Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 82>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 15:06
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.smile187

      E svaka ti čast. Ovo ti je čisto u sridu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 17:13
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot67.gif" align="absmiddle" alt="smile187" />
      E svaka ti čast. Ovo ti je čisto u sridu.



Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 18:14
 Mojima se ne cvate. Štrajkaju
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 23:15
hana, ovo je što si mi poslala i kako to izgleda nakon što sam posadila
nadam se da će mi preživit s obzirom da sam ih posadila tjedan dana nakon što si ih ti poslala.
HVALA TI!!!



ps.slikano je u srijedu navečer i zasad se dobro drže


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 23:28
moram reć da me šokalo kad sam išla na poštu preuzet paket, a još više kad sam ga otvorila, ja tražila par listića a dobila par pitara smile96

hana, hvala ti još jednom, ne znam kako da ti se odužim
joooooojj, samo da mi ostanu.............

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 16:16
i Arwen kak su ti ljubičice? Jesu žive?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 01:48
dvije su mi propale..........Cry
a ostale se zasad dobro drže

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2008 u 12:35

Bravo!!!

 

Pošalji koju slikicu kada procvjetaju!!!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 22:11
Prekrasne biljčice. Nažalost nemam takvo mjesto gdje bi mi opstale. Sve mi je previše izloženo cjelodnevnom suncu, tako da mi uvijek izgore.
A ako ih pak stavim dalje onda ne cvjetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:56
Stavio sam dva lista u zemlju, ima već jako, jako dugo...
Koliko obično prođe vremena dok se biljka zapelca, tj. dok krenu ostali listovi iz starog lista??
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:06
Dosta dugo.Samo je ostavi ,ako je list zelen,i zaljevaj.Meni još nisu niknule a posadila sam ih ..hmm ne znam kad no prije božića.List i stabljika su zeleni i on će potjerati samo treba vremena.Prvo da korjen pusti,pa kad ojača tek onda listove tjera.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:12
Ja sam još početkom studenog to stavio, pa još ništa...
Dobro, znam...
Strpljenja najmanje imam!
Heh...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:43
ja sam u listopadu pa još čekam..........smile101

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:28
ja imala dvije i obe krepale baš me ne vole
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 14:01
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

ja sam u listopadu pa još čekam...


Joj, Arwen, sad si me fakat dotukla...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 02:44
Tiljo,
 
Caka je u tome da se peteljcica zakopa samo centimetar, a ne tri, cetiri, pet...Nekim varijetetima treba duze, ali kad je stabljicica plitko, uvijek ide brze. Posto listic obicno ne moze sam stajati kad se tako mali dio peteljke ukopa, treba ga necim poduprijeti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 13:12
Mislim da su ove moje, da je jedna roza, a druga ljubičasta. Peteljka lista i je plitko u zemlji. Kod ove jedne oko centimetar, a kod druge je malo više... Neću ih sada dirati da ne bi korjenčiće smrdao, ako su krenule...
Na vrh
la_ninja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje la_ninja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 10:34
HANA



Sta im radis? Opisi svaki korak. Moje se zelene pravo dobro ali cvjetici ni da provire. Kupila sam cvjetal pa ih sad malo dopingujem. Budu na prozoru na istocnoj strani. Patim se ljeti s njima jer mi izgore od sunca. A kad ih smaknem sa prozora one vegetiraju.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 04:01
La Ninja,
 
Za cvatnju kupi gnojivo sa viskokim fosforom (srednji broj), npr 10-30-10 ili slicno. Takodjer, ljuibicica ne smije biti u prevelikoj posudi, jer cvate tek kad korijen popuni posudu i kad joj postane malo "tijesno".
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 18:17
Ma neznam, meni se ne čini da su one baš toliko nježne i zahtjevne. Ja ih imam po cijeloj kući i non stop cvjetaju bez ikakvih dohranjivanja. I šire se ko lude. Počela sam s jednom rozom i jednom ljubičastom i sad ih imam barem dvadesetak. Sve sama uzgojila. Jedino na što pazim je da ih redovito zalijevam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.