja je kod mene bila par godina.Prvo dobije žutilo lista,pa krene opadanje cvijetova,pupova,pa zeleni listova..Moja ko zna koja po redu,opet odlazi od mene.Ni jedan pup nije otvorila a puna ih je bila,pola ih otpalo,neki su još na granama,ali list opao....Mislim da ovog puta definitivno odustajem od njeConfused
Savjet pod hitno je skloni sa prupuha,svaki dan je orošavaj,ne po cvijetu i pupu,obezbjedi joj kišnicu,jer ne voli ovu vodu koja puna hlora.godi joj kišnica,i kisela zemlja.Prihrana s vremena na vrijeme i željezo...I opet sretno...Teška biljkaConfused
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 18:18
i nisam bas najsretnija s odgovorom, ali kaj sad :)(( tuzna sam. ali ipak se nadam da bude opstala makar ne otvarala prozor i svi pomrli od zagusljivosti HIHI :))
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 02:03
Čitam raspravu o gardeniji.Ja imam jednu već nekoliko godina.Uvijek je vani skupa sa mojim kamelijama.Svake godine cvijeta a cvijetovi divno mirišu.Slikati ću je kad procvjeta i staviti slike na ovu temu.smile162
sutra je novi dan
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 10:15
I ja sam imala jednu,svoju prvu gardeniju,koja je kod mene bila godinama,bez pretjeranje njege je zivjela dugo i cvijetala predivno..I onda kada sam joj počela davati njegu,kakvu zaslžuje,po savjetima od forumaša,ona mi riknula.A bila je uz sami radijator,na prozoru,nikad je prehranila nisam,i od kada sam saznala da ne vole toplo i suh zrak,ja je prebacim od radijatora,i krenem da joj pružam pažnju ona rikne,i svaka sledeća za njom......
Jago stavi sliku svoje da  se tješim,gledajući tvoju gardenijicu...Ja sam odustala od nje.....
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:00
moja je sva u pupu vec mjesecima i nikako da se ptvore, je to normalno? zapravo pisem jer sam vas htjela pitati dal bi u ovom stadiju kad je puna pupova bilo pametno da je presadjujem. nekako mislim da bi mi bila zahvalna na tome. sta vi mislite?
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:35
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

moja je sva u pupu vec mjesecima i nikako da se ptvore, je to normalno? zapravo pisem jer sam vas htjela pitati dal bi u ovom stadiju kad je puna pupova bilo pametno da je presadjujem. nekako mislim da bi mi bila zahvalna na tome. sta vi mislite?
 
Ja je ne bi presađivala jedino ako joj je baš tijesno u toj saksiji u kojoj je sada.Probaj joj ubaciti i malo željeza u prihranu da bi potakla cvjetanje Smile
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 19:10
hvala na savjetu, mislim da je ipak necu presadjivati. LP
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 22:42
Moja gardenija još nije procvjetala,ima dosta pupova ali još su mali.Kad procvjeta biti će slika,šteta da se ne može osjetiti miris jer je božanstven..
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 03:40
Evo pupova moje gardenije.Za cca 2 tjedna biti će i cvijetova....
sutra je novi dan
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 14:06
koja predivna gardenia, eto dokaz šta radi dobra klima u kombinaciji s njegom
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 14:37
sta da ja radim svojoj koja nikak da pusti cvijet?? puna je pupova.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 01:12
Vida7 budi strpljiva procvjetati će ti,zašto nebi.Njima treba duže da krenu .Kada ti se malo pup zabijeli znači da će brzo procvjetati.Moraš dočekati taj cvijet jer miris jesmile227.
Lana2,očito da je naša klima zakon,ali kad zapeče sunce nije dobro za biljke osim nekoliko izuzetaka.Moja njega nije naročita ali očito je to dovoljno,uz obilje ljubavi....smile99
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 00:41
Javljam se opet na ovoj temi,moja gardenija spremna je za cvjetanje.Evo je pune pupoljaka...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 00:45
Evo i pupoljka u gro planu koji će se možda već sutra otvoriti.....
sutra je novi dan
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 08:06
kako je predivna! U baumaxu ih ima po 40kn na sniženju nisu baš prva klasa ali nisu ni preloše možda je čak kupim, ove godine samo skupljam mirisne biljke a kod tebe će biti mirisa kakav ne mogu ni zamisliti
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 01:29
Hana kupi si gardeniju na popustu,vrijedi je imati jer je stvarno preljepa biljka.Imam je nekoliko godina,uvijek mi je vani,a kad krene cvjetati divota od cvijeta i mirisa....Kao što sam pretpostavila prvi se je cvijet danas otvorio....
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.