Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 82>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 23:31
u djetinjstvu sam ih uzgajala ( uz baku)...a sad mi se čini da ću opet početi i to u razredu...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 20:43
jes! list koji je u vodi je pustija žilice!! još su male al se lipo vide.
pa mi je kamen sa srcasmile213
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 21:35
Ja list uvijek odmah u zemlju gurnem i svaki puta potjeraju.
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 10:39
Eto Arwen,samo strpljenja malo treba.One u tegli će potjerati kasnije,što je i logično.Ovdje u vodi je tek korjenje potjeralo,i u tegli je vjerojatno korjenje već potjeralo no sad treba čekati da ojača i pusti listiće.Wink
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:06
jedva čekam da narastu male biljčice
još malo strpljenja, malo sreće i smile105 i bit će to dobro

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 23:01
Pokazivala sam veceras MD slicice vasih ljubica. Kada su posle Haninih i Shashinih dosle na red Dinine, on je upitao: Jel’ se ova zafrkava? Pa sta je ovo? Hirosima ljubicice? Zasto svi pljescu? Dina sigurno gasi cigare u svoje ljubicice!

Ja sam

Poslednji komentar mu je ipak bio: bice ovo lepe ljubicice!
MD je skuzio.

Dina, to su sad vec sigurno veeelike ljubice?
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:27
te ljubicice su ozdravile
i vecina njih je otisla kao poklon
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:49
Dina, onda i ja nisam skuzila. Zar su one zaista bile bolesne? Ja sam mislila da je u pitanju razmnozavanje. Vidim jedan veliki list, posadjen ukoso, i oko njega puno mladih i zdravih izdanaka. Neke od njih, tako male, cak i cvetaju. A to sto su gusenice izgrickale velike listove, to i nije tako vazno, oni se ionako uklanjaju.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:57
tacno je vidjela si da se ni listovi nisu skroz razvili a vec je pocela da cvjeta
ali velike listove sam odstranila
i one ostale zdrave poklonila

ove sam godina stvarno bila u ratu sa gusjenicama
ali sam na kraju ipak ja pobjedila
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 21:36
žilice na listu što mi je u vodi su već duge oko 1cm, da ju posadim? jel može kupovna zemlja za cvijeće ( ona šta je ima u svakom dućanu )?
a i onaj što je u zemlji već pušta polako žilice.......držite mi fige da uspije Wink
unaprid fala!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 16:42
može i kupovna zemlja.Ako ti se žuri posadi ali ja bi još malo ostavila da ojačaju korjenčići
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 17:11
i poslije toga stavi je na neko svjetlo mjesto ali zasticeno od sunca
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 23:31
smile176
thx!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 00:47
Imam 3 ovakve poludjele sa liščem. Trebam li je presadit. Zanima me vaše mišljenje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 10:27
Hele krasna ti je ljubičica.Mislim da joj ništa ne fali.iako se tegla ne vidi,ni presađivanje joj ne fali SIGURNO.Ja sam ih prije presađivala čim bi se raširile malo više i nikako mi cvale nisu(ili jako slabo).Onda mi je jedna gospođa rekla da ih ona ostavi samo u jednoj relativno maloj tegli s obzirom koliko su njenje velike i stalno joj cvatu.Ljubičice  ljepše i izgledaju i više cvatu u manjoj tegli,tj.kad su stisnute,a i nemaju veliko korjenje.
Samo je ostavi tako i drži negdje na prozorskoj dasci i budu procvale.
Kako ima lijepo raspoređene listove,prekrasna mi jesmile71
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 12:38
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hele krasna ti je ljubičica.Mislim da joj ništa ne fali.iako se tegla ne vidi,ni presađivanje joj ne fali SIGURNO.Ja sam ih prije presađivala čim bi se raširile malo više i nikako mi cvale nisu(ili jako slabo).Onda mi je jedna gospođa rekla da ih ona ostavi samo u jednoj relativno maloj tegli s obzirom koliko su njenje velike i stalno joj cvatu.Ljubičice  ljepše i izgledaju i više cvatu u manjoj tegli,tj.kad su stisnute,a i nemaju veliko korjenje.
Samo je ostavi tako i drži negdje na prozorskoj dasci i budu procvale.
Kako ima lijepo raspoređene listove,prekrasna mi jesmile71

     Super. Hvala na savjetu.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:30
Sad sam se jos necega setila. Mozda su nekada bile retke. Danas, danas imamo cak i crvenu ljubicicu. A ne bi me zacudilo da proizvedu i ljubicu sa motivima Diznijevih junaka.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:56
Ja u Sa bas rijetko kad vidim bijelu ljubicicu
ja imam onu bjelo rozu (ima slikica negdje na pocetku teme)
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 08:36
Drustvo, hvala svima! A ova bijela ljubicica bila je tako zapostavljena u cvijecari gdje sam je kupila,smile43 pa kad sam je vidjela nisam joj prosto mogla odoljeti! I eto sada je kod mene u toplom domu sa svojim prijateljicama.smile81
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 09:38
heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.smile187
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.