Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 82>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 09:07
super si! hvala na savjetima
smile55

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 17:46
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 13:57
danas sam si kupila jednu prekrasnu ljubicu, nisam joj mogla odolit
smile93
bordo-bijela poput one plavo-bijele na 1.stranici samo još kovrčavih latica
žao mi je što je ne mogu uslikat da vam pokažem
a dok to budem mogla, vjerojatno će prestat cvast, šmrc

ps. i prodavač mi je odao tajnu kako posaditi gomolj ciklame, jupiiiiiii
napisat ću to pod njihovu temu
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 19:48

Tea na prvoj strani treća ti je moja ljubica. Mogu ti poslati ako hočeš,a ti meni onu prvu,šatiranu

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 20:34
još jedan pokus danas- stavila sam listić pod staklo pa da vidimo.............smile105
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 11:46
Moje ove godine opce ne cvjetaju,jel ima kakav nacin da ih potaknem?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 12:27
može ih se jednom do dva puta misečno zalit gnojivom za cvjetanje,
jako je važno da imaju dosta svjetla jer su one biljke ''dugog dana'', može ih se potaknuti i umjetnom rasvjetom

to piše u knjizismile138
 nek sad kažu koji imaju iskustva

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 13:08
Iskustvo mi govori da trebaju biti na sjevernom ili istočnom prozoru. Kad sam ih držala pored prozora, nisu cvale, a kad sam ih stavila na prozor, procvale su za manje od mjesec dana.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 13:29
Moje su na juznom prozoru iza zavjese i svjetla imaju napretek a i prihranjujem ih redovno?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 16:08
Mihaela,
 
Da bi cvala, ljubicici mora postati tjesno u posudi u kojoj je, mozda su ti prevelike posude.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 16:29
To mi nije palo na pamet ali istina,jesu u vecim posudama,ja sam ih presadila jer sam mislila da se mucesmile42
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 22:06
Ja ne mogu videti slikice! Sem prve, a i nju, kao i sve slike na forumu, gledam tako sto ih kopiram u Word. Znam da problemu ovde nije mesto, ali i tekstove koji su duzi od prozora, citam tako sto biram opciju za citat!
Sta da radim
Da ili da se ili vi imate bolje resenje?
Aglaja
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 09:21
Hi, Hana,
 
Te dvije su jako slicne, Emergency i Taffeta Petticoats, samo sto Taffeta Petticoats kod mene obilnije cvate, pa sam videci ovu tvoju svu osutu cvijetom, mislila da je Taffeta.
Super ti je uspjela, kod mene nije ni upola tako dobra, nemam bas vremena da se posvetim ljubicicama.
Kako su ove zadnje koje si uzela? (ako sam dobro prokuzila tko si, kad mijenjamo nickove, tko ce pohvatati tko je tko!)
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:17
je dobro si prokužila tko sam smile95a zadnje su ok Taffeta i  ona plava a Etna se počela sušiti od sredine lista,već su dosta uništeni tak da ne vjerujem da bude kaj od njih a za njima patim znaš od kad.Kad budem imala love pošalješ mi opet. Nego reci mi koju ja na kraju imam crvenu? I koja je razlika između Taffete i Emergency u izgledu? Sad si me zbunila.....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 02:02
Taffetta prvo procvate kao dupla, i to okrugla kao loptica, sa jako velikim brojem latica. Ali, kako se iscrpljuje cvatom, tako postaje jednostruka, i tada je gotovo ista kao i Emergency, jedino Emergency (barem kod mene, cini mi se da kod tebe ne) ima jako dugacke cvjetne stapke, pa joj se malo objese, a Taffeta to nema.
 
Bas me zanima kako ce se ponasati kod tebe.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 23:39
nijedan listić još ništa nije pustija, a imam 2 u zemlji ispod čaše, 2 u zemlji (bez ikakve zaštite), i jedan u vodi
jel to triba dugo čekat?
za sad svi listovi lipo i zdravo izgledaju


Ažurirao Arwen - 25 Listopad 2007 u 23:40
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 00:00
pa triba da...negdje oko 15-20 dana ...to sad odoka govorim, ne znam točno za ljubice...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 00:06
par listova je na zakorjenjivanju već 20ak dana, a par 10ak dana
i nigdje ništa, šmrc.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 08:58
Arwen,ne očajavaj,ako je list dobro potjerat će.Meni je za mjesec dana počela tjerati,možda i više čak.Bitno da je i list ,i stapka posebno,okWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 18:43
Arwen strpljenja i bice zilica
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.