Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 82>
Korisnik
Poruka
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:13
ok zašto nebi mogli
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:26

Polomio mi se jedan list i stavio sam ga u zemlju. Nije imao dršku nego samo komad liske. Sada izbacuje mlade biljčice na sve strane.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 18:47
Moje dvije, što sam razmnožio putem lista, su već davno istjerale te listiće, razvile su se... i sada su ti listići već jako, jako dugo isto. Uopće ne rastu, ne znam šta im je.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:31
Originalno poslano od člana Pupsy Pupsy napisao:

Ja sam u travnju raspelcala moje ljubice,iz jedne tegle sam dobila 6 komada koje jako lijepo napreduju pa me zanima da li još sada mogu presađivati ili da čekam drugo prolječe?
Ove što sam raspelcala počinje već jedna cvijetatiSmile
a i u drugim teglicama su dosta guste pa pošto vidim da mi uspijevaju raspelcala bi i njih pa neka cvatu.....
 
Možeš ih slobodno raspelcati jer one cvjetaju cijelu godinu. Barem kod svojih nisam primjetila da imaju neka dulja razdoblja mirovanja.
nema kruha bez motike
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 11:03
Već sam pisala da moije ne cvjetaju kako sam preselial na prvi kat kuće iz prizemlja. Ima godinu dana..... nit se suše, normalno rastu ali ne cvjetaju. Redovno ih zalijevam, dohranjujem ali ništa ne pomaže....
Na vrh
tajci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:27
Dragi forumaši,slučajno sam tražila neki savijet oko orhideja jer sam ju dobila na poklon i tako naišla na vas i cijeli dan sam na forumu čitajući o vašim ljubimcima.
Naime živim u stanu u kojem nemam više mjesta na niti jednom prozoru jer su puni ljubica koje cvatu kao lude.Kad se malo uhodam postavila bi slikice ako uspijem da vidite.
Raspoložena sam za razmjenu isto tako.
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 15:11
samo naprijed Tajci,jedva čekamo slikice
Na vrh
tajci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 15:26
Još uvijek se divim vašim ljepoticama i svaka je lijepa na svoj način.
Nezna se koja je lijepša: od hane,nbjelov ili neni.
 
Ispričavam se ako sam nekoga ispustila ali treba mi vremena da sve to pohvatam.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 21:23
tajci dobrodošla, pohvatat ćeš lako, a u međuvremenu šalji i ti svoje slikice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:38
Ja sam "ukrala" sa stubišta u zgradi par listića prije nekoliko tjedana i napokon je jedan pustio korjenčiće. Nisam vidjela koje je boje cvijet jer nijedna ljubičica tamo ne cvate, valjda im je premalo svjetla, ali nadam se da će za par mjeseci i moje slike biti ovdje.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:19
predivne su! i ja sam ih nekad imala,dok mi nisu propale,imala sam krive informacije za njihovu njegu smile43i sad jedva cekam da ih ponovo kupim (ako ih nadem)
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 06:15
Ma hoćeš Rose ima ih u svakom rasadniku a i mi smo tu zar ne?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 16:14
Rose ako hočeš ja imam par viška, pa bolje da dam tebi nego da propadnu. Jedna je ružičasta sa tamnijim rubom,jedna plava i za par njih ne znam ali pogledaj moje ljubice jer su od tih
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 16:46
moja baka je uvjek imala ovako krasne ljubicice,obicno je imala ovu plavu. uz baku sam zavoljela svo cvijece pa tako i ljubicice
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 15:02
kako se prihranjuju ljubicice? dali ih se prvo treba zaliti pa onda gnojiti ili?Confused nebi ih zeljela unistiti zbog neznanja. ja ih zaljevam tako sto vodu ulijem u podlozak a visak vode izlijem. zasto mi se listovi nekih ljubica objese preko loncanice onako labavo? zemlja im je odozgo skroz suha,iz prijasnjeg iskustva znam da kad bi odozgo zaljevala ljubicice da bi odma propale bas zbog vode i zbog krivog nacina zaljevanja. dali sad radim nesto krivo ili? molim vas za savjet/pomoc
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 16:48
Ljubičice imam godinama i kod njih ne primjenjujem ono da od jeseni do proljeća treba prestati s gnojivom. Moje sad počinju cvjetati tako da ih prihranjujem substralom svaki drugi tjedan. Kad su u fazi mirovanja (bez cvijeta) u tom periodu samo rijetko gnojim.
Ne razumijem ovo tvoje prvo zaliti pa gnojiti?! Kad zaliješ otopinom gnojiva to je ujedno i polijevanje i prihrana.
Možda ih previše zalijevaš pa je zbog toga lišće mlohavo. Dovoljna je ona količina vode u tanjuriću koju ti biljčica popije u 30 min, ostatak vode odlij. Dovoljno ti je da to napraviš jednom tjedno i neka te ne prevari što je gornji sloj zemlje suh. 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:01
ne,ne,ne prihranjujem ljubicice vec sam pitala za savjet ako ih budem prihranjivala kako da to napravim. posadila sam ih prije jedno 2 tjedna,neke se drze odlicno a nekim ljubicicama koje imaju jako velike listove padaju preko ruba loncanice dok su ostali listovi-oni manji skroz ok. sta da radim sa tim velikim listovima koji tako padaju preko ruba pitara?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:11
otkini ih i stavi u vodu,pustit će ti korjenje.Tak i ja radim
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:22
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

otkini ih i stavi u vodu,pustit će ti korjenje.Tak i ja radim
ok.hvala smile78
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 21:05
moja malena ljubičica

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.