Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - da li znate...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


da li znate...

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: da li znate...
    Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 21:14
zna li netko koji je ovo cvijet?
 
a za ovoga sam zaboravila ime iako ga imam već dugo :(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 21:20
Za prvo znam samo da je prekrasno i da bi ga i ja,a drugo su ivančice.E sad kak se to još zove,ne znam,al kod nas se zovu ivančice
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 08:26
Hvala Shasha....a ovo ljubicasto nemam pojma sta je ali slazem se da je prelijepo. 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 11:02
joj hvala vam
za ovo prvo zaista ne znam. dala mi ga moja bovša stanodavka davno davno kad sam tek došla na faks
ove stabljike sa cvijetom se otkinu svako nekoliko i ostave osušiti (s tim što ne mijenjaju boju pa se mogu držati u vazi sve do proljeća).
Na proljeće se izmanjaju te kuglice u zemlju i kad narastu cca 5 cm mogu se rasaditi svaki u svoju posudu ili u vrtu. Znam samo da nikako ne mogu uspjeti ako ih se sije direktno u vrt već prvo mora u neku posudu pa poslije presaditi
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:32
imam još jedno pitanje...
zna li netko pravi naziv ove ljepotice?
mi je zovemo kraljica noći (rijetko cvjeta i to samo jednu noć i ima prekrasni bijeli cvijet)
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:33
naravno ovoj mojoj treba veća posuda, ali to ću na proljeće jer raste samo tako pa da joj dam 3x veću odmah bi se razgranala
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 07:56
Ove bijele kod nas zovu margarete. Predivne su u buketima u kombinaciji s gipsofilom.

Ažurirao lana2 - 29 Kolovoz 2007 u 07:56
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 13:51
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

imam još jedno pitanje...
zna li netko pravi naziv ove ljepotice?
mi je zovemo kraljica noći (rijetko cvjeta i to samo jednu noć i ima prekrasni bijeli cvijet)
 
Selenicereus grandiflorus je kraljica noći, ali ovo tvoje je predpostavljam neki hibrid Epiphylluma. Ovisi o tome kako točno izgleda cvijet kad procvate!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 18:26
hvala puno
htjela sam po pravom imenu potražiti malo više o njenom održavanju i razmnožavanju
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 19:13
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

hvala puno
htjela sam po pravom imenu potražiti malo više o njenom održavanju i razmnožavanju
Što se tiče razmnožavanja: odrežeš komad, pustiš da se rez sasuši, cca 1-2 dana, posadiš u mješavinu za kaktuse i samo povremeno zalij. Kad pusti korijenje presadi u bogatiju zemlju obzirom da se ovdje radi o šumskim kaktusima, ne pretjeruj sa zalijevanjem ali zalij češće nego bi npr. neki drugi kaktus. Zimi malo hladnije mjesto za mirovanje kako bi te na proljeće mogao obradovati cvijetom. Toliko Wink
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 12:23
A kako se zove ovaj grmic? Cijelo ljeto cvjeta i listovi su mi bili potpuno zeleni...sa pocetkom jeseni primjetila sam da su i listovi dobili ovu lijepu boju. Zna netko mozda nesto o ovoj biljcici?




Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 12:29
I ovo:?


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 17:15
Ne bih se baš  htjela previše zalijetati, ali biljka na 1. i 2. slici mi liči na Spiraeu bumaldu, domači naziv joj je Suručica.
Biljku s 3. fotke ne mogu identificirati.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 20:51
Imam i ja jedno pitanje iako odgovor na gornje ne znam .
Kako se ovo zove

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 21:13
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 21:56
TeaK, ne znam ni ja odgovor za tvoju biljcicu, samo znam da je prekrasna...ako saznas kako se zove, napisi nam.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 22:04
TeaK ovo je zebrina srodnica poznate vrste Tradescantia.Lako se uzgaja naročito u biljnim koritima, koristi se kao pokrovna biljka u staklenicima.
Ne voli prozorsku dasku ispod koje stoji radijator ( ako se diže topli zrak).

Ovo je inače Zebrina pendula na listovima ima dvije široke srebrkaste pruge.

Zebrinu razmnožavamo reznicama.smile94


Ažurirao Donata - 03 Listopad 2007 u 22:06
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 22:05
Teak uzgaja Sobni puzavac, Tradescantiu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 22:05
Hvala Donata. 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 22:10
Aurora dosta je teško odgonetnuti koja je ovo biljka...jer je već u jesenjoj fazi...pa joj je i list...već povinut i skvrčen....smile48 u svakom slučaju je listopadan grmić...Bojim se da ćeš trebati pričekati proljeće da vidimo pravi oblik lista...  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,346 sekundi.