Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Radovi by macak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Radovi by macak

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Radovi by macak
    Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 18:17
Evo i ja ću se priključiti ovoj temi. Početnik sam, a uvjeti za cvijeće mi nisu idealni. Zašto? Pa sve je počelo prije 40-ak godina kad je moj svekar izgradio kuću na pogrešnoj strani dvorišta. Kako ja tada još nisam bila rođena, a kamoli poznavala svog sadašnjeg muža nisam puno mogla napraviti.
Kad sam se tu doselila dvorište je već bilo zasađeno hrpom jabuka, 3 oraha, nešto višanja i trešanja, tako da hladovine imam na pretek, nije nam vruće ni na +30.
Malo po malo ja učim i sadim. Za početak tri slike od prošle godine. Stazica je oko sjenice. Oboje je novo jer smo sjenicu gradili prošle godine u ovo doba. A cvijeće sam posadila, doslovno, dan prije nego što sam rodila drugog bebača.




       


Ovo je na drugom mjestu, na šahti od vodovoda:


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 18:29
Danas sam ogradila hoste kamenom i okopala ih. Znam da je nedjelja, ali ja jedino tad mogu nesmetano raditi do muž čuva klince.
Imala sam nekoliko čuvarkuća koje su me čekale od prošle godine, tako da od danas imam minijaturni kamenjar. Stvarno je mini, ali dok se razrastu biljke mogao bi izgledati Ok. Šta vi mislite? Uz sjenicu je. Skoro kraj ulaza.



Trava je malo neuredna, jer je sve danas rađeno.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 18:31
P.S. Slike možete povećati klikom na njih.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 18:47
draga sjenica sa dodatnim sadržajem vam je super, a što se radova u nedjelju tiće možda mnogi neće priznati ali nekad se jednostavno ne stigne preko tjedna biti u vrtu i raditi a nedjelja ako je sunčana i topla samo zove van.
P.S. tu ti "gore" ima "ljenivaca" koji više vole veće fotografije odmah bez da dodatno klikaju.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 19:18
Ok, za "ljenjivce", sam malo povečala ove dvije, nema problema.
Sjenica je stvarno super ispala, više nego što sam očekivala. Tu moram pohvaliti muža, svekra(69), muževog tetka(+70) i sveki, koji su je sami gradili.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 19:49
Svaka čast mačak, sve izgleda prekrasno, onako u drvu, mm se odmah zapalio, jer je on sam izgardio vikendicu sve od drva, obožavaje. Kamenjar ti je presladak, a slike draga neka budu 640 x 48o to je prava veličina za forum.
Čestitike na tvojim radovima i na tome što muž čuva dječicu, dok ti radiš ono što voliš, tj. baviš se cvijećem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 19:54
baš lijepo izgleda i sjenica i vodenike i kamenjar!
eto sam se i ja danas motala po vrtu, sadila, presađivala...baš je bio lijep dan i šteta da propadne, samo ti i dalje radi u ovom lipom vrtuWink...
Thumbs%20Up
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 21:01
Svaka ti čast na radnoj ekipi, bit će ti i djeca prava kad su takve genetike.... sjenica prekrasna a posebno mi se sviđa nadogradnja!!!!!Wink
Ni jedan kamenjar do sada mi nije bio loš, svaki me na svoj način oduševio, iz tvojeg bih ukrala onaj nagrešpani terastasti kamen... dobro čekat ću da ti se biljčice razrastu pa da ne vidiš kako ti nešto fali!
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 09:12
Šta mi fali? Svi su mi savjeti dobrodošli. Ove sam biljke imala kod sebe, neke su bacile samo par pupića jer su bile malo u sjeni. Ja čekam savjete!
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 11:52
Evo par cvjetića iz mog travnjaka:

Ljubičice na travnjaku:


Izbliza (mirišu predivno!)


Jaglac (ovo je iz vrta bake mog muža, pa bi trebali biti domaći)
Nered ne gledajte, danas ili sutra krećem u okopavanje i čišćenje.


Šumski jaglac, na novouređenoj gredici s ružama, hvala mužu što mi ih je donio!


Ovo je nova gredica s hostama, vide se pupovi najstarije koja je tamo već 4 god. Prošle godine sam kupila još 4kom iz Decore, i još presadila jednu. Dakle na ovoj gredici će rasti 6kom hosta. Za koji mjesec neće biti ovako preazna.

Sad organiziram ekipu za okopavanje travnjaka, da možemo zasijati novu travu okolo.
Toliko za danas.
Svi prijedlozi su dobrodošli.
I da! planiram malčirati oko hosta s korom drveta. Jel to Ok?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 12:01
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Svaka ti čast na radnoj ekipi, bit će ti i djeca prava kad su takve genetike.... sjenica prekrasna a posebno mi se sviđa nadogradnja!!!!!Wink

U nadogradnji, iliti ga pecari ima mjesta za 2kom, ne dimi i funkcionira super. Još moram kupiti peku, to mi je želja. Nisam još odlučila koju, pa ako imate savjeta pucajte. Ima ih više vrsta u Pevecu.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 12:04
pišeš ti "Nered ne gledajte, danas ili sutra krećem u okopavanje i čišćenje." pa pitam gdje je taj nered jer ja ga ne vidimWink
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 14:15

Hej, svaka čast. A sjenica je...wow! Pa puno ljudi ima manji stan od vaše sjenice Tongue! Fantastična je, doslovno dnevna soba na otvorenom. Prekrasno!

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 14:28
Macak, ma sve je prekrasno, ali sjenica je nešto posebno, a tek one vodenike oko nje.

Htjela sam pitati za onaj lanac koji visi s krova sjenice da li je to za vodu s krova da po tome curi. To mi je netko rekao i ja bi to napravila da ne ide s terase onaj debeli žljeb.
život je more
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 15:21
Sjenica je stvarno fenomenalna!!!!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 15:26
prekrasno ti je sve samo ako možeš poslikaj pečenjaru izbliza, krasno
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 18:04
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:



Htjela sam pitati za onaj lanac koji visi s krova sjenice da li je to za vodu s krova da po tome curi. To mi je netko rekao i ja bi to napravila da ne ide s terase onaj debeli žljeb.

Da, gore, u oluku je mala rupa, voda ide niz lanac, ne prska po lamperiji, a i lijepo izgleda.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 18:21
Što su danas radili naši članovi? Pa mačak je uglavnom slikao i visio na forumu.Tongue
Pečenjara:



Nemojte da vas plinska boca zbuni. To mi je MM složio za peć ribu, kaže poslije mu smrdi kuća pa mi je složio plamenik i izbaci me van da pečem.Big%20smile

I lamperija iznutra, detalj koji se meni i mužu jako sviđa:


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 18:57
lamperija iz nutra je fantastična, mm slini nad svime što je drveno. Dakle kod tebe nema što nema, peka, roštilj, sjenica, a nered ma koga briga za nered, polako imaš vremena dok se bude sjedilo vani, pa ti bude bolo oči.
I da ona livada sa ljubičicama me osvojila.smile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 20:31
Macak,sve je prekrasno!!!!!!smile64
Ne znam kakve bi ti savjete,oko čega.Sve izgleda prelijepo.Ako bi više cvjetnica posadila a hladovine puno imaš,sadi begonije,fuksije(ajme zamislite oko ove sjenice tegle sa fuksijama u punom cvatusmile39)..kanne su visoke,ok ima i niskih,i dobro uspjevaju u hladovini(ako ti treba neka visoka biljka).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.