Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže i lavanda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže i lavanda

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže i lavanda
    Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 09:54
Imam neke grmolike ruže uz ogradu i sad bi ja tu posadila lavandu.Naime,ništa neće rasti na to dijelu osim ruža.Nisu ni one u najboljem izdanju tu,no barem nešto raste.E sad,ja bi tu posadila lavandu,jer njoj ne treba ništa posebno.mislila sam te ruže izvaditi no sad se premišljam.Ako lavanda nebi smetala ružama,i obratno(naravno kad se to razraste)ja bi ruže ostavila.Kakva su vaša iskustva,hoće li jedno drugo gušiti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 09:59
nemam posađenu takvu kombinjaciju ali je često vidim na slikama sa net-a pa vjerujem da se mogu složiti  Smile
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 19:31
Hvala IrisThumbs%20Up,ma probat ću,ako se nebudu slagali,budem ih razdvojilaBig%20smile
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 21:48
Pošto se i jedno i drugo može šišati, ne vidim razloga da ne budu skupa. Ako malo i zasmetaju, samo nožice u ruke i makneš višak. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 22:17
Hvala Cvita,ma nekako sam to ja tako i zamišljala,no bolje da pitam prije nego krenem sa sadnjomWink
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 22:24
Samo nemoj puno zalivati, jer ni ruže ni lavanda ne trpe previše vode.
Čak mi je negdje u podsvijesti ostalo da sam pročitala kako su te začinske i aromatične biljke, kao lavanda i ružmarin, dobre jer nema napasnika na drugom bilju u njihovoj blizini.  
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 22:45
Cvita,to znam.Baš bi zato i lavandu tu stavila jer njoj ne treba vode a i lijepo raste u tlu gdje je više kamenja nego zemlje(ko kod mene uz ogradu)
Za napasti ne znam previše no kad lavanda dođe,javim kako se ruže budu ponašaleSmile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 09:20
U novom broju časopisa Moj lijepi vrt piša da je poželjno i ljepše da su ruže u društvu s nekim trajnicama, a među prvima za kombinaciju su lavanada i clematis.
život je more
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:01
...i ja sam u časopisima našla kombinacije - naprijed lavanda, iza ruže....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:51
Nije neka slika niti ambijent, ovo je kod mene slikano prije par godina.
Vidi se kako izgleda kombinacija ruže i lavande. Šteta što nije lavanda u punom cvatu.
Žile ruže su možda 15 cm udaljene od sredine lavande. Rastu bez problema oboje!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 20:54
Ma i slika i ambijent su super. Tako je lijepo i veselo. 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 10:29
Sada je ipak malo ljepše.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
BJELOVAR2005 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 171
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BJELOVAR2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 21:57
curke....imam tri lavande...u teglama...muz mi ih kupio prosle godine za osmi mart..jer sam si ih tako jako htjela.....nasao je samo male u Pevecu i kupio tri...presalida sam ih proslo ljeto i sad su u velikim teglama, prosle godine su cvale i tako su se krasno rasirile....preko zime sam ih unesla u podrum i jedna mi se susi...sto bi moglo biti...help...obozavam ih!!!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 15:20
kod mene se hoće zajedno ruža i lavanda... možda je lanavda pomogla ovom grmu obraniti se od nekih griclaklica koje su napala druga dva žuta grma.... ipak je lanandin kao neki insekticid.... Tongue




Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 15:28
ponukana shashinim pitanjem i ja sam tri ruže ubacila iza lavande i ružmarina Smile baš lijepo izgledaju skupa
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 09:42
...tako  je....definitivno sam odlučila uz ruže ( koje odlično uspjevaju na otoku ) saditi grmlje zimzeleno, naročito lavandu, kadulju, možda santolin ( hoya, imaš li tu kombinaciju ?)...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.