Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće oko i ispred kuće.....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće oko i ispred kuće.....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 226>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:29
smile40  ---Ove mukice od LAVANDE od Hoje....
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 22:27
Draga moja Triša, morat ćeš na tečaj  stranih jezika prije nego odeš u Bosnu, behar je cvijet koliko ja znam.

Niho ono nije divlji kupus nego bergenija. Sve ti je lijepo, a magnolija je prekrasna. Svašta ti imaš.
život je more
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 22:30
Kod tebe je sve več lijepo procvijetalo,i zumbuli i magnolija. Sve je lepeko
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 22:38
niho čeka da se od bergenije naprave glavice kupusa  smile96
 
P.S. zaboravila sam ti reći nešto važno: Imaš lijepo cvijeće.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 11:08
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

smile40  ---Ove mukice od LAVANDE od Hoje....
 



Ovo je žalost od lavande koju mi je hoja dala pa sad recite šta je sa ovom mukicom ili da hoja ispašta ili će se ovo primiti ,bilo bi bolje za njusmile96
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:01
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

smile85   --Evo malo behara poslije kiše...



I ja se pitam gdje je behar na ovoj slici?Ovo je vrtna biljka imam je i ja,al behar nije..Behar je cvijet na vočkama
evo malo sa Wikipedie

Behar je naziv za cvijeće drveća iz roda Prunus i nekih drugih biljaka koje posjeduju slično cvijeće za kratko vrijeme tokom proljeća. Behar može biti bijele ili roza boje u zavisnosti od vrste drveta. Behar od nektarina, breskvi, višnji i nekih badema je najčešće roza boje, a behar od šljiva, jabuka, nekih višnji i većine badema je bijele boje.

Uloga behara je da proizvede polen i privuče pčele da se izvši polenizacija potrebna za reprodukciju i proizvodnju voća.

Drveće behara u proljeće i karakteristično je još po tome što prilikom vjetra latice behara se lako otkidaju i padaju na tlo i tako okružuju tlo oko drveta. Po ovoj karakteristici se razlikuju drveća koja beharaju od drugog drveća.



Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:37
Niho, koliko ja vidim više od pola lavande ti se dobro drži. Samo nemoj da su u jako mokroj zemlji.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:48
Spašavaš samu sebe,, i ja čekam onaj mali žbunić što raste u kamenu da začepim svoje rupicesmile48
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 18:36
Niho opet se ponavljam sve je prekrasno,ali meni je i dalje najljepša ona magnolija u pupovima,još par sunčanih dana pa nas opet razveseli sa njenom novom košuljicom.smile64
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 20:50
Hvala Lika i pokušaću ako ga kiša ne strese,, uvijek ružno vrijeme
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 21:13
smile182       -- narcis--

Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 21:16
smile78    --ovaj ukrasni grm njegujem već par godina--
 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 21:20
smile78  -e sad me interesuje kako se kod vas naziva ova biljka...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 21:24
smile78   ------------  ružmarin-----
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:26
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

smile78  -e sad me interesuje kako se kod vas naziva ova biljka...


Da me je napadati to znate a ne znate mi reći kako se zove ova biljka na drugoj slici Triša , Mammaaaaaaaaa dete goropadnice odapnite
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:33
E Niho, Niko oni samo viću na tebe, a od edukacije ništa.

Prvo je po meni oleander, mislim da bi ga trebala posaditi u teglu da ga zimi možeš unjeti u podrum da se ne smrzne, a drugo je vinca (ima vinca minor i vinca major), kad procvate ima plave cvjetove i jako se širi, tako da je trebaš staviti negdje gdje ćeš joj ograničiti rast u širinu. Dobra je za kamenjare ili u tegle u kombinaciji s nekim cvatućim biljkama.
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:48
 Lantana nije ta biljka prezimljava van a mi je koristimo po baščama i vrtovima protiv krtica i mrmaka i  vidjela sam da Truiša ima samo ona je ljena za odgovoritia a za napasti nije-------Lantana briši porukesmile73
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:51
niho neznam kak se zove ali kak ti tjera krtice i zmije- jedna baka ju zove zmijska, druga vrtna trava, sad ga ti znajConfusedConfused, sadi se u cvjetnjake i vrtove, i imam ju i jaSmile. Na jesen da hrpu sjemenkica ili se sama rasije- sad niću mlade posvuda
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 19:11
Niho imala i ja onu biljku prošle godine.Ima malo čudan miris kad se listovi protrljaju.Nije vinca.Vinca major i vinca minor su iste biljke,mogu biti zelenih listova i šarenih,ali nije to vinca.I kazu da tjera mrave i komarce,ne mogu da se sjetim naziva,kad saznam javim...Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 19:46
Ona biljka sa zeleno bijelim listovima desno zove se Weigela variegata, imam je i ja, ali malecku, ono lijevo nije oleandar, iako ima slične listove, ali možda ćemo znati kad procvjeta (to što si vidjela kod mene jest oleandar, ali ovo tvoje nije).
 
Ignoriram sve što ide na moj račun, je stara je izreka "Nije važno što se reče, nego tko reče"smile185
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 226>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.