Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jagode
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jagode

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 19:58
Priprema za cvat...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 20:00
Okupana kišicom...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 15:35
plodovi

ima i zrelih

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 20:55
I kod mene Smile
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 22:05
Napravila sam stalak za jagode....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 10:40
milice , ovo je 2 u 1, dekorativno i korisno! Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 12:12
Desert rose, hvala ! Ovo je bila proba a ako bude bilo dobro stavit ću malo ljepše lonce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:06
Biti će dobro, kako ne, samo će trebati zalijevati svakodnevno... bilo bi lijepo sa glinenim vazama, meni su one najljepše no u tome slučaju konstrukcija bi morala biti jaka zbog težine.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:10
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Napravila sam stalak za jagode....



Bravo, odlična ideja! Sad puževi ne mogu do njih. Clap
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 14:53
Bugica, hvala, vidjet ću kako će se to pokazati... To je za probu a i zbog zanimljive izvedbe .....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 17:37
Pa, da - treba probati, zašto ne? Izgleda super. Smile
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 21:38
samo da vam dočaram kako su krupne
                                                        
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 00:06
Imam obične vrtne jagode nisu u foliji, rastu slobodno i ima ih ove godine jako puno. Kad su krenule imale su napad puževa, ali sada su otišli...Lijepe su i krupne jedem ih svaki dan a jučer sam radila đem. Ispao je superBig smile Mogu ponuditi sadnice kad ih budem rasađivala....
sutra je novi dan
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 09:59
Enrikova nona, preslatka ti je unučica i kako lijepo uživa u jagodicama. Clap

Jagodo, super i ja volim džem od jagoda, a i moji klinci. Big smile
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 16:04
Ima tko iskustva s bijelim jagodama? Imam ih prvi put, sadila sam proljetos u bacve (zbog voluharica) a sada su se toliko razlozale da razmisljam kako da ih razmnozim...mislila sam pod bacvu staviti par posuda sa zemljom (jer je ispod trava koja se kosi) pa u njih "pohvatati" vrijeze i probati ih zakorjeniti...jel bi to islo tako? Ili bih trebala vrijeze porezati?
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 18:05
Mikica, dobro ti je tako razmnožiti jagode. Na vriježama su ti dobre samo prve 3 biljke koje se formiraju . Najbolje ti je postaviti dugoljaste posude pa ti se na svakih 20 cm formira nova sadnica i to ti je po tri u svaku posudu... Ne režeš vriježe dok nisi sigurna da su se zakorijenile.Kad vidiš da su se zakorijenile odrežeš ih od glavne biljke i svaku opet posebno....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 19:29
Hvala Milice, napravit cu tako
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2014 u 09:59
Kada sadite jagode pod foliju stavljate li navodnjavanje kap po kap?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2014 u 23:16
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Mikica, dobro ti je tako razmnožiti jagode. Na vriježama su ti dobre samo prve 3 biljke koje se formiraju . Najbolje ti je postaviti dugoljaste posude pa ti se na svakih 20 cm formira nova sadnica i to ti je po tri u svaku posudu... Ne režeš vriježe dok nisi sigurna da su se zakorijenile.Kad vidiš da su se zakorijenile odrežeš ih od glavne biljke i svaku opet posebno....
   


Kako misliš na vriježama su dobre samo prve 3 biljke?
Da li to znači da od jedne sadnice se može pustiti samo 3 vriježe da se ukorijene ili??


Meni su rekli da se mogu razmnožavati samo prvu godinu nakon sadnje jer sve ostalo što se u kasnijim godinama razmnoži iz vriježa više nije prava jagoda- plodovi su smežurani, minijaturni, teško se zacrvene... u to sam se uvjerila na svom starom nasadu u starom vrtu ( samo je par sadnica rodilo a sve ostalo je bilo samo zeleno... ).

 Jagode vole bogatu zemlju i zalijevanje, folijarnu prihranu te bilo koju drugu prihranu- naročito za vrijeme cvatnje i stvaranja ploda.
Po mogučnosti zalijevanje kap po kap, ne vole biti suhe.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 07:27
Vole zalijevanje i , kao i svo ostalo bilje i cvijeće, malo pažnje. smile127 A nagrada - sočni plodovi. Čim se zalijevanje smanji, imaš sitnije plodove. Za svoje nemam zalijevanje kap po kap, ali sam zato vrlo često jurila s kantom vode simo tamo, pa tako višekratno, dok ih nisam sve zalila. Big smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.