Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jakovnica, Jurnica - Polemonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jakovnica, Jurnica - Polemonium

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jakovnica, Jurnica - Polemonium
    Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 14:36
dobila sam sjeme ovog cvijeća ali na hr. internet stranicama ne mogu ništa da pronađem o njemu osim da je trajnica
 

evo slika i članak sa wikipedie:

 

 


 

ima li ga netko pa da napiše svoja iskustva s njim [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:29
imam ga ja.Raste i na suncu i u sjeni i cvate do zime. Grmići su prezimili bez problema i krasna je biljka. Kasnije ti stavim slike sadašnjeg stanja
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:32
super hana...znači nije zahtjevan...takve biljkice su mi najdraže Big%20smile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:38
nije zahtjevan uopće i ima veliku klijavost.... evo idem poslikati pa odmah stavim slike
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:44






evo ovak izgledaju grmići danas
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:49
hvala ti za slike Thumbs%20Up
baš ima zgodne listiće Smile nikla su mi tek dva posijana u posudicu al nadam se da će još poneki nikniti
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:51
bude ti sigurno niknuo, ima ih i bijelih i ružičastih ali plavi mi je najljepši
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 17:53
mislim da bi se meni i bijeli svidio.....jako volim bijelo cvijeće Smile
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 18:39
moj polemonium ima tamne,ljubicastozelene listove,cveta plavo
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 23:22
Sve se meni čini da je ovo moja zagonetna biljka koju iščekujem da procvate...dobila sam par sjemenčica ovo proljeće i opet pozabila kaj sam kamo sijala i sadilaLOL E sad jedva čekam jer sam primjetila pupoljke Big%20smile
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 14:49
Za Polemonium bi dodala da se hrvatski zove jurnica i jakovnica (engl. Jakob's Ladder).
Teže će uspijevati na jako sunčanim i suhim položajima jer joj je inače stanište u šumama i šumarcima sj. amerike, srednje i istočne europe pa joj odgovara kiselije, uvijek malo vlažno (ali ne i mokro) tlo.
Zimzelena, iizdržljiva biljka. Ljeti i u većoj sjeni lišće joj je svjetlije, a ako je više izložena suncu i u zimi lišće postaje tamnije - zeleno brončano crvenkasto.
Ima ih tridesetak vrsta (npr.: Caeruleum, Reptans, Yezoense...), većinom su trajnice.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 00:14
Baš je zanimljiva i nezahtjevna. Hvala na vašim postovimaSmile
Rijeka

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 06:58
divan, konačno ga i ja imam Heart



belica,zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 08:50
Aaaaa, to je to ! Vidjela sam na face-u slikicu al nisam prepoznala, jer moj ima skroz drugačije cvjetove, ali i listove !  Imam jednu malecku....
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:09

Belica, prekrasan je.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 05:54
Free, da ima i niskih.
Sad kad se skroz rascvao, je prekrasan, tako se lijepo plavi u gredici... a ja volim plavo cvijeće
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 15:03
belice stvarno je prelijep smile71
prije par godina sam ga sijala, uspio mi je samo jedan, ali drugačijeg lišća i mani rastom
nedavno sam ga premjestila na sunčaniji položaj... vidjeti ćemo kako će preživjeti ljeto
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 15:27
Belice, krasan plavi cvijetak.

Sad znam ime i moje malecke biljke koju sam smjestila u sjenoviti dio kojeg lagano kasno poslijepodne počasti i koja zraka sunca na zalazu. Zaboravila sam joj ime no evo sad ponovo znam. Prošle jeseni je posađena i nije još cvjetala. Nema listove kao belicina nego kao hanina.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 16:13
Pored Polemoniuma s zelenim listovima od nedavno imam i ovaj Polemonium caeruleum "Bressingham Purple ".




Jako lijepa i zahvalna biljka.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 07:02
a ja onaj gore više nemam... ostao u starom vrtu... ali zato od jučer imam novi Smile


belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.