Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 82>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2017 u 08:40
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Rajski vrtovi, čestitam ti na uspješno uzgojenim ljepoticama!
Kako su ti krasno narasle :-)
Prvu s lijeva prepoznajem, bijela je duplog sitnijeg cvjetića, prekrasna.. Ostale ćemo vidjeti. Kad odcvjetaju rasadi ih, imaš u svakoj posudi po dvije tri odrasle biljke, biće pun prozor ljubičica.
Drago mi je zbog tebe, znam kakav je osjećaj othraniti biljku svojom rukom :-)

Hvala ti.
Moja sreća je tim veća jer sam imala nekakvu averziju prema sobnim biljkama. Znaš ono, sve bude dobro dok ne dođe zima, a onda propast. Ili ih prezalijem, ili im je pretoplo i stalno nešto.
Ma da, svašta se tu naguralo, i na proljeće slijedi rasađivanje.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2017 u 20:56
Aurelia, moram da primijetim da je tvoja "udomljena" oformila kod tebe daleko ljepši i raskošniji cvat, nego kad je kupljena.
I ta druga je prelijepa :)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2017 u 20:48
Rajski vrtovi, čestitam ti na uspješno uzgojenim ljepoticama!
Kako su ti krasno narasle :-)
Prvu s lijeva prepoznajem, bijela je duplog sitnijeg cvjetića, prekrasna.. Ostale ćemo vidjeti. Kad odcvjetaju rasadi ih, imaš u svakoj posudi po dvije tri odrasle biljke, biće pun prozor ljubičica.
Drago mi je zbog tebe, znam kakav je osjećaj othraniti biljku svojom rukom :-)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 14:06
Predivne su i ovako bez cvijeta...nadam se da ćeš nas počastiti sličkama kad procvjetaju
     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 13:47
Ma super, hvala ti. Imam 3 tamnijeg lista, 2 svjetlijeg i 1 cik-cak. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 12:33
tim će iznenađenje biti veće Big smile 
iako kod mene su sve s tamnijim lišćem tamne boje, a svijetlo lišće većinom bijele ili s nekim primjesama. Kako god bilo, krasnog su lišća, vidi se da su zdrave i jedre, i ja čekam iznenađenje
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 11:55
Godinu dana je prošlo od "zapikivanja" listića, cijelo ljeto su bile na balkonu u hladovini. Sad sam ih unijela da se malo priviknu prije sezone grijanja. Od njih 6, na dvije su se pojavili pupovi. Niti za jednu ne znam kakve je boje i jedva čekam da procvjetaju. Big smile


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2017 u 19:54
Zizza, jesi raspetljala listove?
Vjerovatno su u nekih krenule i mlade biljčice uz korijen? Tako se meni jednom desilo, neko vrijeme mi u vodi biljčica bez problema rasla a kad sam posadila list krepao.
Ako ti je to puno istih ljubičica, (zauzeće ti puno mjesta a sve iste) što se ne mijenjaš sa nekim ko ima druge boje ili te pokloniš a kupiš neku novu ljubimicu :-))
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 13:52
U stanu sam Zizza od 70 kvadrata. Imam svega i svačega od cvijeća.
Scindapsus
Zamioculcas
Krasulu, dvije vrste
Dracenu Marginata, dvije vrste
Božićni kaktus
Hoyu
Aloe veru
Dipladeniju
4 orhideje Phalaenopsis
15 saksija ljubičica.
Nekad sadim petunije i surfinije na balkonu, a dovukla neki dan s mora i pelcer vodenike.
Valjda nisam šta zaboravila :-)
Djeluje suviše cvijeća za stan, ali nije mi natrpano. Većina je na prozorskim daskama u tri sobe raspoređeno, par saksija na ormariću kod balkonca, jedino je Krasula preogromna pa je na podu.
Volim da je prohodno kad se krećem po kući, a volim i cvijeće pa se snađem nekako.
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2017 u 21:42
e K, a imaš ti iskustva i s drugim biljkama? jesi u stanu ili kući? 
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2017 u 21:40
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Ajme Zizza, šou s tobom :-D
Probaj to nekako raspetljat bez da vučeš, ili makazama capkaj jedan po jedan list tako da im ostane svakom svog korijena koliko je moguće. I posadi. Meni recimo listovi ožiljeni u vodi uvijek po sadnji u zemlju klonu i neznam da li mi je dva puta uspjelo da se listić primi u zemlju. Od tada uvijek na direkt u zemlju list posadim, zalijem i zavežem kesu na mjesec dana i ne diram. Posadi pa probaj malo dok se ne uhvate u zemlji držat pokriveno da ne gube vlagu.
Drago mi je da ti ljubice rastu, a šta im lišće ide u visinu nagore, ne leži vodoravno? One se tako "nakostriješe" kad spremaju pupoljke :-)
Ma nije to ništa.
Kod mene su samo dvije tri ljetos bile vrijedne, ostalih sedam osam su ko plastične, ni mrdac, ni lišća novog a ni cvijeta :-O
Vidjećemo hoće li im jesen prijati, tada mi živnu.

hahahah Wink ma da. budimo realni, šlampava sam. ili komotna. uglavnom i svejedno je što sam :P sve u svemu eto šou. ja sam ih i ostavila u vodi jer mi je to lišće kao bilo višak, usredotočila sam se da mi glavno presađivanje uspije, a ovo sam stavila u čašu i pustila :/...i sad mi žao ni ne pokušat :) 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2017 u 14:40
Ajme Zizza, šou s tobom :-D
Probaj to nekako raspetljat bez da vučeš, ili makazama capkaj jedan po jedan list tako da im ostane svakom svog korijena koliko je moguće. I posadi. Meni recimo listovi ožiljeni u vodi uvijek po sadnji u zemlju klonu i neznam da li mi je dva puta uspjelo da se listić primi u zemlju. Od tada uvijek na direkt u zemlju list posadim, zalijem i zavežem kesu na mjesec dana i ne diram. Posadi pa probaj malo dok se ne uhvate u zemlji držat pokriveno da ne gube vlagu.
Drago mi je da ti ljubice rastu, a šta im lišće ide u visinu nagore, ne leži vodoravno? One se tako "nakostriješe" kad spremaju pupoljke :-)
Ma nije to ništa.
Kod mene su samo dvije tri ljetos bile vrijedne, ostalih sedam osam su ko plastične, ni mrdac, ni lišća novog a ni cvijeta :-O
Vidjećemo hoće li im jesen prijati, tada mi živnu.
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2017 u 23:24
Pozdrav ekipa, 

aktivno kod mene prošlo ljeto pa me zato tek sad tu Hug..htjela bih reći da moje tri, presađene, ljubičice rastu. nijedna ne cvjeta, doduše, ali rastu..(od onolikog straha -zna kacunak- sad uviđam i stvari koje će sljedeći put biti bolje odrađene, tipa jako su im sad visoki listovi ili veliki,  kako hoćete :), ne znam jel to ok da su listovi takvi??) 

nego, također zna kaćunak i svatko tko je čitao postove :) da sam imala nešto viškova listova i da sam taj ostatak listova stavila u čašu vode i to je, po preporukama, trebalo zasaditi u roku 7 dana. one su u čaši još uvijek :/ , voda dolijevana, a korijenje zapetljano :( i onak izgleda ko buketić ljubicinih listova :/..ima kakav savjet ????Wacko kako je vama prošlo ljeto ???
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2017 u 08:24
Moja udomljena ponovo me obradovala cvijetom...



...za uzvrat je dobila društvo



     
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2017 u 11:54
Aurelia hvala :)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2017 u 01:09
Marsha, hvala...danas sam vidjela u Bauhausu (Jankomir) ljubicu kao ova moja samo bijelo sa ljubičastim (11,90 kn)
     
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 22:19
E, curke.
Ljubice su potpuno ozdravile i bujaju, ali zahvaljujući Topas fungicidu koji je isključivo protiv pepelnice. Problem riješen od jednog jedinog prskanja. Vrijedilo je dati 7 eura za bočicu tog čuda :-)
Mlijeko-voda mi je djelovalo ali na kratko, dva puta sam ih okupala tim i izgubila strpljenje :-)
Da, imala sam domaće mlijeko, ali je bilo kuvano...
Srećno svima s uzgojem :-*
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 21:01
Pozdrav, 
e hvala Kacunak na bodrenju i pomoći. Htjela bih reći ovo za mlijeko i vodu..da ja već godinama, nakon što popijemo mlijeko, u tetrapak  ili bocu uvijek nalijem vodu i sutradan s tim zalijevam vanjsko cvijeće... navodno da je to dobro protiv nametnika :) 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 14:19
Aurelia, jako je lijepa. Da li znate gdje se mogu kupiti ljubice a da nisu klasične česte boje već slične ko od Aurelie ili kao "špricane s točkicama"?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 13:35
Hej kacunak pozdrav draga. Moje ljubičice su dobro, rastu i kad svečano procvjetaju stavit ću fotkicu Big smile. Zasad nikakvih naznaka pupovima, al vjerujem da su ipak premlade za to. 

Vratit ću se malo unatrag kada smo postali o pepelnici. Nedavno je na sajmu cvijeća u mom gradu naša poznata TV vrtlarica  spominjala kao jedan od pripravaka protiv pepelnice isto mix mlijeka i vode u omjeru 1:10. Smućkati i prskati biljke. Djelotvorno je, ali samo isključivo domaće nekuhano mlijeko.

Jel su tvoje ljubičice skroz ozdravile ? 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,298 sekundi.