Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - maslacak7-moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


maslacak7-moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 66>
Korisnik
Poruka
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 13:53
hej draga baš mi je drago vidjeti da ti biljkice lijepo napreduju..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 18:08
smrcko,Lora,stefkaja dobro mi dosle i hvala na lijepim rijecimasmile79
a napreduju biljkice,danas sam posadila tj posijala neke sjemenkice nisam mogla izdrzati...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 22:07
Maslačak nije me dugo bilo kod tebe pa sam se morala vraćati dosta unazad i vidjela sam da si slikala kod susjeda suncokrete trajnice. Ako ih nisi več posadila u svoj vrt moj savjet ti je da ih ostaviš kod susjeda, naime osim što su jako invazivni i brzo se šire, obožavaju ih krtice. Ja sam si isto zbog lijepoga cvijeta donijela korijenčiće od susjeda i nisam se nikako mogla riješiti krtice. Godinama sam čupala korjene iz vrta i bacala i taman kada sam se se skoro riješila, u jesen mi Silvek poslala paket i u njemu suncokreti i opet se krtice naselile u vrt. Znači ili ostavi kod susjeda ili negdje uz kraj vrta, ali napravi im nekakvu branu da se ne mogu jako širiti. I meni je biljka lijepa, lijepi cvjetići, ali gadovi ih nanjuše......
Slike zimske idile kod tebe su mi prekrasne, ona zaleđena ruža je smile120. I da, ispadoše mi oči skoro kada sam vidjela koliko ti je niklo kokotića...... to su trajnice ili ljetni  jednogodišnji kokotić?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 22:45
kat.rea to je plavi zvoncic i vjeruj imam to sve od jedne biljkice...tak da znas koliko se prosipaklo vjetrom..jednogodisnja je biljkica al posto se dosta sipa recimo da ga imas svaku godinu..
hvala za pohvale na slikicama,sve slikam mobom pa bas i nisu slike nesto al trudim se...
a one suncokrete od susjeda nisam presadila jer nemam iskreno gdje s njima tak velikima...al hvala ti na savjetu,sad znam da i necu vec cu ja uzivat umjesto susjeda u njima
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:13
konačno i u mom vrtu nešto novo...malo se proljeće požurilo...


obožavam ovaj cvijetić,tak je krhki..



moja čičoka je bila jako rodna..ovo je sve od 2 komadića...

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:16
mini lukovice tigrastog ljiljana tjeraju...


ja ih nemam u vrtu al su u kampu gdje se šetam predivne pa sam ih morala staviti...


moje friško posijane sjemenkice u svojim posudicama,hvala na ideji...



Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:19

ovo je jedan od jako rijetkih dana jer nas zaljeva kiša pa sam uživala u šetnji između radova ...pa za kraj šaljem pozdrav s mora ...
danas kiša pada kao luda...


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:21
vodim bitku sa voluharicama ili tko zna...pojeli mi lukovice tulipana i onda sam danas prije velikog pljuska vadila lukovice van i stavljala u pvc posudice  pa u zemlju da mi ne pojedu baš sve..ostale su mi samo žute...posudice su naravno izbusene da korijenej moze tjerati...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:48
Maslačak , hoćeš li imati i jedan korjenčić čičoke viška?Smile Nisam to nigdje vidjela za kupiti.

I ja vodim borbu sa voluharicamate, pokušala bi s tim ih izvuć u stranu di bi mi manje smetale.

Ja sam postavljala otrovne mamce po cvjetnjaku , u povrtnjak nisam jer je ipak otrov. Prekopavajuć i čisteć teren u zemlji smo nalazili mnoštvo legla. Iz kompostera su mi voluharice frcale kao varnice, živa sam se isprepadala.Confused

Ovu godinu sam stavljala biljke u mreže i posude od kivija, ali sad kad vidim kod tebe da im je to poslastica sve manje nade imam da će išta biti nepojedeno.

Baš su proklete životinjeAngry. Stabljiku jagode su mi kompletno uvukle u zemlju, sad je vidiš sad je ne vidiš. Zato sam prošlu godinu zaštitila sa geo-tekstilom (rupu u koju sam sadila jagode) i nije ih popapala. Stavila sam i mrežu , te su jagode bile u pravom kavezu.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 15:50
I da pohvalim kako si lijepo upakirala posijane sjemenke i ja ću tako, super idejaClap

Slika mora su stvarno lijepeSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 18:27
imam čičoke i za prodati LOL tak da imam koliko god ti treba...
a ove voluharice mrzim ih...jedva kupim simpa tulipane i zamisli samo mi je jedan paketic spasen i to obicnih žutih...za sada,nadam se da nece u te posudice...
a to sta kažeš geo tekstil gdje si to nabavila? nisam čula za to...a morat cu nešto nabaviti..nisam primjetila da ih baš imam,doduse lani su mi pojele suncokret,samo su ih povukle unutra...Angry
a ovo za sjemenke sam vidjela tu kod nekoga al neznam od koga i za sad ispada kao dobra ideja...
hvala ti na pohvalama...smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 19:13
Super slikice maslačak - baš si mi popravila raspoloženje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 20:06
hvala Triša...drago mi je da sam te raspoložila...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 22:35
i mene si oraspolozila
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 23:36


Samo reci cijenu i šaljiWink
Geotekstil sam nekad kupovala u Pevecu, a mora biti i u drugim centrima. Dupli metar je tada bio 4-5 kn
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 00:14
maslacak7, kako se one gore agave razmnožavaju. Jel ima neki cvijet, sjeme, pelcer.
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 15:09
smrcko ma kava cijenasmile232..pa ne prodajem..to se samo tako kaže...
reci koliko trebaš i šaljem ti...ne pričaj glupostismile78

gioiaa drago mi je da sam te oraspoložila...malo veselja u ove tmurne daneWink

sasafran ja ti neznam dal se te agave razmnožavaju sjemenom,ja obicno izvadim mladicu..ako trebas samo javiWink


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 15:17
danas sam evo provela u nekoj maloj sadnji i moram reci da sam zbrojila svoje gubitke i nazalost imam ih dosta...od svega sta sam imala pola je skoro propalao...oprostite sto nisam zapamtila imena i tko mi je tocno sve poslao  al evo cega sve nemam visesmile43




ukrasne koprive sve.... da ne nabrajam....

Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2010 u 01:00
Pa ak nisi još poslala piasmce, uvali u njega jednu malu agavicu.
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2010 u 08:44
Ova prva lila je možda ahimenes, vjerujem da će ga biti kod mene, pa ćemo se već dogovoriti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.