Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gardenia - Gardenia jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gardenia - Gardenia jasminoides

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
GARIFUL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GARIFUL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 20:03

Onakve ljepotice nije teško zapaziti. Kad sam ih vidio prije petnaestak dana bilo je puno pupova i nekoliko krupnih cvjetova na svakom grmu. Ove tvoje lijepo rastu, pokušaj s jednom na sunce, ali iz vlastita iskustva  nisam optimist. Spali ih kao let-lampom. Svakako ću pokušati nabaviti one o kojima govori nbjelovu.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
GARIFUL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GARIFUL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 14:34
Pozdrav nbjelovu.

Možeš li mi, molim te ,u nekoliko riječi reći  nešto o tim gardenijama koje spominješ po parkovima i dvorištima . Interesira ma kako i koliko cvjetaju , ima li ih da su u dobrom stanju i da li , ukoliko ih se posadi u kiselo tlo, dobro prihtanjuje i dodaje željeza, obilnije cvjetaju i zdravo izgledaju.

P.S. Puno sreće sa hibiskusima , ono što sam vidio je prekrasnoClap

Srdačan pozdrav
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 20:52
cvjetala je početkom srpnja, a sad formira pupove
 
 
 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:03
Gariful, uz dobru odgovarajucu zemlju i redovitu prihranu, mogu izgledati dobro, tj. list ce biti zelen. Kad se ja oko moje potrudim, i ona pozeleni, ali ja namam vremena da oko nje titram bas koliko bi ona htjela.
 Ove "vrtne" cvatu dosta dobro, to znaci cvatu obilno jedan period kasnog proljeca-ranog ljeta, pa onda pauziraju, pa opet cvatu, jesenska cvatnja je isto tako obilna. Cvijet ne traje bas dugo, nekoliko dana, ali kako ne procvatu svi pupoljci istovremeno, to se cvatnja oduzi po mjesec dana, a nakon toga jos par tjedana oni zaostali pupoljci...otprilike tako.
List nije ovako velik kao kod ovih iz cvjecare, nego manji, a grmovi mogu biti i metar i pol siroki i visoki.


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:38
nbjelovu....jde stavi koju slikicu da ju vidimo
 
Ja sam ovu kupila na proljetnom sajmu (od nekih ženskica iz Jastrebarskog. Sadnica je bila - blago reći u lošem stanju, malecka i s pola korjena izvan zemlje. Listovi puni kloroze, ali bila j jeftina i rekoh idem probati, jer je , navodno iz domaćeg uzgoja, a moš' mislitLOL.
 
Presadila sam ju, i evo mislim da je utrostručila visinu i širinu.  Cvjetala je od 1.7. - jedan cvjetić, a sad ima nove pupoljke
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 17:29
Moon, ova tvoja zapravo izgleda vise kao ta domaca o kojoj ja govorim, nego kao ona iz cvjecare.
Ponavljam, ja nisam sigurna da su to dvije vrste, ali cini se kao da jesu. Ja sam reznicu uzela od susjede koja je ima u dvoristu vec puno godina i ne sjeca se odakle joj je dosla...a onu cvjecarsku nikad nisam imala, tako da je tesko reci.

ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
GARIFUL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GARIFUL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 11:28
Thanx nbjelovu, majstor si.  Nabavio sam tu vrtnu iako je bila klorotična , dodao željeza, kiselu zemlju i gnojivo za nju pa je počela puštati nove listove i pupove  Tongue iako je posađena na južni balkon (taj mi je jedini) na pravom zvizdanu.
Sad sam u iščekivanju cvjetova.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 15:41
Gariful, super, javljaj kako napreduje.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 20:22

Moja gardenija je od danas u vrtu - presadila sam ju pa ćemo vidjeti kako će joj biti - iskopala rupu , napunila "kiselom" zemljom i prebacila gardeniju iz cvijetnjaka u vrt. Kad sam ju izvadila pogledala sam korijen koji se jako lijepo razrastao i , taman za presađivanje. Povezala sam joj glavnu i neke bočne grane za potporanj, jer dočazi vrijeme kiša, a ona još nije tako čvrsta, nadam se da će to pomoći ljepšoj formi grmića Big%20smile

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 23:17

Danas sam ju poslikala

 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 11:35
ooo, Moon baš ti je slatka. I ja sam prije par godina imala jednu divnu... uspjela sam ju održati 3 godine i onda mi je jedno ljeto dok me nije bilo odapela nažalost.

E pa danas ja tako lijepo šetkam po placu... i jedna divna me lijepo ugleda, i fino me zamoli da ju kupim LOL, pa naravno da nisam odbila.

sliknem ju da se pridruži vašim ljepoticama..
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 13:32
evo je s ovom sam se počastila...





časno obećajem, biti ću joj dobra mama LOL, ali samo ako bude poslušna
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 20:28
belice...divno bujno izgleda, a ima i pupoljak.
Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:50
Prekrasna damicaThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 00:13
Danas izgleda ovako
 
 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 10:25
moon misliš da će preživiti zimu vani ?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 19:01
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

moon misliš da će preživiti zimu vani ?
 
aralija....mislim da hoće, evo i zašto (citiram jagodu)
 
QUOTE=jagoda]

Nisam dugo bila na ovoj temi, a gardeniju volim pa se zato i javljam...Imam dojam da previše mazite vaše gardenije....Moja je uvijek na istom mjestu i ljeti i zimi, a to je vani na sjevernoj strani kuće uz moje kamelije.Cvjeta već od proljeća i još ima nekoliko pupova...Kad je lani ostala živa po onoj zimi nadam se da će i dalje živjeti i cvjetati...Što se tiče nadohrane ni u tome ne pretjerujem, nekoliko puta godišnje nju i kamelije nadohranim sa tekućim gnojivom za acidofilne biljke....Želim vam da kao i moja raste i cvjeta dugo godina....smile64

[/QUOTE]
 
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 11:16
Cijelu zimu smo se borile, baš me je namučila, ali nekako smo uspjele naći zajednički jezik (nadam se).
Zimovala je na hladnom.

Novi pupovi
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 11:28
još jedna slikica iz drugog kuta

Čudo su te Gardenie. Stvarno biljka s kojom se čovijek može zakrviti. Baz obzira na sve naše muke tokom jeseni i zime nisam odustala od nje, ali sam ju doslovno zaboravila. Viđala me je 1x na tjedan (ako i tada)


još je uvijek u zimovalištu.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:22
MermaidDreamer ..bravo za uspjeh, krasno izgleda
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.