Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Salomon - "muke" jedne početnice :O)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Salomon - "muke" jedne početnice :O)

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Salomon - "muke" jedne početnice :O)
    Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 14:37

Pa, vrijeme je da se i ja pridružim ovoj dnevnik - temi. Stiglo nam proljeće a s njime i razno razni radovi.smile57

Nažalost, nemam vrt, ali imam veliku terasu i poprilično prostora u kući. Prošle godine, kad sam se tek doselila, sam sadila sve što mi se svidjelo, i naravno, kao što to inače biva, puno toga mi nije uspijelo. Sad kad sam se malo bolje upoznala sa prostorom imam detaljan plan kako da održim terasu u cvijetu od sad pa bar do Božića (e, jesam ambiciozna LOL).
Da nebiste mislili da sam preko noći doživjela prosvjetljenje, moram priznat da mi svakodnevno svojim savjetima pomaže Korijenko (ja njoj recepte od žitarica, ona meni savjete  za rožice), a od izuzetne pomoći ste mi i vi sa vašim dnevnicima, komentarima i slikama.
 
Za početak, jučer smo ja i Korijenko, u stilu crtića "A je to" iskopale (tj. iskrampale) iz velike kamene vaze 16-godišnju Hortenziju, koja je postala pre velika za vazu, pa će ju Korijenko stavit u njen vrt. Umjesto nje, ću zasadit Skimiu japonicu, koju je Korijenko "iznjuškala" u lokalnoj sjemenari. Naravno, prije sađenja, moram izbacit svu zemlju van, dobro oprat vazu i pofarbat ju. Nadam se da ću bar nešto od toga stić napravit danas nakon posla.
 
Danas nemam nikakvih slika, ali ovaj tjedan ću nešto "iskemijat". Malo je kompliciranije jer mi je "umro" blic na fotoaparatu, pa moram čekat idealne uvjete za slikanje.
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:43
Vas dvije,kad udružite snage ne samo da će do Božića biti terasa u cvatu nego neće ni prekida bitiThumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:51
Baš se veselim tvojoj novoj temi i znam da će rožice uspjeti, a lijepo je imati tako mladu "tetu", koja se u sve kuži.
Za vas obje smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:56
Baš sam i ja sa Vilavitom dogovarala plan za njen grunt!!! LOL
Sad si me na to podsjetila!

Samo naprijed cure!!! smile78
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 22:04
Jedva čekam slikice
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 22:20
Radujem se vašim budućim divotamaSmile, jedva ćekam slikiceSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 08:46
Salomom pratim te....
Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 08:52

Ja najavila radove u velikom stilu, odskakutala sva sretna kući a kad ono....MM mi nije kupio ništa od alata koji sam mu naručila...Confused ali je zato skuhao ručak..Smile Jojoj..vidim ja da od farbanja vaza, i sađenja skimije neće bit niš do  vikenda...c c c ...

Hvala vam na dobrodošlici i naravno da očekujem i poneki savjet od vas..hehe Hug
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 09:14
E to sam čekala, da moja netjaka otvori svoj dnevnik. Nedjeljna misija "hortenzija" počela je u velikom stilu uz male grabljice i lopatice kojima smo nas dvije elegantno iskopavale zemlju oko nje i tako iskopale samo površinski sloj zemlje. Ustanovile da od toga neće biti ništa, uhvatile se krampa i uz pomoć Salomonovog M u stilu "a je to" jedva je iskopali. Slike te "jadnice" vidjet ćete u mom vrtu kad ju ovih dana posadim jer je dobila lijepo zasluženo mjesto.
Planovi za terasu su super i znam da ćemo uživati u slikama koje će stavljati Salomon - vrednica je ona nema šta, imale smo mi istog učitelja, mog tatu tj. njenog nonota.
Moram joj pomagati i savjetovati je jer kad meni treba tegliti iz Brseča kamenje za kamenjar onda se zna ki će dat ruku Wink LOL
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 17:58
lijepo a sad slike, i sretno sa poslom da cvate sve u šesnaest Wink
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:39
sretno i da ti se zelje ostvare
Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:25
Evo nešto slika da se upoznate sa mojim "radnim prostorom"
 
ovo je sunčaniji dio terase i mjesto di su ljeti natrpane sve rožice u potrazi za malo sunca..
 
Na ogradi je trenutno proljetni aranžman, koji će za koji mjesec bit zamjenjen barbarožama raznih boja.
 
 
Ovaj panj/vaza je ručni rad moga očuha. Posijala sam rožice (ne mogu se sad sjetit kako se zovu: šarene izrastu već suhe), nadam se da će proklijat taman dok panju dan "final touch" tj. premažem ga sadolinom. 
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:31
 
stolni aranžman..košaru mi je poklonila susjeda..
 
 
i mračni dio terase..na dnu, ispod zida u zavjetrini su amarilisi. Čekam da još malo zgrije da ih stavim na sunce. I do zida je jasmin kojeg ću premjestit tamo di su amarilisi, da mi zakloni pogled na susjede..Wink Nadam se da će mi cvjetat i ako ga stavim u hlad. Ako netko od vas ima takav jasmin, molim za savjet..Smile
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:36
ovo je stanje u kući...Ispod police je šeflera a sa strane su nolina, zamia i pachira čije slike sam stavila na prikladne teme, a koji su mi jako, jako ugrožena vrsta..Jednosatvno su počeli odlazit, svi troje..Cry
 
 
 
 
 
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:43

terasa ima ogromni potencijal, da se tu svašta, a velika je ko moj vrtSmile samo naprijed.

Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:51
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 10:52
Kućna srećica mi se je nešto počela sušit..:O(((
Neke dane si golub...a neke kip...
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 13:09
i moja pachira čudno izgleda Confused

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 00:10
Sve je krasno!!!!Clap
Savjet za hladovinu:Ako postoji mogućnost da imaš tu,ispod stepenica,viseće tegle.Ako ih imaš gdje objesiti,stavi fuksije,one vole hlad i cijelo ljeto prekrasno cvatu.
Ako ne,kupi begonije,ne puzeće,sad već imaš u svim trgovinama gomolje begonija.I one vole hladovinu .
Ma vjerujem ja da ćeš ti smisliti nešto prekrasnoThumbs%20Up
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 08:40
Baš mi se sviđa tvoj entuzijazam ... hvalim te, hvalim te i odmah tražim nagradu. smile143smile143pofotkaj mi onu afričku sličicu na zidu i uz tvoju dozvolu napravila bih sebi jedno djelce....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.