Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 82>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 18:26
 Meni je največi problem nači odgovarajuči cvjetnjak ( pitar ) da je niži , a širi
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 20:50
Ma nije, ja ih sadim u obične teglice. Tipa promjer 12cm
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:48
LOL

Morala sam se nasmijati! A da ne ispadne da sam dosla samo da se smijem, reci cu i da je, po mom misljenju, saksija unutrasnjeg precnika 12cm velika za ljubicu. Ako to nije neka bas veeeeeeeeelika ljubica.LOL



Aglaja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 09:52

Aglaja,meni su tegle ,u prosjeku, duboke nekih 10-ak cm a široke(na najširem djelu,pri vrhu) 12-ak cm. Neke su i veče.I nisu prevelike.Najbitnije je da one stalno cvatu znači da njima odgovara.Da su prevelike tegle nebi cvale.

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:45
Da, slazem se. Velicina saksije zavisi i od oblika saksije. Nisu sve precnika 12cm jednake zapremine. To zavisi i od dubine i nacina na koji se saksija suzava prema dnu. Pred sobom sam imala svoje saksije precnika 12cm i na osnovu njih zakljucila da su prevelike. A ljubice su mi u saksijama precnika 8 i 10 cm.
Aglaja
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 11:30
Ma meni moje scjetaju gdje god da ih piknem. Valjda im odgovara prozor
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 09:59

Bitno je i koji je varijetet, neki su lijeni da cvatu, kakve god im uvjete pruzali.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 13:21
Mislim da njima odgovara SZ strana kako bi dobili dosta svjetla, a da ih ipak ne sprži sunce i da nije važna dubina posude koliko dubina podloška kako bi stalo više vode i kako bi što bolje upile vodu. Tu i tamo im piknem onaj štapić da ih malo pognojim (2 x godišnje)
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:03
Bas su lepe! Imaju puno lepih listova i pored toga cvetaju. A juce sam u jednom novinskom clanku procitala savet za cvatnju. Kazu: ako vam ljubicice ne cvetaju, uklonite im spoljna dva reda starih listova.

Je li neko za ovo cuo?

Moze biti da ima nesto u tome. Jednom mi je macka srusila ljubicu i svu je izlomila. Ostala je bez mnogo listova, a ubrzo posle toga bujno procvetala. A, opet, ove LanineConfused

A u vezi ove promene boje. Ja sam primetila da je moja ljubicasta koja je do sada cvetala jednostrukim cvetom, ovog puta dala dvostruki, ali su cvetovi zato sitniji. Cudno. Zagonetno. Kao i ova promena boje.

Aglaja
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:17
aglaja ja kod mojih ljubičica uklonim stare ili oštećene listove, uvijek ih kao što vidiš ima dosta a ljubičice neprekidno cvjetaju
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 21:44
Evo, jedna moja je danas konačno izbacila malene listiće, valjda će i druga uskoro izbaciti.
Konačno nakon dugo, dugo vremena...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 15:32
Joj ima ja i pitanja:
Sestra mi je prošle godine poklonila 4 ljubičice a ni jedna još na cvjeta, imam ih već sigurno 5 mjeseci a one ništa, samo imaju listove???
Šta da im napravim da ih natjeram da cvjetaju, jer ih jako volim!!!Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 15:42
A nećete me se danas lako riješiti.Pošto mi i sestra zna da visim na forumu, i ona traži savjet.Naime, prošle godine jedna ljubičica joj je cvala svjetlo plavo, a ove godine roza, pa je sad u čudu zašto je to tako???smile61
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:56
Ja sam prije dva dana presadila ljubice u jednoj tegli sam imala za 6 novih teglica sve sa korijenjem i sada imam problem na prozorskoj dasci je malo nastala gužva pa mi sve ne stanuCry
pošto mi je dobro poznato da se cvijeće ne stavlja u spavaću sobu da li bi možda mogla prošvecati 3-4 ljubičicesmile48
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:26
Hi, Proljece,
 
Africke ljubicice cesto imaju mutacije, tj. genetske promjene usljed kojih se cvijet promijeni.  To je obicno samo jedan cvijet, ali moze mutirati i cijela biljka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kukavica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kukavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:28
da te utjesim imam vise primjeraka ljubicica u spavacoj sobi i jos sam ziva! prosto ne mogu odoljeti njihovim prelijepim cvjeticima i moram ih imati svugdje oko sebe
Na vrh
kukavica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kukavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:32
da li neko od vas "sakuplja" ili uzgaja neke neobicne primjerke ove biljke? ja imam jedan primjerak (a vojela bi ih inmati vise) koji po listovima ima bijele tackice. lat.naziv  "apaci flirt".
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 21:43
E sad bih fakatCryCryCry kad vidim vaše ljubičice. Moje su bile prekrasne, pune cvjetova sve dok su bile u pritzemlju kuće. nakon što sam dn.boravak preselila na kat ljubičice neće da cvjetaju. Za godinu i pol nisu imale 2-3 puta onaj pravi lijepi cvijet. Ne suše se, normalno izgledaju ali cvijeta nigdje. I što je zanimljivo prozor na kojem su na istoj je strani kao i onajk prije....al neće pa neće. Ne znam zašto, ali znam da sam jako, jako Confused
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 15:37
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Joj ima ja i pitanja:
Sestra mi je prošle godine poklonila 4 ljubičice a ni jedna još na cvjeta, imam ih već sigurno 5 mjeseci a one ništa, samo imaju listove???
Šta da im napravim da ih natjeram da cvjetaju, jer ih jako volim!!!Tongue

pusti da im se malo posuši zemlja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 22:13
 Kad smo kod cvjetanja , procvjetala ljubičica koju sam dobila na kavici , od Ines.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.