Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 82>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 23:25
Bravo Desert rose, za vrlo kratko vrijeme! Gdje ih drzis? Pitam jer mi ta tacna djeluje siroko za prozorsku dasku. Kod mene se jedan isto "porodio" za samo 40-ak dana, ali nije bio na prozoru vec na komodi metar od prozora. Nije mi jasno ni kako je uspio.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 07:52
To je mini plastenik tako da imaju stalnu vlagu. Smjesten je na stolu ali jako blizu prozora pa ima cijeli dan svjetla i malo sunca. Jedna mi je vani jer nisam imala mjesta za nju no i ta je izbacila male listice. Jedino na nju moram vise paziti i cesce je zaliti.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 14:15
Bravo, kako lijep uspjeh! smile55
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2014 u 21:42
Hvala Bugice, još malo i slijedi teži dio, pronalaženje mjesta gdje ću ih smjestiti...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 22:41
D. rose, dok ne postanu vece biljke i ne budu blizu fazi za cvjetanje, mozes ih staviti bilo gdje van prozorske daske ako na njoj trenutno nemas mjesta. Dakle, jos imas oko 6 mjeseci vremena da smislis mjesto. Vjeruj mi, ja imam nekoliko na ormaricu prilicno udaljene od prozora i normalno izbacuju nove listove.
Ovih dana sam primijetila na dvije koje su na prozoru da im je sredina bas posvijetlila u odnosu na prijasnje stanje, a ti mladi svijetlo zuti listici su tvrdi kao kamen. I samo te dvije ne cvjetaju! Inace, djeluje zdravo i cvrsto. Zna li neko sta je to? Nina, bilo ko?
Na vrh
fialka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: banja di loca
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fialka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 21:01
Poštovani članovi i posjetioci ovog foruma i sajta, želimo da vas obavjestimo da maš mali tim (trio) želi da na ovim prostorima razvije novu dimenziju u uzgoju afričkih ljubičica.Posjedujemo solidnu kolekciju novih hibridnih sorti afričkih ljubičica koji su u drugom mjesecu vegetacije .Takođe posjedujemo i ne malo znanje i iskustvo iz inostranstva u uzgoju te vrste cvijeća koje smo spremni podijeliti sa svim koji su zainteresovani.


     
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 21:05
Divota, ja sam uvijek voljna jos uciti o njima!
Dakle, budite slobodno konkretniji i dajte i neku sliku.
Na vrh
fialka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: banja di loca
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fialka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 21:19
Pošto smo novi na forumu i sajtu potrebna nam je pomoć oko postavljanja fotografija ovdje.Administrator nas upućuje da unesemo web adresu lokacije sa koje bi postavili fotografije,međutim ne vidimo mogućnost postavljanja slika sa vlastitog računara,unaprijed zahvalni.

Možete postavljati slike s vašeg računala. Ovdje vam je link Kako staviti slike .
Ovdje možete isprobati postavljanje slika pa kad savladate, postavite u temu: klik Test stavljanja slika na forum.
Postovi ispod ovoga će biti obrisani jer vam slike nisu vidljive.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 06:11
Desert Rose, odlično!!
Jako,jako lijepo izgledaju!
 
I u pravu si, najteži dio posla je naći dovoljno mjesta za sve ono što se namnoži..i što bismo htjeli vidjeti u punom sjaju i potencijalu, a to ne ide ako im ne damo prave uvjete.
 
Kaćunak, to mi izgleda kao ona tvrda krunica, već sam pisala da je to najčešće problem sa svjetlom, u tvom slučaju vjerojatno previše sunca, probaj maknuti na drugačije svjetlo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 08:22
Hvala Nina, nadam se da će i dalje dobro napredovati. Konačno sam nabavila perlit pa ću ih kada dođe vrijeme presaditi u prikladniju zemlju.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 11:07
Da, Nina, bas ta tvrda krunica... Presadila sam prije par dana i vec makla na manje svjetla i kao da se vec nesto mijenja.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:18
Evo i moja dva listića
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 22:50
Miska, nek je sretno! One ce proviriti za oko mjesec i po-dva. Pazi samo dok se ne prime da se zemlja ne osusi. Kad proviri prvi listic tada rastu munjevito. Zemlja je bas neka mekana i dobra, koja je to zemlja?
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 12:34
Hvala KacunakTongue
Zemlja je predobra,zove se balkonia,kupila sam 70 l u Bauhausu
Savjetovala mi je prijateljica koja ju kupuje za surfinije,a ona mi je i dala listiće ljubičica.
Imala sam jednu koju mi je muž "utopio" dok sam bila u bolnici i sva je sagnjilila.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 12:11
evo malo i mojih, trenutno sve cvjetaju







Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 12:13
Jako su se lijepo dogovorile... Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 12:26
Jesu Desert rose, pun prozor cvjetića
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 14:02
Nisa, prelijepe su! smile64
Na vrh
fialka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: banja di loca
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fialka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 21:46
Evo jedne slike od naših rastućih ljubičica u mini plasteniku.
Na vrh
fialka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: banja di loca
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fialka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 21:47
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/ljubicice/69521.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,282 sekundi.