Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 82>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 08:17
ja sam  stsvio  sve  u  vodu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 09:26
Antune nije greška staviti i u vodu, to je stvar navike mada im treba malo duža prilagodba kad se posade ali nikaj strašno. A kad se listići direktno sade u zemlju važno je NE preduboko posaditi jer se onda stvarno načeka
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:35
Hana,znači u tome je "kvaka". Jer sam sam doista "ubola" dublje u zemlju.
 
A Antune, pa ako nisu izbacili korjenčeki, probaj  jedan dva lista prebaciti u zemlju.
Tako ćeš vidjeti što će brže niknuti.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:24
dobro bako probat ću
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 15:48
Pčelica 7 čini mi se da si Dalmatinka po ričima "vrimena, cvit, gušt" koje si upotrebila 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 07:59
jesam, dalmatinka sam
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 11:20
heart-12
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:27
pozdrav svima, evo još jednog ljubitelja ljubičica..baš sam sretna što sam otkrila ovaj forum..
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:53
Danči dobro došla na forum. Imala sam niz godina afr.ljubičice kupljene i šta sam sama razmnožila, počele su peopadati i više ih nisam tila kupovati, one su stvarno prekrasne, jedino mi je bio problem šta bi se na dlakavim listovima nakupila prašina, nisam znala kako to očistiti jer ne trpi vodu list, pokušala sam pinelom (kistom) ali bi oštetila baš te dlačice, ružno ih je vidi sa tom prašinom a i nemože biljka disati. Kako ti rješavaš taj problem baš me zanima.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 12:19
vanja ja godinama imam ljubičice (možeš ih vidjeti i na "cvijeće foto" kako izgledaju), prašinu skidam kistom (pinelom) i nisam nikad primjetila da su se zbog toga oštetile dlačice, rastu supeeeer
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 12:23

eto i ja imam puno ljubičica doma,u uredu - zarazila sam kompletno društvo sa njima. Ima nešto kupljenih,ali većinu sam sama uzgojila. To mi je jako zanimljivo,pratit njihov rast. Neznam na koji ih način međusobno izmjenjujete, ali eto i mene zanima-jer vidim puno prekrasnih,a neke od njih i nemam..Wink

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 12:37
Lana2 hvala na savjetu, ponovo ću ih obnoviti.
Na vrh
ixia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ixia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:08
pozdrav iz osijeka, u potrazi sam za mini ljubicicama pa ako je netko voljan poslati koji listic (moj trosak), bila bi zahvalna!  Big%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:50
Danči,Ixia,dobro došleHug
I ja listove kistom čistim i ne smeta im,za raliku od moje mame koja njih uredno tušira ko i sve cvijeće.I rastu.Ja se bojim tuširati ih pa to kistom riješim.
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:50
 pozdrav i iz virovitice, nemam nini ljubičica i ja ih želim nabavit kao i neke veče koje nemam,isto tako ako je netko voljan poslat koji listić - plačam poštarinu.. hvala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:53
ej djevojke kakve su to "mini afričke ljubičice" ?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:56
Tija,srce mamino(ak sam ja"teta" onda te tak mogu zvatLOLi),to su maleckeEmbarrassed.Ja sam davno uspjela nabaviti dvije mini.Bijelu i roza.Nikada kasnije ih više nisam vidjela za kupiti. Danči ostavi mi adresu na PP a ti Tija,srećo dojdi k meni pa ti ih damWink Bum potražila sliku
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 11:59
to je mini
 
bijelu očito nisam likala kad je cvala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 12:00
Ja sam prvi put za njih čula prije pet minuta imam ove"normalne"  i zato jedva čekam da ih vidim.
A što se posjeta tiće mogle bi nešto izorganizirati.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 12:03
Ni ja nisam nikad čula za njih.Prvo sam ih vidjela,kupila a tek onda nešto malo čula o njima.
Možda se javi netko ko ima neku u drugoj boji,ili ćemo sve imati iste bojeTongue
E da,ti kad si blizu,imaš vremena ili sl,samo zvrcnWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.