Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 79808182>
Korisnik
Poruka
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2017 u 11:54
Aurelia hvala :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2017 u 08:24
Moja udomljena ponovo me obradovala cvijetom...



...za uzvrat je dobila društvo



     
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2017 u 23:24
Pozdrav ekipa, 

aktivno kod mene prošlo ljeto pa me zato tek sad tu Hug..htjela bih reći da moje tri, presađene, ljubičice rastu. nijedna ne cvjeta, doduše, ali rastu..(od onolikog straha -zna kacunak- sad uviđam i stvari koje će sljedeći put biti bolje odrađene, tipa jako su im sad visoki listovi ili veliki,  kako hoćete :), ne znam jel to ok da su listovi takvi??) 

nego, također zna kaćunak i svatko tko je čitao postove :) da sam imala nešto viškova listova i da sam taj ostatak listova stavila u čašu vode i to je, po preporukama, trebalo zasaditi u roku 7 dana. one su u čaši još uvijek :/ , voda dolijevana, a korijenje zapetljano :( i onak izgleda ko buketić ljubicinih listova :/..ima kakav savjet ????Wacko kako je vama prošlo ljeto ???
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2017 u 14:40
Ajme Zizza, šou s tobom :-D
Probaj to nekako raspetljat bez da vučeš, ili makazama capkaj jedan po jedan list tako da im ostane svakom svog korijena koliko je moguće. I posadi. Meni recimo listovi ožiljeni u vodi uvijek po sadnji u zemlju klonu i neznam da li mi je dva puta uspjelo da se listić primi u zemlju. Od tada uvijek na direkt u zemlju list posadim, zalijem i zavežem kesu na mjesec dana i ne diram. Posadi pa probaj malo dok se ne uhvate u zemlji držat pokriveno da ne gube vlagu.
Drago mi je da ti ljubice rastu, a šta im lišće ide u visinu nagore, ne leži vodoravno? One se tako "nakostriješe" kad spremaju pupoljke :-)
Ma nije to ništa.
Kod mene su samo dvije tri ljetos bile vrijedne, ostalih sedam osam su ko plastične, ni mrdac, ni lišća novog a ni cvijeta :-O
Vidjećemo hoće li im jesen prijati, tada mi živnu.
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2017 u 21:40
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Ajme Zizza, šou s tobom :-D
Probaj to nekako raspetljat bez da vučeš, ili makazama capkaj jedan po jedan list tako da im ostane svakom svog korijena koliko je moguće. I posadi. Meni recimo listovi ožiljeni u vodi uvijek po sadnji u zemlju klonu i neznam da li mi je dva puta uspjelo da se listić primi u zemlju. Od tada uvijek na direkt u zemlju list posadim, zalijem i zavežem kesu na mjesec dana i ne diram. Posadi pa probaj malo dok se ne uhvate u zemlji držat pokriveno da ne gube vlagu.
Drago mi je da ti ljubice rastu, a šta im lišće ide u visinu nagore, ne leži vodoravno? One se tako "nakostriješe" kad spremaju pupoljke :-)
Ma nije to ništa.
Kod mene su samo dvije tri ljetos bile vrijedne, ostalih sedam osam su ko plastične, ni mrdac, ni lišća novog a ni cvijeta :-O
Vidjećemo hoće li im jesen prijati, tada mi živnu.

hahahah Wink ma da. budimo realni, šlampava sam. ili komotna. uglavnom i svejedno je što sam :P sve u svemu eto šou. ja sam ih i ostavila u vodi jer mi je to lišće kao bilo višak, usredotočila sam se da mi glavno presađivanje uspije, a ovo sam stavila u čašu i pustila :/...i sad mi žao ni ne pokušat :) 
Na vrh
Zizza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zizza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2017 u 21:42
e K, a imaš ti iskustva i s drugim biljkama? jesi u stanu ili kući? 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 13:52
U stanu sam Zizza od 70 kvadrata. Imam svega i svačega od cvijeća.
Scindapsus
Zamioculcas
Krasulu, dvije vrste
Dracenu Marginata, dvije vrste
Božićni kaktus
Hoyu
Aloe veru
Dipladeniju
4 orhideje Phalaenopsis
15 saksija ljubičica.
Nekad sadim petunije i surfinije na balkonu, a dovukla neki dan s mora i pelcer vodenike.
Valjda nisam šta zaboravila :-)
Djeluje suviše cvijeća za stan, ali nije mi natrpano. Većina je na prozorskim daskama u tri sobe raspoređeno, par saksija na ormariću kod balkonca, jedino je Krasula preogromna pa je na podu.
Volim da je prohodno kad se krećem po kući, a volim i cvijeće pa se snađem nekako.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2017 u 19:54
Zizza, jesi raspetljala listove?
Vjerovatno su u nekih krenule i mlade biljčice uz korijen? Tako se meni jednom desilo, neko vrijeme mi u vodi biljčica bez problema rasla a kad sam posadila list krepao.
Ako ti je to puno istih ljubičica, (zauzeće ti puno mjesta a sve iste) što se ne mijenjaš sa nekim ko ima druge boje ili te pokloniš a kupiš neku novu ljubimicu :-))
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 11:55
Godinu dana je prošlo od "zapikivanja" listića, cijelo ljeto su bile na balkonu u hladovini. Sad sam ih unijela da se malo priviknu prije sezone grijanja. Od njih 6, na dvije su se pojavili pupovi. Niti za jednu ne znam kakve je boje i jedva čekam da procvjetaju. Big smile


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 12:33
tim će iznenađenje biti veće Big smile 
iako kod mene su sve s tamnijim lišćem tamne boje, a svijetlo lišće većinom bijele ili s nekim primjesama. Kako god bilo, krasnog su lišća, vidi se da su zdrave i jedre, i ja čekam iznenađenje
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 13:47
Ma super, hvala ti. Imam 3 tamnijeg lista, 2 svjetlijeg i 1 cik-cak. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 14:06
Predivne su i ovako bez cvijeta...nadam se da ćeš nas počastiti sličkama kad procvjetaju
     
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2017 u 20:48
Rajski vrtovi, čestitam ti na uspješno uzgojenim ljepoticama!
Kako su ti krasno narasle :-)
Prvu s lijeva prepoznajem, bijela je duplog sitnijeg cvjetića, prekrasna.. Ostale ćemo vidjeti. Kad odcvjetaju rasadi ih, imaš u svakoj posudi po dvije tri odrasle biljke, biće pun prozor ljubičica.
Drago mi je zbog tebe, znam kakav je osjećaj othraniti biljku svojom rukom :-)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2017 u 20:56
Aurelia, moram da primijetim da je tvoja "udomljena" oformila kod tebe daleko ljepši i raskošniji cvat, nego kad je kupljena.
I ta druga je prelijepa :)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2017 u 08:40
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Rajski vrtovi, čestitam ti na uspješno uzgojenim ljepoticama!
Kako su ti krasno narasle :-)
Prvu s lijeva prepoznajem, bijela je duplog sitnijeg cvjetića, prekrasna.. Ostale ćemo vidjeti. Kad odcvjetaju rasadi ih, imaš u svakoj posudi po dvije tri odrasle biljke, biće pun prozor ljubičica.
Drago mi je zbog tebe, znam kakav je osjećaj othraniti biljku svojom rukom :-)

Hvala ti.
Moja sreća je tim veća jer sam imala nekakvu averziju prema sobnim biljkama. Znaš ono, sve bude dobro dok ne dođe zima, a onda propast. Ili ih prezalijem, ili im je pretoplo i stalno nešto.
Ma da, svašta se tu naguralo, i na proljeće slijedi rasađivanje.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2017 u 12:09
Rajski, ajde pogledaj 24. stranu ove teme, tu imaš sliku bijele ljubičice od Milice7, mislim da je to ta tvoja prva s lijeva.
Sumnjam i na jednu roze duplog cvjetića kao ružica mini, jedna od te dvije sigurno jeste :-)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2017 u 16:05
Da, vidjela sam. Prema listu, vrlo moguće. A ove duplog cvijeta su baš posebne. Možda me i pogodi jedna. Big smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2017 u 19:24
Rajski baš su ti lijepe, zelene ... i ja sam se "navukla" opet na ljubičice nakon nekoliko godina pauze, ali šteta što više uopće ne nailazim na duple. One su mi najljepše 

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 12:45
... informacije radi ... u subotu 30.09. naišla sam na prekrasne duple sobne ljubičice, 10,99 kn, jako lijepog izgleda, u kaljiću ih ima nekoliko ...
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 12:46
... u Kauflandu
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 79808182>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.