Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće oko i ispred kuće.....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće oko i ispred kuće.....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 226>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 22:59
smile156Bože šta ću ja sa tobom -ovaj je u ledenoj vodi vani on se smrze -kad kiša uvijek pada 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 23:04
Evo ništa ne pitaj smo udri 



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ervina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 24 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ervina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 23:29
kakav je ovo krompir,jedel se to...haha,smiješno,podsjeća me na nešto al neću biti prosta i nekulturna,,izvinite,ali volim se zezati,ali i stvarno volim gledati vaše slike i sve ovo čitati,al valja malo i da se šalimo ,
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 23:33
Niho i ja mislim da je to batat,ima ga i kod nas kupiti,cjena je nekih par km za 1kg...Ali ne znam kakav je kao kućna biljka evo i par linkova,da uporedis..On se ne uzgaja u africi.jeste u juznoj americi,spaniji,pa cak i u hr..

http://www.hic.hr/zdrava-hrana16.htm

http://http://hr.wikipedia.org/wiki/Batat
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 23:33
Išla ja odmah gledati na šta to liči   
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 12:30
to je kako Amerikanci ga zovu "slatki krumpir" ( ili ti kod nas  ga neki zovu čičoka) oni prvenstveno koriste ovu vrstu..vole ga speć u kori i onda ga rasijeku preliju maslacem,vrhnjem..on je prirodno sladak pa je za bebe dušu dao,rade razne piree,juhe..dr  nekad se je u bivšoj Jugi  počeo  uzgajati intenzivno prije kojih 40g ali  ljudi niti u jednoj Republici ga baš nisu prihvatili ..jako je navodno dobar za dijabetičare..eto to je moje skromno znanje  Embarrassed
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 13:27
Čekajte - jel čičoka isto što i batat?? Svu ste me smotale. Confused LOL Ja mislim da je to ukrasni batat,  ipomea batatas blackie, znam da i takvi postoje, negdje sam ja to vidjela, čitala... Ja isto mislim da ga imam. To je obnakvo, zeleno ili crveno lišće. Naći ću slikicu... Ali ne znam jel to 100% to.
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 13:42
Dakle, dolje na podu, u sredini slike, ovo crveno lišće. Jel' to to?? A imam takav i zeleni, taj mi je vani.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 14:29
Anaida batat nije čičoka, bar mislim.
 I čini mi se da sam vidjela slatki krumpir kod tebe u vrtu, ali možda ima konzumni i ukrasni. Nemoj da si jedeš taj tvoj batat  .
 
Ja samo želim zameziti taj batat. Umjesto da ga pojedem , ja ga u zemlju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 16:23

nikad čula za ukrasni krumpir..slijedi pitanje..a koji to dio krumpira bi bio ukrasni?za gomolj sam sigurna da ga nitko ne drži radi ukrasa a lišće pa mislim da baš niti ono nije baš prelijepo..Wacko..no sto ljudi sto čudi..ja sam samo iznesla ono što moj tata mi je rekao a on je agronom u osamdesetoj g.pa valjda čovjek neš zna..Shocked..no možda smrčko bolje zna pa je najbolje da to nejedeš pa si sigurna.. 

Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 17:40
čičoka i batat definitivno nisu isto. Čičoka je gomoljasti suncokret a batat je slatki krumpir i jedan i drugi su vrlo dekorativnog izgledaWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 18:18
..fino..sad ću ja napokon svog tateka ispraviti..on me uvjerava da je to isto znači eto živi 79 god u zabludi LOL..ja sam jela onaj crveni slatkasti to je valjda batat .. a kaj se lišća radi sigurno nemaju isto ko naš obični krumpir on je zgodan samo bubama zlaticama 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 23:16
Joj cure ja se baš načita . ja stvarno neznam o njemu ništa -lajik sam totalni-ali baš vam hvala sve i jednoj -----na ovim riječima o njemu ja samo vidim da je krompir - i po meni bolje ga pojesti nego ga onako držati- Sve ste prava -i jedan veliki smile79-za sve.
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 23:25
batata ima više vrsta najpoznatiji je onaj crveni- svi su jestivi, gomolj čičoke je također jestiv- a dekorativni su liščem i cvijetomWink
zato niho slobodno navaliWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 00:07
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

nikad čula za ukrasni krumpir..slijedi pitanje..a koji to dio krumpira bi bio ukrasni?za gomolj sam sigurna da ga nitko ne drži radi ukrasa a lišće pa mislim da baš niti ono nije baš prelijepo..Wacko..no sto ljudi sto čudi..ja sam samo iznesla ono što moj tata mi je rekao a on je agronom u osamdesetoj g.pa valjda čovjek neš zna..Shocked..no možda smrčko bolje zna pa je najbolje da to nejedeš pa si sigurna.. 



A ja sam ti se malo našalila. Vidjela sam na Riječkom sajmu cvijet kao Anaidin i pisalo na njemu slatki krumpir. Ali ne znači da je to jestivo.
Pošto je batat slatki krumpir , malo sam kroz šalu nadovezala.

Kako vidim listovi cvijeta slatkog krumpira sa sajma ne liče na batatove, ili sam moguće i pogriješila.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ervina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 24 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ervina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 10:50
Niho,,svašta se ja načita al ništa nisam saznala o tom tvom krompiru,nemoj ti to samo ispeći pa jesti,ako je za tebe "ukras" neka i ostane,mada za mene je ispravan komentar "koji je to dio ukrasni..."Pozz od mene,dan je lijep,sigurno ćeš danas raditi oko cvijeća ili bašte...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 12:57
Nisam bila kod tebe par dana, a kod tebe rasprave, rasprave............
vratit ću se na cvijeće i reći da mi je upao u oko bijeli oleandar. Boja mu je tako profinjena, nježna...jednostavno savršena!
Pohvale za tvoj veeliki vrt- povrtnjak. Znala sam ja da si vrijedna! Kad ono sve stigneš održavati- svaka ti čast (uza svo cvijeće)smile55
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 20:27
Evo vam cvijet slatkog krumpira. Otvorila sam temu da se Nihica ne naljuti zbog slika.Wink
Samo mi nemojte reći da nije dekorativanShocked

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3397&PN=1

Ima više vrsta slatkog krumpira, postoji i ljubičasti Havajski slatki krumpir.
 
Ovako će ti Nihica izledati cvetekWink






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:57
baš interesantno
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 16:17
E, tako je. Imam ja i taj i onaj ljubičasti.. Niho, mila naša, alaj smo se spetljali s tim batatima, krumpirima, čičokama! Toliko da mi se sada krumpiruša jede Big%20smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 226>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.