Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 82>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 09:50
Možda puknu pri korijenu prilikom premještanja ili zalijevanja. Dogodi se to i meni ako nisam oprezan, najduži listovi su obično i najstariji i skloni su pucanju. One smeđe fleke izgledaju kao da ih je Sunce opeklo. Čini mi se da ih držiš previše na Suncu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SILVIJA VIDRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 18:28
Tako je,ovi mlohavi listovi  su sigurno već stari.Oporavit će se do porastu ovi mlađi-samo malo strpljenja!
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 09:07
Lijep pozdrav svima!
Ja sam nova ovdje, čitam vaše postove i divim se vašim slikama. I ja obožavam ljubice i imam ih desetak različitih, ali vaše su prelijepe. Moje ješ ne cvjetaju, samo tri imaju cvijet ali je pri kraju, a slika nemam. Šaljem slike kad procvjetaju. Zanima me vrijedi li još ona razmjena listića i akako se to radi. Šaljete poštom? vidim da ste lani sudjelovali u tome sad se već neko vrijeme niste javljali pa ne znam hoće li doći do vas Hana i Triša.
Pozdrav iz Čazme!
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 13:14
moze savjet, ne da mi se citati cijeli pdf.
koja je najbolja zemlja za ljubice?
tnx!
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 20:58
Evo da se i ja pohvalim :D

Nakon par godina, al fakat PAR GODINA i meni su procvjetale moje ljubice!!!i sad sam si tak happy kaj sam im napokon našla mjesto koje im odgovara da sam sva van sebe!I sad naravno imam par pitanja jer me frka da nekaj ne zaribam :)

1.Jel se smiju oni listovi sa strane kidati da je nemoram presađivati u veću posudu?
2.Jel smiju one preko ljeta biti vani?
3.I zadnje, jel ima koja dobra dušica da me razveseli još kojim listićem vesele bojice osim ljučibaste? Embarrassed ..
Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SILVIJA VIDRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 07:11
Naravno da možeš kidati listove, ali ako su u malenoj posudi onda ih ipak moraš presaditi u malo veće ali ne prevelike jer ti neće cvasti.Preko ljeta ti nesmiju biti vani jer im ne odgovara taj zrak-iz iskustva ja sam probala.A za razmjenu se možemo dogovoritiThumbs%20Up
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 16:10
Uh dobro ..neka onda one budu samo unutra ..kaje ziher je ziher Smile
Posude su mi inače kao kod pinus ..valjda je to taman.
Što se tiče razmjene javi kad ćeš otkidat kakve listiće sa strane pa se dogovorimo Wink
Ja ti za sad imam ljubičastu i boju ciklame, samo što ova boje ciklame ima još sitne sitne listiće..tek se nedavno primila ..


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 18:29
ljubičice u prekrasne. ja svoje nijednom nisam tako zaljevala vec bi jednostavno odozgo ili u podlozak stavila vodu a visak izlila.

meni su tako drage i voljela bi ih imat ali mi ne uspjevaju
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 12:28
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

forzicija ja imam pitanje za tebe naime ja sam uvijek voljela ljubicice ali ih takođe nikad nisam imala vec se stalno radovala tako kad ih kod nekog vidim onako vesele u cvijetu,e sad za osmi mart konacno sam dobila bijelu jer inace volim svo cvijece bijele boje,međutim nastao je problem naravno odma sam je stavilana prozorsku dasku ali vec su se osusili gotovo svi cvijetovi moram naglasiti da se ispod daske nalazi radijator ali ne jako pojacano grijanje.samo mi daj par uputa tako bi zeljela fda ovaj dugo voljeni cvijet bude sretan i lijep u mom domu.zemlja u kojoj je je mehka kao mahovina,ja je nisam mijenjala.


Ja imam samo ljubičaste jer su mi te najdraže. Moje stoje također na prozorskoj dasci i u stanu je grijanje ko ludo i ništa im nije mislim da su od tog grijanja sve bolje. Ja im jednom tjedno (subotom) dam vodu i to je to
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 13:40


Ja sam zadovoljan sa svojim Afričkim ljubičicama. Dva puta sam slao poštom listiće (po 6 kom) iz lijeve i desne tegle. Ništa im to ne smeta. Cvjetaju cijelu godinu. Još jednom da ponovim 2x tjedno zaljevam, redovito gnojim i držim na svijetlom mjestu ali ne skroz na suncu. Zemlju ne mijenjam.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 13:54
očito da im i gnojivo jaaako puno znači ..
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 22:37
koje gnojivo koristiš?
btw koja vrsta zemlje je najbolja ljubičicama?
dogodi mi se da kupim onu jako suhu zemlju od koje voda bježi pa mi ljubičice stalno dehidriranje
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:57
pinus...krasne ljubičice...hoće bit koji listić za mene....baš takve nemam....
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 09:24
ima ih u Bau-bau, nekih 10-ak kunića, lijepe, zdrave biljke
Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SILVIJA VIDRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 06:31
Tanjica,ja ti ih mogu poslati kada god želiš,budem prvo stavila slike pa da vidiš kakve su.A od kuda si?
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 10:14
može može smile188

ja sam ti inače iz Zagreba Wink
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 10:19
Originalno poslano od člana esperanza0905 esperanza0905 napisao:

koje gnojivo koristiš?
btw koja vrsta zemlje je najbolja ljubičicama?
dogodi mi se da kupim onu jako suhu zemlju od koje voda bježi pa mi ljubičice stalno dehidriranje


joj znam na koju zemlju misliš, ja sam je isto prošle godine kupila i bila je katastrofa! zalijem a voda ostaje gore i kao da lagano upije a na kraju malo pregrem odzgo a unutra suho!MM me odmah opral da kaj ne kupim kvalitetnu  zemlju, jer ipak je to jedino cvijeću potrebno ..ok, i gnojivo Smile

btw i mene zanima koje gnojivo pinus koristi ..
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 21:10
joj baka ja bih bijelu i tu plavu...ja imam plavu ali je moja tamno plava...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 09:34
Nema problema.Prvi dan kad idem u grad...
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 21:14
a jel tko reže listove?ono sa strane i u sredini?ja sam negdje pročitala da neki to rade i da onda stalno kakti cvjeta ..ja probala al imam osjećaj kao da je onda baš jadno cvala ..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.